Eesti Vabariigi sünnipäeval massööride MM-ile!

veebruar 15, 2018

2018 aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100. sünnipäeva. Toredate sünnipäevaürituste ja pidustuste keskel on ka massaažimaastiku tegijatel mida oodata.  20.05.2018, vaid mõned kuud peale Eesti sajandat sünnipäeva, astub EMTK õpilane Tarmo Mill MM-i võistlustulle.

World Championship Massage 2018 ehk massööride maailmameistrivõistlused toimuvad 19-20.05.2018 Taanis, Kopenhaagenis. Võistluse eesmärgiks on arendada, tutvustada ning ühtlustada erinevaid massaažitehnikaid üle maailma.

Viis võistluskategooriat

Kokku on võistluskategooriaid viis:

  1. Rootsi suund, kus võisteldakse klassikalise massaaži, spordimassaaži, MFR ja MET tehnikates
  2. Aasia suund, kus esitletakse sihatsut, Tai massaaži, Tui Na-d, Ajurveeda massaaži
  3. Wellness suund ehk laavakivi ja SPA massaažid, aroomiteraapia ja lümfidrenaaž
  4. On-Site suund, kus tehakse klassikalist toolimassaaži, kupumassaaži ja enesemassaaži On-Site massaažitoolil
  5. Freestyle ehk mitmete tehnikate ühendamine massööri äranägemise järgi

Tarmo konkurentsi ei karda, mees otsustas võtta osa klassikalise massaaži võistlusest, kus eelmisel aastal oli enam 90. osalejat üle maalima. “Otsustasin maailmameistrivõistlustel osaleda väga mitmel põhjusel, esiteks selle pärast, et tõsta läbi treeningute oma taset ja vilumust, saada kogemusi suurvõistlusel osalemisel, populariseerida professionaalset massaažiteenust Eestis, tuua koju uued ideed ja kogemused ning anda need teadmised edasi meie praegustele ning tulevastele massööridele” – ütleb Tarmo

Maailma tasemel ettevalmistus

Osalemine rahvusvahelisel võistlusel nõuab massöörilt häid isikuomadusi, head tehnikat, sujuvust ja mis kõige olulisem, pingetaluvust. Massaaži maailmameistrivõistlus ei erine oma sisult ega vormilt vähemalgi määral teistest suurvõistlustest ning ka selleks valmistumine peab olema maailmatasemel.

“Koostöös Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli ning Eesti Massööride Liiduga oleme analüüsinud eelmise aasta võitjate töid, uurinud nende tehnikat ja lähenemisnurki. Nii mahuka võistluse puhul peab olema treeningutega järjepidev” – ütleb Tarmo. “Hetkel on käsil põhjaliku treeningkava koostamine, mis sisaldab endas nii tehnika kokkupanemist, treeningute sageduse hindamist, võtete hulka mida kasutada võistlustel, kehahoidu jne. See kõik on aluseks veebruaris algavateks treeninguteks, mille käigus hakkame kinnistama treeningkavas olevaid võtteid, sujuvust, kliendiga töötamist ja palju muud”.

Nagu ka igal muul MM-il on tippvormi saavutamine planeeritud vaid mõni nädal enne võistlust ehk mai alguseks, et siis teha vaid “täisvarustuses” sooritusi kuni võistluste toimumiseni. Tarmo mentoriks on Mai-Liis Pille, kes on Tarmo sõnul oma teadmiste ja oskuste poolest Eesti parim pedagoog, massöör ning juhendaja

Kingitus Eesti Vabariigile

Massööride maailmameistri võistluste võitmine Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval oleks Tarmo sõnul midagi erilist. Juhul, kui raske töö annab Kopenhaagenis Tarmole tulemust, pühendab ta oma võidu Eesti Vabariigile juubelikingitusena.

Eelmise aasta massööride MM-i muljeid vaata siit: https://youtu.be/xi8ncUa5XDA