Tule kursusele!

Eesti Massaaži- ja Teraapiakool on Eesti ja lähiriikide valdkonna liider ning pakume huvitavaid ja maailmapilti avardavaid kursuseid. Pakume Sulle kaasaegset õpikeskkonda, kus saatjateks on haritud ja kompetentsed õpetajad, mis viib sihile. Aitame täita Su unistusi ja suunata Sind aktiivsele tööotsingule nii kodu- kui välismaal.

Soovime Sulle suurt südant ja avatud hinge Sinu otsinguteks eluteel

Kui soovid täpsemat infot kursuste kohta, siis kirjuta e-posti aadressile kursused@massaaz.ee või helista numbril +372 6 646 193. Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu  5 €

 M.I. Massaažikool on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Eesti Massaaži-ja Teraapiakool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner!

KursusKoolitajaToimumisaegHind
77317EestiGua Sha teraapia-kaabits ja õli hinna sees!Boriss Galtsov
18.09.2021-19.09.2021169€

Mis on? Gua Sha on iidne idamaine ravimeetod, millel on sarnasus segmentaarmassaažiga, kus keha segmente hõõrutakse kuivalt käega, kuid Gua Sha teraapias spetsiaalse õliga ning kaabitsaga.
Kuidas mõjub? Gua Sha tehnikatega mõjutatud naha retseptorid mõjutavad läbi kesknärvisüsteemi erinevaid organeid ja organsüsteeme (näiteks kopsu piirkonna töötlemine kergendab astmat). Erinevalt segmentmassaažist tugevdab Gua Sha toimet spetsiaalne raviomadustega õli.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid selgeks kraapimise tehnikad ja gua sha toimed mõjutatavate elundite kaudu. Gua sha abil õpid leevendama valusid, bronhiiti, astmat ja ennetama külmetushaiguseid lülitades sisse organismi iseeneslikud tervendamise protsessid. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppima tulles peab arvestama, et õppimise käigus tekivad hematoomid, mis kaovad umbes nädalaga.
Kursus on täpselt sulle, kui tunned huvi idamaiste ravikunstide vastu ja soovid õppida midagi kasulikku ja praktilist.
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Kuupäevad:
18.09.2021 kell 10:00-17:15
19.09.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82355EestiKlassikalise massaaži õhtune kursusTiina Nellis-Randi
22.09.2021-08.12.2021229€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas õliga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Mida sa õpid? Kursus õpetab kasutama klassikalise massaaži võtteid, annab ülevaate massaažiga kaasnevatest võimalustest ja ohtudest. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Kuupäevad: 22.09, 06.10, 13.10, 20.10, 27.10, 10.11, 17.11, 24.11, 01.12, 08.12.2021  kell 17:45-21:00
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (max.16 inimest)
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.
Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu 5 €

81289EestiRasedusaegne massaaži kursusTiina Kreitsvald
24.09.2021-25.09.2021129€

Mis on? Rasedusaegne massaaž on loodud koostöös Eesti Ämmaemandate Ühinguga ja saanud nendepoolse heakskiidu. Põhineb Tai massaaži tehnikatel, mis on kohandatud raseda vajaduste järgi. Arvestades rasedate eripära tehakse massaaži mati peal kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua väga mugavaid asendeid raseda jaoks. Lisaks kasutatakse holistilist lähenemist, ehk mõjutades inimest läbi viie meele.
Kuidas mõjub? Meeldiv rituaal aitab vähendada titaootel ema lihaspingeid, parandada und ja tõsta meeleolu.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse rasedate anatoomilisi ja füsioloogilisi iseärasusi, näidustusi ja vastunäidustusi massaažiks. Pööratakse tähelepanu raseda jaoks ohtlikele massaaži võtetele ja riskifaktoritele. Käsitletakse massaaži füsioloogilist ja psühholoogilist mõju rasedatele.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või füsioterapeut ja soovid oma klientidele pakkuda massaaži ka rasedusperioodil. Eelnevad Tai massaaži oskused tulevad kasuks, kuid ei ole nõutavad.
Toimumisaeg:
24.09.2021 kell 10:00-17:15
25.09.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

81529EestiTai jalamassaaži kursusBoriss Galtsov
24.09.202198€

Mis on? Tai jalamassaaž kätkeb endas erilist hoolitsust Sinu alajäsemetele varvastest põlveni. Hoolitsus algab kosutava kompressiga, millele järgneb massaaž ravisalviga ning jala bioaktiivsete punktide mõjutamine.
Kuidas mõjub? Massaaž mõjub kogu kehale lõõgastavalt ja tekib tunne, et jalgadele on kasvanud „tiivad“.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema massaažiseanssi, mis koosneb kolmest erinevast osast. Esimene keskendub jalgade kompressile, teine osa – massaažile ravisalviga, kolmas – bioaktiivsete punktide leidmisele ja nende mõjutamisele. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui töötad pediküürijana või soovid oma massaažiklientidele pakkuda midagi uut ja lõõgastavat.
Toimumisaeg: 24.09.2021 kell 10:00-16:15
Kursuse maht: 7 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

80131EestiK-teipimise kursus edasijõudnuteleHille Maas
25.09.2021119€

Mis on? K-Taping International Academy (Saksamaa) poolt koostatud tõenduspõhised k-teipimise tehnikad ja mudelid, mida saab rakendada kliendi seisundi parendamisel erinevate luu-lihaskonna haigusseisundite puhul.
Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes terapeudina või massöörina meditsiini/spordi valdkonnas, oled läbinud K-teipimise baaskursuse ning soovid täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit uute k-teipimise tehnikatega.

