Tule koeraga massaaži!

aprill 12, 2019

Moodsates koerasalongides on koeramassaaž juba ammune praktika, kus lisaks pesemisele ja lõikusele võib lemmikule tellida ka näiteks karva toonimist või hoopiski massaaži. Nii mõnigi võib koheselt mõelda, et massaaži näol on tegu uue koerahullude trendiga, kuid tegelikult on looma lihaste hooldamisel väga oluline roll.

Sarnaselt inimestega, mõjutab massaaž ka koerte puhul nii looma füüsilist vormi, kui ka vaimset tervist. Massaaž hooldab lihaseid, liigeseid ja looma karva. Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli loomamassöörid on laialt haritud spetsialistid, kes oskavad suunata loomaomaniku tähelepanu võimalikele ohukohtadele koera tervises. Tihti leitakse just massaaži käigus ülesse sellised kasvajad, mis koerale veel haiget ei tee ning mida omanik muidu ei märkaks.

Sinu neljajalgne sõber suhtleb vaid koerakeeles, mistõttu ei saa ta alati väljendada oma tervisemuresid nii, et neid mõistaksid. Et tõlkes midagi kaduma ei jääks, on spetsialiseerunud massaažisalongi massööri käe all räägivad koera lihased looma eest. Koerad, kelle lihased nõuavad pakutust suuremat koormust, saavad massööri juures puudujäägid taastatud, sama kehtib ka erinevate tõu liikidest tekkinud eripärade kohta.

Millal pöörduda?

Iga koer on unikaalne ja vajab just tema vajadusi arvestavat massaaži. Siit leiad sagedasemad koeramassaaži kliendid ja nende visiidi põhjused:

 • Kutsikad. Kes ei armastaks kutsikaid, eks ;)? Tegelikult saab just kutsikaeas ennetada paljusid tulevikus muidu tekkivaid probleeme. Massaažiga saab avastada, taastada ja neutraliseerida arengupeetusi, ja tõu eripärast tekkivaid haigusi.
 • Suured koerad. Tänapäeva koeratõud on suurte koerte puhul aretatud teatud puudustega. Enamik suurte koerte lihaseid vajab tugevat füüsilist koormust, aga nõrgad liigesed seavad ette suured piirangud. Võtame näiteks bernhardiinid, kes peavad liikuma 30-40 kilomeetrit päevas, aga liigesed aktiivset liikumist ei võimalda. Massaaž aitab asendada füüsilist koormust.
 • Sportlased ehk kõik väga aktiivset eluviisi elavad koerad, kelle jaoks sport on igapäevane tegevus, näiteks jahikoerad. Spordimassaaž aitab hooldada lihaseid ja vähendada liigeste koormust.
 • Näituste koerad. Massaaž tagab vaba liikumise ja uskumatult terve karvkatte. Tulemusena muidugi paremad võistlustulemused.
 • Seeniorid. Eks ikka on nii, et vanusega muutuvad ka keha funktsioonid. Koeramassaaž annab varajase diagnoosi suuna alles tekkivate probleemide puhul, võimaldab peatada haigusi nende algstaadiumis ja muidugi on väga heaks profülaktikaks kogenud seeniorile.
 • Käitumisprobleemide Koer on tige või hoopis kartlik? Võib-olla on ta kehas hoopis mõni pinge või isegi valulik koht, millest ta lihtsalt ei oska Sulle rääkida.
 • Allergiatega Huvitav, aga tõsi – allergiatega tuleb pöörduda just massööri poole! Hoolikalt tehtud refleksoteraapia on väga tõhus (looduslik) allergiaravim. Kui paned tähele, et lemmikul hakkab teatud piirkonnast karv välja langema, või märkad muid allergia tunnusmärke, siis ootame teid külla.
 • Seedimisprobleemidega. Tihti on seedimisprobleemide põhjuseks ebapiisav kõhupiirkonna verevarustus. Massaaž aitab taastada normaalse seedimisrütmi ja seega lemmiku ja omaniku hea tuju.
 • Ebapiisav liikumine. Oled tihti hõivatud ja ei jõua oma sõbraga jalutada, joosta ja avastada nii tihti kui ta seda vajaks? Ei ole hullu! Aeg-ajalt teostatav loomamassaaž saab asendada puudulikku koormust.
 • Tugiliikumisaparaadi probleemidega. Meie loomamassöörid on pädevad lahendama erinevaid tugiliikumisaparaadiga seotud muresid. Õigeaegselt tehtud lihashooldus tagab hea verevarustuse ja tulemusena ka kiirema taastumise.
 • Kui Sul on võimalik ühendada loomamassööri ja loomaarsti jõud, siis tulemus operatsioonist taastumisel on kordades kiirem ja valutum.

Kuidas toimub koeramassaaži seanss?

Nagu ka professionaalse massööri puhul, algab loomamassaaži seanss haigusloo kirjeldusest ja eesmärkide seadmisest. Loomamassöör tahab olla võimalikult hästi kursis toimunuga, et luua just selle koera vajadusi arvestavat seanssi.

Koer võiks tulla kohtumisele puhanuna ning söömata. Hea oleks jätta massaaži ja toidukorra vahele vähemalt 5 tundi. Seanss algab aroomiteraapiaga, mis kasutab just selle koera jaoks segatud õlisid. Aroomid aitavad lõõgastada võõrasse olukorda sattunud neljajalgset.

Tavaliselt kestab üks koeramassaaži seanss umbes üks tund. Omanikul soovitame olla koeraga kaasas. Nii saab massöör küsida täiendavaid küsimusi ja anda soovitusi selle osas, kuidas edaspidiselt looma eest hoolitseda. Ole valmis, massaaži käigus võivad välja tulla koera tervisega seotud ohud või murekohad. Kui see nii on, siis tea, et meie massöörid saavad anda täpseid suunitlusi arstidele probleemi edasiseks uurimiseks või kui mure ei ole suur, siis hoopis mõningaid koduülesandeid omanikule ;). Seanssi lõppedes on su koer õnnelik ja tänulik, et tema eest head hoolt kannad.

Oled valmis proovima?

Lemmiklooma massaažisalongi hinnakiri on:

Loomaarst-loomamassöör Irina Bukk – 37 EUR/tund

Loomamassöör – 25 EUR/tund

Loomamassööri õpilane – 10 EUR/tund (alati on kohal ka juhendaja-õpetaja)

Broneeri aeg telefonil +372 53 339 652 või e-mailil salong@masssaaz.ee

Pane tähele! Meie koolis on koertele eraldi sissepääs. Kuidas saab loomatuppa leiad siin: