Wantra: keha, meele ja vaimu tervendamine vee kaudu

mai 16, 2018


Mis on Wantra? 

Wantra on kokku pandud kahest sõnast: ‘wa-ter’ (vesi) ja ‘ta-ntra’ (avarduv vabanemine). Wantra pakub terviklikku keha, meele ja vaimu tervendust. See on süntees erinevatest tervendustehnikatest, mis on kokku lõimitud Crystal Ra Laksmi-Dittoni poolt. Tehnikad on välja arendatud aastast 2009 Havail, Mehhikos ja Eestis.

Wantra seansid toimuvad kehasoojas vees, kus peamine fookus on keha lõdvestumisel ning tervenemisel. Crystal Ra pakub individuaalseid-, grupi- ja paaride seansse. Wantral on väga sügav mõju, üks seanss võib mõjuda nädal, kaks või koguni kuu või aasta. Mida rohkem seansse tehakse, seda sügavamale avardumisele ruumi luuakse ja seda suuremad on ka muutused.

Wantraga saab ühtlasi vabaneda veega seotud traumadest, näiteks kui inimesel on tugev vee hirm või uppumise kogemus. Crystal Ral on võime juhtida inimesi hirmust läbi vabastavasse turvaruumi, mis hakkab võimaldama elada elu täiel rinnal. Wantraga on võimalik saavutada väga kiireid tulemusi tervele kehale, vaimule ja meelele, mis muude teraapiatega võtab sageli kauem aega.

Crystal Ral on kristall ja kuldenergiad, mis mõjutavad koos temaga vees viibivaid inimesi kiiremini iseendaga paremat kontakti saama.

Wantra eelised põhinevad kogemuslikel tulemustel.

Vaimsel tasandil:

– Aktiveerib emotsionaalse stressi lahustumise protsessi

– Lahustab keha-, meele- ja vaimu pingeid

– Aitab kontrollist lahti lasta, usaldada tundmatust

– Õpetab usaldama ennast ja teisi

– Aitab aeglustuda

– Ühendab sind oma kehaga

– Rahustab närvisüsteemi

– Puhastab, aktiveerib ja tasakaalustab naisenergiat

– Parandab und

– Aktiveerib ühendust südame ja intuitsiooniga

– Aitab hakata puhastama su ebaselgeid emotsioone

– Annab võimaluse iseendasse investeerida

– Alustab vee hirmust vabastamise protsessi

– Aitab kaasa oma ühendumisele sisemise lapsega

– Alustab kehatraumade tervendamise protsessi

– Puhastab ja tasakaalustab mehelikkust ja naiselikkust

– Puhastab ja tasakaalustab nelja elementi meie kehas (tuli, vesi, maa ja õhk)

– Hakkab aktiveerima ka elu külluse voolu

– Pakub mitmeid eneseabi tehnikaid

Füsioloogilisel tasandil:

– Mõjutab wantra neuromuskulartuurset süsteemi

– Hakkab lahti harutama sidekoe sõlmi

– Alandab vererõhku

– Eraldab õnnehormoone

– Aeglustab südame rütmi

– Lõdvestab liigeseid ja lihaseid

– Muudab keha rohkem aluselisemaks

– Tõstab keha immuunsust

– Lõdvestab keha

– Aktiveerib teadliku hingamise

– Viib kehasse ja ajju rohkem hapnikku

– Aktiveerib lümfisüsteemi

– Aktiveerib neerude töö

– Tutvustab kehale uusi liigutusi

– Aktiveerib vedelike liikumist kehas

Kes on Crystal Ra Laksmi-Ditton?

Eestlannast maailmarändur, kes elanud viimased 15 aastat välismaal ja mitmeid võõrkeeli vabalt valdavat Crystal Rad võiks kutsuda ‘külluse antropoloogiks’, kes omab juba viimased kümme aastat oma äri, mis pakub rahvusvahelisi innovaatilisi live ja online enesearengukoolitusi nii nagu ka privaatseansse.

Enesearengu koreograafina seob ta kokku inimeste elud, suunates ühenduma keha, meele ja vaimu nii et iga kliendi elu muutub muusikalisest fraasist transformeeritud sümfooniaks.Tema koolitused ja seansid on inspireerinud osalejaid ühenduma sügavamate varandustega iseendas, lahustama oma hirmud või siis ületama iseennast, avades seeläbi uued uksed uuele tulevikule.

Wantra on Crystal Ra poolt arendatud veetehnika, mis ühendab endas nii vett kui ka tantrat, mis aitab lahustada oma veehirmu, saada veega sõbraks ning leevendada füüsilisikehavaevusi ning avardada oma elu igal tasandil.

Crystal Ra on oma maailmarännakutel õppinud palju erinevaid tehnikaid, mida jagades motiveerib ta oma kliente oma elu juhtimine iseenda kätesse võtma. Crystal Ra elab praegu peamiselt Havail koos oma ameeriklasest abikaasa Michaeliga, kellega sellel suvel koos ka Eestis koolitusi pakutakse.

 

Crystal Ra Laksmi-Ditton korraldab nelja tüüpi Wantra seansse:

Wantra individuaalne passiivne seanss on veeteraapia sessioon, mis avab meeles, kehas ja vaimus peituvad suletud uksed. Soe vesi on katalüsaator, mis sulatab stressi ja pinged. Koostöös Wantra metoodikaga muutub keha energiatele vastuvõtlikumaks vastu võttes nii Wantra terapeudi kui ka uue aja energiad. Sind hõljutatakse terapeudi kätel veepinnal ning libistatakse vee all, kuhu on peidetud sinu sügavamaid olemuse saladused. Sa õpid teistmoodi hingama, ühenduma enda tõelise olemusega ja end täielikult aktsepteerima.

Wantra individuaalse aktiivse seanssi ajal on Sul töövahenditeks: mask, hingamistoru või ninanäpid ning ujumislestad. Erinevate tehnikate käigus selgitatakse välja keha pingepunktid, instruktor loeb seansi ajal Sinu energiat ning vastavalt saadud informatsioonile suunab Crystal Ra senassi Sinule sobivas suunas. Aktiivse seanssi käigus aktiveeruvad emotsionaalsete ja füüsiliste pingete vabastamise protsessid liigestest ning lihastest, hakkame energiaid suunama lahendustele naiselikkuse teemadega seotud probleemidega, õpime kuulama oma keha ning alustame vee hirmust vabanemise protsessi. Vee hirmust vabanemise puhul soovitame kombineerida passiivseid ja aktiivseid seansse.

Wantra grupiseansside käigus suunatakse grupi energia individuaalsete protsesside läbiviimisele. Grupiseansid võimaldavad luua usalduse ja sügavlõdvestuse tasandeid kehale, meelele ja vaimule, mida pole võimalik kogeda individuaalsete Wantra seansside kaudu. Siin õpime võõraste inimeste usaldamist, koostööd ja kollektiivset haavade parandamist. Grupiseanss kestab tavaliselt terve päeva, kuid soovi korral on seanssi võimalik jaotada kaheks poolepäevaseks osaks või mitmeks Wantra retriidiks.

Grupiseansid sobivad hästi ka teambuildingu ürituseks kolleegidega ühtsustunde loomiseks.

Wantra seansid paaridele aitavad lahendada suhteprobleeme. Eriline suhteprogramm tõstab paari omavahelist usaldust ning koostööd aktiveerides tingimusteta armastuse südame tasandil. Seanss koosneb kahest osast: maapealne konsultatsioon probleemi väljaselgitamiseks ning Wantra seanss. Paari Wantra muudab inimesi teineteisele lähedasemaks, mistõttu sobib hästi ka neile, kellel suhteprobleeme ei ole. Crystal Ra soovitab külastada paari Wantra teraapiat vähemalt kolm korda: nii saavad mõlemad partnerid selgeks  mõned Wantra võtted ning õpivad teineteise peal seanssi läbi viima.