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab täiendavaid teadmisi ja oskusi  k-teipimise rakendamise võimalustest erinevates teraapiates, teipides lähtub kliendi eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,  massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

 Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija:

 • teab enamesinevate haiguste, traumade ja kahjustuste tekkemehhanisme ning oskab seostada elastset teipimist konkreetse seisundiga;
 • oskab hinnata skriiningtestide, lihastestide ja funktsionaalsete testide abil enamesinevaid ala-ja ülajäseme, lülisamba traumadest ja ülekoormusest tulenevaid haigusi, seisundeid ja nendest tulenevaid tegevuspiiranguid ning oskab teostada teibi aplikatsioone antud seisundite puhul;
 • rakendab haigusest, traumast või kahjustusest tuleneva seisundi ennetamiseks/parandamiseks skriining- ja lihasteste, funktsionaalseid  teste ning valib ja teostab lihas-,  korrektsiooni või turseaplikatsioonid;
 • oskab hinnata ja rakendada aplikatsioone  tegevuspiirangute korral kõndimisel, istumisel, seismisel, valu ja tursete leevendamisel, tunneb elastse teipimise vastunäidustusi.

Õppesisu:

 • pea- ja    kaelapiirkonna teipimise näidustused ja vastunäidustused;
 • naha ja nahasegmentide teipimine;
 • lihas- ja ligamenttehnikad ülajäsemetel, lülisamba kaelaosas ja  kehatüvel neuroloogiliste haigusseisundite sümptomaatika puhul;
 • mini-teipide kasutus verevalumitel ja haavadel;
 • tursete alandamiseks lümfiteipimise tehnikad lülisamba kaela osas, näol ja kaelal;
 • väikelaste ja eakate inimeste teipimine;
 • diafragma ja hingamislihaste teipimise erinevad tehnikad;
 • teibi pinge rakendamine vajaduspõhiselt aplikatsioonide juures;
 • 6 korrektsiooni tehnikat (mehhaaniline korrektsioon, fastsia korrektsioon, “ruumi tekitamise” korrektsioon, ligamendi/ kõõluse korrektsioon, funktsionaalne korrektsioon, lümfi korrektsioon).

Kuupäevad:
25.09.2021 kell 10:00-18:30 

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

81290EestiKosmeetiline näomassaaži kursusOlga Petrova
01.10.2021-03.10.2021219€

Mis on? Klassikaline näomassaaž sobib hästi ealiste muutuste ennetamiseks. Protseduur parandab lümfidrenaaži ja mikrovereringet, suurendab rakkude varustatust hapnikuga, tõstab lihaste toonust ja ennetab vananemisilmingute nagu kortsud, topeltlõug, tuhmunud jume, lõtvunud nahk.
Kuidas mõjub? Klassikaline näomassaaž muudab näonaha värskeks ja säravaks, lõõgastab ning mõjutab kõige selle koosmõjul ka hingelist tasakaalu ja rahulolutunnet.
Kursus on suures osas praktiline ja toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Toimumisaeg:

01.10.2021 kell 11:00-18:15
02.10.2021 kell 10:00-17:15
03.10.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 21 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82638EestiK-teipimise baaskursus, I osaHille Maas
01.10.2021119€

Mis on? K-teipimine (kinesioteipimine) on jaapanlase Kase poolt väljatöötatud erilise praktiliselt igale nahatüübile sobiva teibi paigaldamise kunst. Eriliseks teeb teibi ja selle paigaldamise oskuse see, et teibile on antud inimnahale sarnane venivus. Nahale paigutatud teip parandab naha funktsioone mõjutades naha aluskihtide, lihaste ja liigeste talitlust.
Kuidas mõjub? Oskuslikult paigaldatud teip soodustab nii mobilisatsiooni kui stabilisatsiooni vastavalt vajadusele. Veel tagab teip nahas ja naha aluskihtides temperatuuri säilimise, mis avaldab haigele kohale lokaalset terapeutilist toimet.

Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes terapeudina või massöörina meditsiini/spordi valdkonnas, Sul on teadmised funktsionaalsest anatoomiast ning soovid täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit k-teipimise tehnikatega.

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab k-teipimise läbiviimiseks baasteadmised ja -oskused, teipides lähtub eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,   kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Õppija:

 • mõistab k-teipimise kontseptsiooni, teibi omadusi, selle kasutamise ja funktsionaalse hindamise põhimõtteid;
 • rakendab teadmisi ja oskusi kliendi k-teipimisel, vastavalt juhendile ja hindab k-teipimise tulemust.

Õppesisu:

 • anatoomilis-füsioloogiline kontseptsioon k-teipimisel,
 • teipimise põhjendatus, võimalused,
 • töökoha ettevalmistamine,
 • anamneesi kogumine,
 • hügieen,
 • organismi vastureaktsioonid (allergia, karvasus, jne)
 • soovitused kliendile teipimisejärgselt 

Kuupäevad:
01.10.2021 kell 10:00-19:00 
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

81553EestiPea-ja turjamassaaži kursusTiina Kreitsvald
07.10.202198€

Mis on? Pea-ja turjamassaaž on suurepärane viis leevendamaks valu ja pingeid pea ja kaela piirkonnas.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, parandab vereringet ja ajutööd, aitab vabaneda nii vaimsest, kui füüsilisest pingest. Koljuluu piirkonnas on tähtsad siseelundite ja süsteemide tsoonid ning punktid, mida mõjutades avaldub toime tervele organismile.
Mida sa õpid? Kursusel õpite kasutama erinevaid massaaži võtteid rahustava massaaži tegemiseks stressi, peavalu ja loiduse puhul.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid omandada väärtuslikke teadmisi ja üllatada oma lähedasi uute oskustega.
Toimumisaeg: 07.10.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene

77326EestiImikumassaaž 1- 12 elukuud (Lastemassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Marika Must
09.10.2021-10.10.2021165€

Mis on? Just imikutele sobivate massaaživõtete süsteem, et toetada lapse arengut.
Kuidas mõjub? Massaažiga saab reguleerida lihastoonust, mis omakorda on eelduseks õigete liigutusmustrite tekkeks. Massaaž arendab koordinatsiooni, suurendab liigeste liikuvust, stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab soodsat mõju ainevahetusele.
Mida õpid? Kursusel õpid sensomotoorset arengut, imikumassaaži võtteid ja võimlemist motoorse arengu toetuseks esimesel eluaastal. Erinevate teraapiate rakendamise võimalusi neuroloogiliste probleemide korral.
Kursus on täpselt Sulle, kui tunned huvi ja vajadust osata imikuid masseerida. NB! Osaleja peab valdama klassikalist massaaži.

