Avasta imeline Watsu!

august 14, 2019

WATSU®
Watsu – sügavalt lõõgastav teraapiavorm
Watsu® veeteraapia on üks ainulaadsemaid massaažiliike maailmas. Selle abil vabanete mitte ainult füüsilisest, vaid ka mentaalsest ja emotsionaalsest pingest.

Seansi ajal hoitakse tähelepanu sügaval ja rahulikul hingamisel, samal ajal kui terapeut sind ujutab, kergelt venitab ja painutab. Soe vesi ja gravitatsiooni puudumine on lõõgastumiseks ja pingete vabastamiseks parim keskkond. Keha saab liikuda vabalt igas mõõtmes, ilma et teda piiraks massaažilaud ja Maa külgetõmbejõud. Sul on soe ja turvaline, sinu lihased ning sidekoed vabanevad pikaaegsetest sundasenditest, pingest ja valust. Su liikumist ei mõjuta üksnes terapeut –  vees hakkab keha ise intuitiivselt taastama endale omast heaolu seisundit.
Sügav lõdvestus vaigistab meeled, täites sind rahu, rõõmu ja terviklikkuse tundega.

Abiks paljude probleemide puhul
Watsust® saab kasu pea igaüks, kuigi kõige eredamalt tajuvad seda inimesed, kellel on valu või spastilisuse tõttu vähenenud keha liikuvus. Leevendust saab enamik ortopeedilisi ja neuroloogilisi probleeme, paraneb vere- ja lümfivool. Taanduvad stress, depressioon ja unetus. Samuti on Watsust® abi veekartusest üle saamisel.

Teraapia vastuvõtmiseks ei ole vaja teha muud, kui lubada oma kehal ja meelel täielikult lõdvestuda, hingata loomulikult ning usaldada oma keha liigutamine terapeudi hoolde. Watsu® seansi ajal hoiab terapeut kliendi nägu vee peal, kõrvad on vees.

Aasia juurtega massaažikunst
Watsu®  ehk water shiatsu sündis 1980ndate algul Californias Harbin Hot Springsis, kui Zen Shiatsu õpetaja Harold Dull tõi selle Jaapani massaažikunsti lihaseid tugevdavad ja painduvust suurendavad põhimõtted üle veeteraapiasse. Teraapia lõdvestav ja stressimaandav mõju on sügav ja kauakestev, mistõttu on see tänapäeval populaarne üle terve maailma.

Watsust® inspireerituna on loodud teisigi veeteraapia vorme, näiteks Dolphin Dance. Dolphin Dance´i seanss algab vee pinnal ning soovi korral minnakse edasi veealusesse hüpnootilisse maailma. Ninasulgurite kasutamine aitab vee ja õhu elementide vahel liikudes pingevabalt hingata. Psühholoogiline sukeldumisrefleks võimaldab inimesel üha kauemaks vee alla jääda. Peaaegu müstiline hingepeetuse seisund viib sügavasse lõdvestusse ja juhib  ääretusse tervendavasse ruumi.

Tule Watsusse!
Seanss toimub basseinivees temperatuuriga 34°C ning kestab 50 minutit koos sissejuhatava ja kokkuvõtva vestlusega. Keha parema ujuvuse saavutamiseks kasutatakse jalgade ümber ujukeid. Selga pane mugavad ujumisriided, naistel soovitav trikoo. Seljas võib olla ka liibuv vees kandmiseks sobiv T-särk.

Seanssi viib läbi USA-s Texases, Californias ning Havail õppinud Worldwide Aquatic Bodywork Associationi sertifitseeritud WATSU® ja Dolphin Dance praktik Irena Raudla.

50-minutilise seansi hind on 75€.
Broneeri aeg Kadaka tee 4 basseini telefonil:  +372 53 339 65 või: salong@massaaz.ee