Füsioterapeudi assistendi eriala

Tere tulemast Füsioterapeudi assistendi õppekava lehele. Ainukesena Eestis oleme otsustanud koolitada füsioterapeutide abilisi ehk spetsialiste, kes viivad ellu füsioterapeutide poolt loodud raviplaani. Sellel lehel leiad põhjaliku eriala ülevaate ja vastused olulistele küsimustele. Head lugemist!

Füsioterapeudi assistentidest

Kas oled üldse enne kuulnud sellist ametit nagu füsioterapeudi assistent? Tõsi, tegemist on Eestis väga vähe levinud alaga, siiski kogub see maailmas järjest enam tähelepanu. Aastatega on inimkonna istuv eluviis muutunud hävitavaks ning kahjuks füsioterapeutide külastamine järjest tavapärasemaks. Selleks, et tasandada füsioterapeutidel olevat koormust tulevad mängu füsioterapeudi assistendid!

Kes siis ikkagi on füsioterapeudi assistent? Füsioterapeudi assistent (FTA) on kutseeriharidusega spetsialist, kelle tööks on füsioterapeudi poolt ette antud raviplaanide elluviimine patsiendil. See tähendab seda, et igapäevaselt kohtub FTA mitmete taastusravi läbivate inimestega, aitab neid oma harjutuste elluviimisel ja järgib nende arengu progressi.

Meie koolis on FTA õppekava mõeldud juba hariduse omandanud massööridele. Õpe kestab üks aasta. Kui Sul vastav kvalifikatsioon puudub, siis saad hariduse kätte ligikaudu kolme aastaga, sest pead esialgu õppima massööriks ning alles siis füsioterapeudi assistendiks.

Õppevormid

Füsioterapeudi assistendiks saab õppida aastaga. Uus grupp alustab 18.02.2022.

Õppevorm: Sessiooni õpe
Kestvus: 1a
Sagedus: kord kuus reedest pühapäevani

Maksumus

Kuigi meie kool on riiklikult akrediteeritud (tunnustatud) kutseõppeasutus, oleme me siiski erakool, mistõttu koolis toimuv õpe on tasuline.  Füsioterapeudi assistendi õpe maksab 2950 €.

Meie jaoks on oluline, et saaksid õpingute ajal keskenduda õppimisele. Soovi korral koostame Sulle individuaalse maksegraafiku või anname edasi kõik vajaliku info õppelaenu taotlemiseks.

Õppekava

FTA õpe jaguneb põhimõtteliselt kolmeks eri suunaks:

  • Erialased eeldused ehk tööriistad, mida vajad edaspidises tegutsemises
  • Füsioteraapia alased teadmised ehk kogu erialaõppe vundament
  • Assisteerimise alased teadmised  ehk see, milleks sa tegelikult siia kooli tulid 😉
  • Praktika

Täpsema ülevaate massööri õppekavast leiad siin: http://massaaz.ee/et/kutseope/oppekavad/fusioterapeudi-assistent/

Sisseastumine

Kui tunned, et Eesti Massaaži- ja Teraapiakool on õige koht, kus soovid oma õpinguid jätkata, siis tea, et meil on ääretult hea meel selle üle. Anname endast kõik oleneva, et saaksid endale väärtuslikud teadmised, mis teevad Sinust uhke eriala spetsialisti.

Täpse info sisseastumise kohta leiad siin. Kui sul tekib lisaküsimusi, siis ära karda võtta meiega ühendust: 6646191 või info@massaaz.ee