Kuupäevad:
09.10.2021 kell 9:00-16:30 
10.10.2021 kell 9:00-16:30 

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel/vene keel

81551EestiTai massaaž II (jätkukursus)Tiina Kreitsvald
09.10.2021-10.10.2021179€

Mis on? Tai massaaž on iidne praktika, mis põhineb kümne energiakanali filosoofial, mida mööda eluenergia inimkehas voolab. Traditsioonilises Tai meditsiinis ei tähenda hea tervis mitte üksnes haiguste puudumist, vaid üldist füüsilist, mentaalset, sotsiaalset ja spirituaalset heaolu, mis saab eksisteerida üksnes eluenergia tasakaalus hoidmisel.
Mida sa õpid? Kursusel õpid teostama lihtsaid, ohutuid, kuid tõhusaid Tai massaaži võtteid külili ja istuvas asendis. Õpid teostama massaaži läbi riiete massaažimatil, kasutades pöidlaid, käsi, küünarvarsi ja jalalabasid. Tai massaažis kasutatavad venitused ja punktvajutused on tõhusad vahendid füüsiliste ja vaimsete pingete vähendamiseks. Hingamisrütmis teostatud massaaž paneb seiskunud energia kehas liikuma, taastab lihaste anatoomilise pikkuse ning parandab üldiselt inimese enesetunnet. Praktilise õppetöö käigus saad olla nii massaaži tegija ehk andja kui ka kliendi ehk saaja rollis.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oma praktilisi teadmisi ning oskusi Tai massaažis ja õppida juurde massaaživõtteid, mis hoiavad keha virgena ja hinge noorena.
Kuupäevad:
09.10.2021 kell 10:00-17:15

10.10.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti /vene

82055EestiLaavakivi massaaži kursusTiina Ormisson
09.10.2021-10.10.2021129€

Mis on? Laavakivi massaaž on Eesti inimeste jaoks segu iidsest talutarkusest, kus parimaks valu leevendajaks oli pliidil soojas olev kivi, mis mähiti linase riide sisse ning asetati valutavale kohale. Erinevus laavakivi ja tavalise maakivi vahel peitub soojusmahtuvuses, kuna ülikuum tardunud laava sisaldab ka palju metalle, mistõttu on tema soojusmahtuvus maakivi omast palju suurem.
Kuidas mõjub? Massaaž mõjub lõõgastavalt ja meeli rahustavalt, soe aroomiõli ja soojad kivid avavad tšakrad ja panevad „liblikad“ kõhus lendama.
Mida sa õpid? Kursusel õpid tundma laavakivide energeetikat, erinevate aroomiõlide toimeid ning nende koosmõju organismile. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid oma klientidele ja lähedastele pakkuda veidi salapära ja eksootikat läbi uute õpitud teadmiste ning oskuste.
Toimumisaeg:
09.10.2021 10:00-17:15
10.10.2021 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti keel

82356EestiIndia peamassaaži kursusTiina Nellis-Randi
09.10.202198€

Mis on? Käed osavaks ühe päevaga! India peamassaaž pakub selleks parimaid võimalusi. See on osa iidsest Ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama.
Kuidas mõjub? Massaaž aitab saavutada emotsionaalset tasakaalu, aktiviseerib pea verevarustust, lõõgastab pinges lihaseid ning vähendab unehäireid.
Mida õpid? Õpid erinevaid massaaživõtteid pea-, näo-, kaela- ja õlgade piirkonnas (ilma õlita).
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid pakkuda oma lähedastele midagi erilist läbi uute õpitud teadmiste ja oskuste.
Toimumisaeg: 09.10.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti

82301EestiKehakorrektsiooni tehnikadGalina Tšernega
13.10.2021-20.10.2021179€

Mis on? Unikaalne kehahoiu korrektsioonitehnika, mis sisaldab sugemeid Aleksander tehnikast ja Mayers´i lihaslingude teooriast. Tehnika abil on võimalik saavutada ergonoomiline kehahoid ja kõrvaldada või ennetada rühihäireid.
Kuidas mõjub? Spetsiaalselt korrigeerivad harjutused kõrvaldavad organismis tekkinud erinevate lihasgruppide vahelise düsbalansi, mis vabastab kehatoese ülekoormusest ja ülekoormusest tingitud valudest.
Mida Sa õpid? Õpid valima sobivaid harjutusi ning koostama harjutuskava iseenda ja teiste kehahoiu korrigeerimiseks.
Kursus on täpselt Sulle, kui töötad massöörina, füsioterapeudina, treenerina või kehalise kasvatuse õpetajana ning soovid oma omandatavad teadmised ja oskused rakendada oma töös.
Toimumisaeg:
13.10.2021 kell 10:00-16:15
20.10.2021 kell 10:00-16:15 

Kursuse maht: 14 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel/ vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82056EestiSiiami punktmassaaži kursusBoriss Galtsov
16.10.2021-17.10.2021209€

Sihtgrupp:

Isikud, kes on eelnevalt läbinud tai massaaži I osa (algkursuse) ja soovivad omandada täiendavaid oskusi ja -teadmisi zenpunkti teraapias . 

Nõuded õpingute alustamiseks:

Tai massaaž, I osa, teadmised idamaa meditsiini filosoofia alustest ja inimkeha ehitusest ning talitlusest. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab siiami punktmassaaži tegemiseks oskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljund(id):

Kursuse lõpuks teeb õppija siiami punktmassaaži rakendades teadmisi ja oskusi vastavalt siiami punktmassaaži seansi kavale ja kliendi seisundile, analüüsib tehtud massaaži tulemusi. 