Wantra eraseansside kuupäevad Crystal Ra-ga:

Juunis 6, 8,11, 12, 13, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28

Juulis  2, 3, 4, 5, 9, 10, 11, 23, 24, 25

Registreeri end seanssidele: crystalralaksmi@gmail.com või +372 559 24 831

Lisaks Wantra seanssidele on soovijatel võimalik osaleda Wantra kursustel:

Wantra kursus algajatele

Grupi suurus: 6 inimest

Kuupäev: 7. juuli

Aeg: 9:00-16:30

Hind: 90€

Wantra algajate kursus õpetab leidma enda eluülesannete sektoreid läbi vee elemendi. Koolitus koosneb kolmest osast: Wantra teooria ja loomise lugu, maapealsed tehnikad, Wantra vees.

Teoreetiline osa keskendub Wantra tähtsusele, uue ajastu energiatele ning Wantra mõjule.  Maapealsed tehnikad annavad ülevaate keha liikumisest ja õpetavad tegema energeetilisi harjutusi. Vees viiakse õpitu praktikasse, vaadeldakse aktiivse ja passiivse seanssi erinevusi ning metoodikaid. Lisaks arutatakse “case study” juhtumeid. Peatükina kaetakse vee hirmu teema ning sellega töötamist. Wantra algajate kursus sobib Sulle kui sa soovid mõista Wantra toimimist ja mõju või soovid tulevikus õppida Wantra litsenseeritud Veejuhiks

Wantra kursus edasijõudnutele

Grupi suurus: 6 inimest

Kuupäev: 8. juuli

Aeg: 9:00-16:30

Hind: 90€

Edasijõudnute koolitus koosneb sarnaselt algajate kursusega kolmest osast: teooria, maapealsed tehnikad, vee tehnikad. Teoreetilises osas keskendutakse teadlikule vee elemendi juhtimise võimalustele. Loengu käigus õpitakse vee elementi siduma uue aja energiatega kehas, meeles ja vaimus. Maapealsete tehnikate käigus õpitakse keha venitusharjutusi, mis mõjutavad  keha, meele ja vaimu protsesse. Vees praktiseeritakse põhjalikult Wantra passiivset seanssi.

NB! Wantra edasijõudnute kursus ei anna veel litsentsi Wantra kursuseid ja koolitusi nagu ka eraseansse ise privaatselt pakkuda või korraldad. Enne seda tuleb ka läbida Külluse Seikluskoolitus Unistuste Ellu – 8 kuuline online koolitus.

Saa sõbraks veega 

Grupi suurus: 6 inimest

Kuupäevad: 9.; 17. juuni

Aeg: 9:00-16:30

Hind: 90€ ühe kursuse päeva hind

Saa sõbraks veega kursus aitab leida toimivaid lahendusi neile, kes tunnevad hirmu või ebamugavust vee ees. Hirmust vabanemine on Crystal Ra Laksmi-Dittonile kohaselt ülesehitatud kolmes osas, mis moodustavad ühtse terviku: teooria, maapealne praktika, töö vees. Teooria käsitleb vee elemendi mõju ja selle aktiveerimisest kehas, vaadeldakse vee hirmu päritolu ning selle lahustamise viise. Maapealses praktikas tutvume Maa elemendiga ning õpime selgeks Wantra aktiivse grupiseansi liigutused, mis õpetavad leidma ühendust oma kehaga. Vees silmitseme oma hirme, teeme läbi Wantra harjutusi ning proovime saada taas ühendust oma sisemise lapsega.