Õppesisu:

 • Siiami punktmassaaži filosoofia
 • punktmassaaživõtete ja -tehnikate õppimine
 • punktmassaaži skeemide koostamine
 • punktmassaaži tegemine lähtudes erinevatest haigusseisunditest
 • näidustused ja vastunäidustused
 • töökoht ja töövahendid
 • kutse-eetika
 • tööohutus

Kuupäevad:
20.02.2021 kell 9:00-16:30 
21.02.2021 kell 9:00-16:30 

Grupi suurus: kuni 16 inimest

Täiendusõppekursuse maht:

20 akadeemilist tundi, s.h teoreetiline ja praktiline õpe, millest 16 tundi kontaktõpet ja 4 tundi iseseisvat tööd

Õppekeel: eesti keel/vene keel

Lõpetamisel väljastatavad dokumendid: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

81988EestiSTR (Soft Tissue Release) tehnikadAnneli Albert
18.10.2021119€

Mis on? STR (Soft Tissue Release) tehnikad on pehmete kudede vabastamine koormusjärgsetest pingetest.
Kuidas mõjub? Kiire ja tõus viis taastamaks paindlikkust ning jõudu kõikides pehmetes kudedes ja liigestes.
Mida õpid? Õpid, kuidas Euroopas ja ka mujal maailmas laialt kasutatava efektiivse tehnika abil tasakaalustada lihaseid ja liigeseid.
Kursus on just Sulle, kui oled uudishimulik, õpihimuline ja soovid oma teadmisi ning oskusi täiendada millegi uue ja efektiivsega.
Toimumisaeg: 18.10.2021 kell 9:30-16:45
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82486EestiVistseraalne osteopaatia. Soonkonna ja endokriinne süsteemid Roman Erokhov (Ukraina)
19.10.2021-21.10.2021279€

Kursus on mõeldud Osteopraktika II spetsialisti koolituse õpilastele.

Kursus toimub:
19.10.2021 kell 10:00-18:00
20.10.2021 kell 10:00-18:00
21.10.2021 kell 10:00-18:00

82559EestiMüofastsiaalsed lingud. Töö fastsiategaRoman Erokhov (Ukraina)
22.10.2021-24.10.2021279€

Sihtgrupp:

Isikud, kellel on läbitud kursused „Strukturaalne osteopaatia. Ülemine ruut“ ja „Strukturaalne osteopaatia. Alumine ruut“.

Nõuded õpingute alustamiseks:

Anatoomia, füsioloogia, patoloogia, funktsionaalne anatoomia 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab kursusel õpitud müofastsiaalsed tehnikad ning teraapiat tehes lähtub eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest, terapeudi kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

Õppesisu:

 • Müofastsiaalsete ahelate anatoomia ja histoloogia.
 • Müofastsiaalsete ahelate vajadus
 • Tagumine pindmine müofastsiaalne ahel ja eesmine frontaal müofastsiaalne ahel. Ehitus. Funktsioon. Omavaheline suhe. Nende ahelate roll rinnaküfoosi, kukekannuse, lumbago, osteokondroosi tekkimisel. Diagnoosimine. Korrigeerimise- ja ravi viisid. Ahelate „võtmed“.
 • Külg ja süva lihaste-fastsiaalsed ahelad. Ehitus. Funktsioon. Omavaheline suhe. Nende ahelate roll piki-lampjalgsuse ja koksartrsoosi arenemisel. Jalgade X ja O-deformatsioonid.
 • Hingamise häired. Süvalihaste-fastsiaalsed ahelad ja mõju teiste ahelate talitlusele. Diagnoosimine. Korrigeerimise ja ravi viisid. Ahelate „võtmed“.
 • Spiraalsed ja funktsionaalsed müofastsiaalsed ahelad. Ehitus. Funktsioon. Omavaheline suhe. Nende ahelate roll lumboishialgia, risti-lampjalgsuse, Hallux valguse, vaagna ja rinnakorvi deformatsioonide arenemisel. Diagnoosimine. Korrigeerimise ja ravi viisid. Ahelate“ võtmed“.

Õppemeetod/id: teoreetiline ja praktiline õpe

Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus- kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d,  tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid

Kursus toimub:

22.10.2021 kell 10:00-18:00

23.10.2021 kell 10:00-18:00

24.10.2021 kel0 10::0-18:00

81990EestiTriggerpunkti teraapia (Ravimassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Anneli Albert
25.10.2021119€

Mis on? Triggerpunktid – tundlikud ja üliärrituvad kohad lihastes või neid ümbritsevates fastsiates. Tekitajaks ainevahetuslik protsess lihases, mis omakorda võib olla tingitud erinevatest põhjustest, näiteks äge ülepingutus, krooniline ülepingutus, külmetus, trauma, stress, B,C-grupi vitamiinivaegus, hormonaalsed häired. Tulemuseks on kiirgav valu ning funktsioonihäire.
Kuidas mõjub? Triggerpunkti teraapia abil on võimalik triggerpunkte vabastada, taastada piirkonna normaalne ainevahetus ja vabaneda piinavast valust. Seega taastada elu kvaliteet.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised triggerpunktide tekke põhjustest, nende enamlevinud lokalisatsiooni piirkondadest ja tehnikaid, kuidas triggerpunkte leida ja neid vabastada. Praktiline õppetöö toimub paarides.
Kursus on täpselt sulle, kui oled kokku puutunud klassikalise massaažiga. Tunned huvi ja oled elus edasipüüdlik ning empaatiavõimega inimene. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel, või oled spetsialist, kes soovib oma oskusi täiendada.

Kuupäev: 25.10.2021 kell 09:30-16:45
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti /vene

82639EestiOsteopaatia logopeediasRoman Erokhov (Ukraina)
26.10.2021-27.10.2021259€

Osteopaatia logopeedias.
Laste logopeedilistel probleemidel on mitu põhjust. Üks neist on mehaaniline. Silpide ja tähtede selgeks hääldamiseks PEAB OLEMA keele- ja neeluLIHASTE HEA INNERVATSIOON. Kõnega seotud lihaste toonus peab olema normaalne, s.t. ei tohi olla hüpo- ega hüpertooniat. Ajus peab olema hea verevarustus.
Kuid elus on olukordi, mis välistavad sellise võimaluse. Näiteks võib sünnituse ajal kolju luude ebapiisava koormustaluvuse korral tekkida nende nihkumine, mille tagajärjel võib tekkida kolju põhjas kraniaalnärvi pittsumine (hüpoglossiaalne, glossofarüngeaalne).
See põhjustab juhtivuse halvenemist närvis ja lihaste innervatsiooni. Laps ei suuda keele lihaseid normaalselt kasutada ja tal võivad ilmneda probleemid imemisel, närimisel või kõne probleemid.
Logopeedilinemassaaž ja füsioteraapia annavad sageli häid tulemusi laste logopeediliste probleemide ravis. Kuid peamine põhjus (närvide pigistamine kolju põhjas) jääb lahendamata, mis omakorda viib mikrotsirkulatsiooni häireteni ajus ja kõnekeskuses. Nende tegurite mõjul võivad lastel tekkida düsleksia, düsartria ja alalia. Neid probleeme ravivad ravimitega laste neuroloogid. Osteopaat, teades neid anatoomilisi ja füsioloogilisi suhteid, saab käsitsi kõrvaldada selle probleemi algpõhjuse, kaela lülisamba ja koljuluude korrigeerimisega.
Osteopaatia on selliste probleemide lahendamisel väga effektiivne. Samuti on see suurepärane täiendravi võimalus muudele düsartria ja düslaalia ravimeetoditele. Osteopaatilise korrektsiooni tulemusena paraneb närvide juhtivus ja lihaste toonus. Laps suudab paremini oma lihaseid kontrollida. Paraneb vere mikrotsirkulatsioon, mille tulemusel hakkab närvisüsteem arenema ja paremini toimima.
Sissejuhatus. Osteopaatia. Osteopaatilise korrektsiooni põhimõtted. Filosoofilised ja füsioloogilised aspektid.
• Sünnitustrauma. Tagajärjed. Osteopaatilise korrektsiooni võimalused.
• Kõnehäired, kõne arengu hilinemise ületamine, autismi spekter, hüperaktiivsus tähelepanu puudulikkusega. Põhjused. Osteopaatilise korrektsiooni võimalused.
Kaela lülisamba, korrigeerimistehnikad.
Suu diafragma.
Kraniaalnärvide osteopaatiline korrektsioon:
1 nervus vagus
2 nervus accessorius
3 nervus glossopharyngeus
4 nervus hypoglossus
Kõhu diafragma ja selle roll
Hambumuse ja ortodontiliste probleemide lahendamine
Kursus toimub:
26.10.2021 kell 10:00-18:00
27.10.2021 kell 10:00-18:00
Kursuse maht: 20 ak.tundi

81555EestiKõhumassaaži kursusTiina Kreitsvald
29.10.202198€

Mis on? Kõhumassaaž on abiks erinevate probleemide lahendamisel: rasvumine, lihaste pinge ja nõrkus, ainevahetushäired (aeglane soolte töö), lümfisüsteemi aktiveerimine.
Kuidas mõjub? Massaaž parandab ainevahetust ja soolte tööd (peristaltikat). Kõhulihaste mõjutamisel kiirenevad närviimpulsid, rasvkude väheneb ning lümfisüsteem aktiveerub.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpitakse tundma kõhu anatoomiat ja füsioloogiat ning erinevaid massaaživõtteid rasvkoe, lihaste, seedeelundkonna ja lümfisüsteemi mõjutamiseks.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oskusi ja teadmisi kõhumassaažist ja sul on kliente, kes vajavad korralikku kõhumassaaži.
Toimumisaeg: 29.10.2021 kell 10:00-17:15
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (max.16 inimest)
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

82688EestiLastemassaaži kursusMari Vaarik-Reigo
29.10.2021-31.10.2021229€

Mis on? Lastemassaaž parandab koordinatsiooni ja lihaste elastsust, suurendab liikuvust ja oskust lõdvestuda. Massaaž stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab mõju ainevahetusele. Massaaž lõõgastab keha ja meelt, ennetab pingete kogunemist ja parandab une kvaliteeti.
Mida õpid? Kursusel õpid laste anatoomiat-füsioloogiat, sensomotoorset arengut, lastemassaaži võtteid ning võimlemist massaaži toetuseks (sünnist kuni 7 nda eluaastani).
Kursus on täpselt sulle, kui tunned huvi lastemassaaži vastu, massööridele, pereõedele, füsioterapeudidele ja ämmaemadele. Osaleja peab olema varem läbinud klassikalise massaaži baaskursuse.
Kursus toimub:
29.10.2021 kell 10:00-17:15
30.10.2021 kell 10:00-17:15
31.10.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi+14 tundi iseseisvat tööd

81992EestiSeljamassaaž edasijõudnutele. Anneli Alberti meistriklassAnneli Albert
01.11.2021119€

Mis on? Kõverast lülisambast põhjustatud terviseprobleemid vaevavad paljusid inimesi. Ebaselge põhjusega seljavalud on problemaatika ka massööridele. Kursusel õpetab kogenud massaažiterapeut leidma enamlevinud hädadele lahendust.
Mida õpid? Kursusel õpitakse uusi võtteid, lisaks alg- ja jätkukursusel õpitule. Eriline tähelepanu on suunatud õlavöötme, õlaliigese, alaselja ja liigeste töötlemisele erinevate massaaživõtetega. Lisaks naha- ja lihastehnikale õpetatakse liigeste massaaži. Kursus on praktiline!
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või omad kogemusi klassikalise massaaži teostamisel ning soovid saada midagi uut ja põnevat igapäevatöösse.
Toimumisaeg: 01.11.2021 kell 09:30-16:45
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