Registreeri end kursustele: crystalralaksmi@gmail.com või +372 559 24 831

Külluse ratta aktiveerimise grupitunnid

Kuupäevad: 13, 20, 21, 27, 28. juuni

Aeg: 18:00-20:00

Hind: 40€ seanss või 200€ viie seanssi eest  *eelisjärjekorras võetakse tundi need inimesed, kes saavad osaleda kõigil viiel korral.

Wantra külluse ratta aktiveerimise grupitundide seeria koosneb viiest grupitunnist, millest igaüks keskendub omaette temaatikale. Külluse ratta grupitundide lõpus saavad kõik osalejad kodutööd, mis aitavad läbivõetud temaatikat nädala jooksul enda jaoks veelgi sügavamalt lahti mõtestada. Kursuse lõpus on igal osalejal isiklik Wantra tööriistakast koos ennast abistavate tehnikatega ja soovitatud abivahenditega. Viie grupitunni teemad on järgmised:

Tule element (13.06): Mineviku puhastus, oleviku ja tuleviku teadlik aktiveerimine. Keskendume tunnis keha kuulamisele. Vees otsime liigutusi ja mustreid, mis väljendavad meie keha minevikku. Võtame appi tantra tehnikatest tule elemendi ja lahustame selle abil oleviku pinged ning õpime aktiveerima tulevikku uue aja energiate jaotusega.

 

Vee element (20.06): Suhted, puhastus ja aktiveerimine.

Vee ehk naiselikkuse ja emotsioonide element võimaldab Wantra tehnikate abil seista silmitsi oma emotsioonidega. Tuuni käigus vaatame oma suhete sügavustesse ning puhastame sealt ebavajaliku. Pehmed ja voolavad tunni liigutused ühendavad jumaliku ja naiseliku energia.

Vee element (21.06) Intuitsiooni ja südame puhastus ning aktiveerimine.

Vee element on uue ajastu peamine element. See on tugevas ühenduses intuitsiooni ja südamega. Vesi kogub infot, süda on selle valjuhääldiks. Selleks, et teha suuri tegusid tulevikus, on hädavajalik puhastada teekond intuitsiooni ja südame vahel. Tunnis proovime esimest korda ajaloos Havailt pärit Hula tantsu aga hoopiski vees, mis avab põhjamaalaste puusad ning loob sisemise silla mees- ja naisenergiate vahel. Crystal Ra jagab ka mõningaid salanippe kuidas on tema oma intuitsiooni vee elemendi kaudu aktiveerinud ja kuidas ta saab infot uuteks tegutsemisteks läbi vee elemendi.

Maa element (27.06) Eluülesande aktiveerimine

Sõltumata vanusest ei oska paljud inimesed nimetada oma eluülesannet. Selles tunnis keskendume oma keha varjatud varanduste avastamisele ehk õpime liigutusi, mida me ei teadnud, et meie keha oskab. Maa element on otseselt seotud meie kehaga, mistõttu teadlik keha avastamine võimaldab leida oma tõelist missiooni. Tunnis teeme sügavama vee meditatsiooni, kus igalühel on võimalus saada väike pilt või sõnum oma kõrgemalt minalt oma eluülesande kohta.

Õhu element (28.06) Külluse puhastus ja uue aja külluse ratta aktiveerimine ja käivitamine. Nelja elemendi kokkuvõte. Õhu elemendi avamiseks pöörame tunnis suuremat rõhku hingamisele ning õpime vabasukeldujate tehnikaid. Avastame optimaalset liikumist vees ja õpime seda lõimima igapäevaeluga. Tunni lõpus vaatame tagasi kõikidele elementidele ning nende võimele luua unistuse elu. Küllus on kõikide elementide kasutamise tulem. Avastame uue aja külluse ligimeelitamise peamised liigutused ja mantrad ning õpime kuidas saame teadlikult vett ära kasutada oma külluse loomiseks.

Registreeri end külluse ratta grupitundidesse: crystalralaksmi@gmail.com või +372 559 24 831