80132EestiLaste arengulised oskused (Lastemassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Hille Maas
02.11.2021229€

Õppeainete eesmärgid:
Luua eeldused teadmiste ja oskuste omandamiseks , mis on vajalikud lapse sensomotoorse arengutaseme ja funktsionaalse võimekuse hindamiseks.
Mida õpid: Kursusel osaleja omandab teadmised lapse arengu anatoomilistest, füsiloloogilistest ja sensomotoorsest eripäradest. Õpib hindama laste liigutuste soorituse kvaliteeti , kehalist võimekust lähtudes teadmistest funktsionaal anatoomiast ja füsioloogiast, ning suudab eristada puudujääke normaalsetes liigutusmustrites.
Kuupäevad:
02.11.2021 kell 10:00-19:00
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi + 6 tundi iseseisev töö
Õppekeel: eesti keel/vene keel

83217EestiMeemassaaži kursusBoriss Galtsov
04.11.202198€

Mis on? Meemassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse kontaktainena vahustatud mett ja massaaži tegemisel rakendatakse eritehnikaid eesmärgiga anda eelkõige nahale ja selle kaudu ka kogu organismile toonust.
Kuidas mõjub? Meemassaažil kasutatavad võtted intensiivistavad oluliselt naha verevarustust ja lümfiringet, seega on meemassaaž üks parimaid profülaktilisi meetodeid vältimaks tselluliidi teket ja säilitamaks naha kollageeni ja elastiini elastsus. Massaaž meega toimib nahale sügavpuhastavalt.
Mida sa õpid? Kursusel saad ülevaate mee tervistavatest omadustest ja ka ohtudest (allergiad jt) ning õpid selgeks meemassaaži tehnikad. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Meemassaaž ei sobi inimestele, kellel masseeritavad piirkonnad on rohke karvkattega.
Kursus on täpselt sulle, kui oled teadlik ja usud mee tervendavasse mõjusse ning soovid pakkuda oma kliendile natuke looduslähedust.
Toimumisaeg: 04.11.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82303EestiZen - Shiatsu kursus, I osaVlada Tsarenko
06.11.2021-14.11.2021229€

Mis on? Shiatsu on Jaapanist pärit füüsilise ja psühho-emotsionaalse tervise hoidmise ja taastamise süsteem. Meridiaanide shiatsu, ehk Zen-shiatsu või Masunaga koolkonna shiatsu on pehme ja „tark“ teraapia, mille abil saab läheneda iga patsiendi probleemide lahendusele individuaalselt ja loovalt, taastades närvi-, immuun- , hormonaalsüsteemi ja tugi-liikumisaparaadi talitust, kõrvaldades lihas- ja psühhoemotsionaalseid pingeid, suurendades stressitaluvust. Üks parimaid haiguste ja vananemistunnuste profülaktikaid, kuna hõlmab kõiki kehasüsteeme.
Mida õpime? Kursus vastab küsimustele – kuidas on seotud omavahel inimese psüühika ja füüsika (Psühhosomaatika)? Mis põhimõttel paiknevad kehas energeetilised meridiaanid ja kust täpselt neid leida (Klassikaliste meridiaanide topograafia)? Kuidas mõista, missugune meridiaanidest vajab töötlemist, kumb on täis ja kumb on tühi (Diagnostika)? Kuidas neid tasakaalustada (Võtted ja tehnikad, töö algorütm)? Kuidas leida just selle inimese jaoks aktuaalsed biopunktid (Akupressuur)? Arutame läbi hiina meditsiini põhimõtete praktilist rakendust shiatsu teraapias.
Kursus on täpselt sulle, kui kui tunned huvi idamaiste ravikunstide ja holistilise lähenemise vastu, tahad arendada oma käte tundlikust ja soovid õppida midagi kasulikku ja praktilist.
Kursus koosneb 2 moodulist.
Moodul 1 on pühendatud Zen-Shiatsu teraapia põhimõtetele ning käsitleb 12 klassikalise meridiaani loogikat, topograafiat ja eripärasid. Hakkame õppima meridiaanide otsimist ja  palpeerimist inimkehal, tegeleme meridiaanisisese lokaalse tühjuse ja ülekülluse määramisega  ning tasakaalustamisega. Kavas on samuti ka töö seljapingete ja valudega, valulikkude lihaste, kõõluste ja liigeste käsitlemise põhimõtted. Stressi ja psühho-emotsionaalsete plokeeringute teraapia.

Moodul 2 on pühendatud idamaa diagnostikale ja teraapia strateegiatele (vt Zen-Shiatsu II osa kirjeldus kursuste kavas)
Mõlemate moodulite kavas on ka baaspraktikad terapeudi enda füüsika, psüühika ja energeetika toeks ja korrastamiseks.
Kuupäevad:
06.11.2021 kell 10:00-18:00
07.11.2021 kell 10:00-18:00
14.11.2021 kell 10:00-18:00

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

83215EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusBoriss Galtsov
06.11.2021-21.11.2021229€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
06.11.2021 kell 10:00-18:30
07.11.2021 kell 10:00-18:30
20.11.2021 kell 10:00-18:30
21.11.2021 kell 10:00-18:30

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

83220EestiKupumassaaži kursus-kupud hinna seesBoriss Galtsov
11.11.2021109€

Mis on? Kupumassaaž on kogu organismi mõjutamine kuppude abil naha kaudu.
Kuidas mõjub? Kuppude poolt tekitatud tugev vaakum kutsub esile hüpereemia (nahaõhetuse), mille tulemusena nahas paiknevad retseptorid käivitavad selle naha piirkonnaga seotud organsüsteemi tervendavad protsessid. Intensiivistunud vere- ja lümfiringe mõjutab tselluliidi ainevahetust ja tõstab nahatoonust.
Mida sa õpid? Kursusel õpid kuppude kasutamise ajalugu Eestist Hiinani, erisuurusega kuppude kasutamist ning nende rakendamist massaaži tegemisel. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppimiseks vajalik kuppude komplekt sisaldub kursuse hinnas!
Kursus on täpselt sulle, kui soovid kasutada kuppudes peituvat vaakumi jõudu oma töö kergendamiseks või soovid parandada kuppude abil oma naha toonust.
Kuupäev: 11.11.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

81994EestiEfektiivsed lihaslõõgastus tehnikad (lihaste postisomeetriline relaksatsioon PIR)Anneli Albert
15.11.2021119€

Mis on? PIR on manuaalne lihaste efektiivne lõõgastamise meetod, mis põhineb inimese füsioloogia omapäral, et tööle rakendatud lihas soojeneb ilma pikkust muutmata, mis võimaldab lihast efektiivselt venitada kutsudes esile lihases ainevahetuse intensiivistumise ja lihastöö efektiivsuse tõusu. Lühenenud lihase korral vähendab/võtab ära müofastsiaalse valu.
Kuidas mõjub? Lühenenud lihaste korral vähendab lihastoonust ja vähendab/võtab ära müofastsiaalse valu, nõrkade lihaste puhul omab lihastele treenivat efekti ja aitab saavutada tasakaalu vastaskülje lihastega.
Mida õpid? Kursusel saad ülevaate sagedamini esinevatest pehmete kudedega (lihased, kõõlused, sidemed) seotud probleemidest ja nende kõrvaldamise meetoditest. Kursus koosneb teooriast ja praktilisest harjutamisest.
Kursus on täpselt sulle, kui hoolid oma klientidest ja soovid nende abistamisel rakendada peale massaaži ka muidu efektiivseid meetodeid, et saavutada paremat tulemust.

Toimumisaeg: 15.11.2021 kell 09:30-16:45
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82779EestiTai massaaži kursus algajateleTiina Ormisson
18.11.2021-03.12.2021279€

Mis on? Tai massaaž on oma olemuselt passiivne jooga, mida tehakse matil läbi riiete. Massaaž, venitused ja koordineeritud hingamine annavad tervikliku tulemuse nii kehale kui ka hingele.
Kuidas mõjub? Erinevalt lääne massaažidest, on tai massaažis ühendatud kolm erinevat komponenti, mis annavad tervikliku tulemuse, lõõgastuse kehale ja meelerahu hingele. Venituste ja massaaži abil taastatakse lihaste ja fastsiate normaalne pikkus. Massaaž taastab nii vaimse kui ka füüsilise töövõime.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema tai massaažiseanssi rakendades hingamist, venitusi ja massaaži. Kursus baseerub meie kooli õpetajate poolt koostatud ”Kaasaegse tai joogamassaaži õpiku”le, mis sisaldab tehnikaid meie kultuuriruumi ja meie kliimavöötme inimestele. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Osalemiseks on vajalik sportlik riietus. Õpid tegema tai massaaži matil.
Kursus on täpselt sulle, kui oled aktiivse eluhoiakuga ja soovid rakendada oma töös/lähedaste peal ökonoomseid massaaži tehnikaid eesmärgiga saavutada minimaalse tööga maksimaalne tulemus. Üks tai massaaži seanss on oma toimetelt võrdne kümne klassikalise massaaži seansiga.
Toimumisaeg:
18.11.2021 kell 10:00-17:15
19.11.2021 kell 10:00-17:15
02.12.2021 kell 10:00-17:15
03.12.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 32 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

83221EestiRasedusaegne massaaži kursusTiina Kreitsvald
18.11.2021-19.11.2021129€

Mis on? Rasedusaegne massaaž on loodud koostöös Eesti Ämmaemandate Ühinguga ja saanud nendepoolse heakskiidu. Põhineb Tai massaaži tehnikatel, mis on kohandatud raseda vajaduste järgi. Arvestades rasedate eripära tehakse massaaži mati peal kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua väga mugavaid asendeid raseda jaoks. Lisaks kasutatakse holistilist lähenemist, ehk mõjutades inimest läbi viie meele.
Kuidas mõjub? Meeldiv rituaal aitab vähendada titaootel ema lihaspingeid, parandada und ja tõsta meeleolu.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse rasedate anatoomilisi ja füsioloogilisi iseärasusi, näidustusi ja vastunäidustusi massaažiks. Pööratakse tähelepanu raseda jaoks ohtlikele massaaži võtetele ja riskifaktoritele. Käsitletakse massaaži füsioloogilist ja psühholoogilist mõju rasedatele.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või füsioterapeut ja soovid oma klientidele pakkuda massaaži ka rasedusperioodil. Eelnevad Tai massaaži oskused tulevad kasuks, kuid ei ole nõutavad.
Toimumisaeg:
18.11.2021 kell 10:00-17:15
19.11.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82818EestiSpordimassaaži kursus II osaAnneli Albert
22.11.2021-10.01.2022249€

Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:
Isikud, kes on eelnevalt läbinud spordimassaaži I osa (algkursuse) ja soovivad omandada täiendavaid oskusi ja -teadmisi spordimassaažis.
Nõuded õpingute alustamiseks: klassikaline massaaž, spordimassaaž I, anatoomia ja füsioloogia, funktsionaalne anatoomia.
Õppe eesmärk:
Õpetamisega taotletakse, et õppija omandab teadmisi füsioloogilistest mehhanismidest ja spordimassaaži iseärasustest seoses treeningu- ja võistlustingimustega ning oskab teostada erinevaid spordimassaaži tehnikaid ja võtteid nii treening- kui võistlustingimustes ja sportlase vigastuste ning tervisehäirete esinemisel.
Õppesisu:
1) Primaarne ja sekundaarne spordimassaaži mõju. Optimaalse teraapia tsooni mõiste.
2) Sportlase hindamine. Anamnees. Skeletilihassüsteemi hindamine. Sportlase lihaste düsbalanss.
3) Sportlase nõustamine enne ja peale massaaži treening- ja võistlusperioodil.
4) Spordimassaaži erinevad tehnikad. Müofastsiaalsed tehnikad. Lihasaktivatsiooni tehnikad. Venitustehnikad. Liigesmobilisatsioon.
5) Taastav massaaž. Parandav massaaž. Võistluseelne, -aegne ja -järgne spordimassaaž. Säilitav massaaž. Rehabilitatsiooni massaaž.
6) Abivahendite kasutamine spordimassaažis.
7) Spordimassaaži seansi ja tsükli planeerimine. Massaaži tulemuslikkuse hindamine.
8) Spordimassööri töö võistkonna juures, spordiklubis, eraettevõtjana.
Kursus toimub:
22.11.2021 kell 09:00-17:30
06.12.2021 kell 09:00-17:30
13.12.2021 kell 09:00-17:30
10.01.2022 kell 09:00-16.15
Kursuse maht: 38 ak.tundi kontaktõpet ja 14 tundi iseseisvat tööd
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus – kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d, tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid

82694EestiStrukturaalne osteopaatia. Ülemine ruutRoman Erokhov (Ukraina)
26.11.2021-28.11.2021289€

Strukturaalne osteopaatia on üks tähtsamatest osteopaatia osadest, mis uurib tugi-liikumis elundkonna tööd: lülisamba nihestusi, luude- ja liigeste nihkumist, lihaste ja fastsiate ja ka neid läbivate struktuuride pingeid.
Kõik tugi-liikumis elundkonna häired toovad kaasa ümbritsevate kudede struktuuride häireid, kudede turseid ja valuaistinguid närvilõpmete ärrituse näol.
Osteopaatia võimaldab tabada ka minimaalseid muutusi, mida inimene ei pruugi tunnetada või õigeaegselt tuvastada, arvestades kõikide organismi eripäradega ja kõrvaldada neid muutusi enne välja arenenud haigustunnuste tekkimist. Samal ajal, lisaks sellele, et osteopaatia korrigeerib juba tekkinud muutuseid, selgitab ta nende muutuste tekke põhjust.
Programm:
Osteopaatia ajalugu. E.T. Steal
Littlejones biomehaanika: pivotid, atüüpilised lülid, raskusjõu keskpunkt.
Alajäsemetel ja õlavöötmel kasutatavad tehnikad ja meetodid.
Vaagna piirkonna tehnikad ja meetodid.
Lülisamba nimmepiirkonna tehnikad ja meetodid.
Lülisamba rinnapiirkonna tehnikad ja meetodid.
Lülisamba kaelapiirkonna tehnikad ja meetodid.
Roiete, liigeste tehnikad ja meetodid.
Osteopaatia fastsiaalsed aspektid, kliinilised näited.
Kursus toimub:
26.11.2021 kell 10:00-18:00
27.11.2021 kell 10:00-18:00
28.11.2021 kell 10:00-18:00
Kursuse maht: 30 ak.tundi

Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu 5 €

82480EestiIdamaine näomassaaž (Marmateraapiaga)Vlada Tsarenko
04.12.2021-12.12.2021179€

Mis on? Idamaine näomassaaž on holistiline terapeudiline protseduur, mis läbi näo- ja peamassaaži mõjutab kogu keha toiminguid, kuna põhineb ida meditsiini teadmistel energiakanalitest ja bioaktiivsetest punktidest. Samas on see suurepärane kosmeetiline ja spa  hoolitsus, mis sobib nii meestele, kui naistele ning vaatamata sellele, et tegemist on näomassaažiga, algab see jalataldadest.
Kuidas mõjub? Idamaine näomassaaž on sügavalt lõõgastav, tasakaalustab närvisüsteemi tööd, toob sisemist rahu ja selgust, laeb värske energiaga ning pinguldab näonahka ja silub kortse.
Mida õpid? Kursusel õpid näomassaaži võtteid, bioaktiivsete punktide mõjutamist. Vaadatakse üle meridiaanide paiknemine näol ja kehal ning õpid erinevate terviseprobleemide lahendamist punktmassaaži abil.
Kursus on täpselt Sulle, kui Sind huvitab inimese keha ja vaimu tasakaalustamise teema ning sa tahaksid lisada oma professionaalsesse arsenali tõhusa lõõgastava ja tervendava tehnika, mis on samaegselt ka iluprotseduuri eest.
Kuupäevad:
04.12.2021 kell 10:00-17:15
05.12.2021 kell 10:00-17:15
12.12.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupi suurus: 16
Õppekeel: eesti/vene

82784EestiJalalaba probleemid ja nende leevendamise võimalusedTiina Ormisson
11.12.202198€

Mis on? Kursus annab ülevaate jalalaba probleemidest ning võimalustest neid erinevate harjutuste, massaaži- või teraapiavõtetega ennetada ja leevendada.
Mida õpid? Kursusel õpid jalalaba anatoomiat, füsioloogiat, konkreetseid harjutusi ning erinevate masaaži- ja teraapialiikide võtteid jalalaba vaevustega toimetulekuks.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid õppida midagi praktilist ja kasulikku. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel.
Toimumisaeg: 11.12.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

Kursus toimub koostöös Kadaka Konverentsidega

82697EestiStrukturaalne osteopaatia. Alumine ruutRoman Erokhov (Ukraina)
11.01.2022-13.01.2022289€

Strukturaalne osteopaatia on üks tähtsamatest osteopaatia osadest, mis uurib tugi-liikumis elundkonna tööd: lülisamba nihestusi, luude- ja liigeste nihkumist, lihaste ja fastsiate ja ka neid läbivate struktuuride pingeid. Kõik tugi-liikumis elundkonna häired põhjustavad ümbritsevate kudede struktuuride häireid, turseid ja valuaistinguid närvilõpmete ärrituse näol.
Osteopaatia võimaldab tabada ka minimaalseid muutusi organismis, mida inimene ei pruugi tunnetada või õigeaegselt tuvastada, arvestades kõikide organismi eripäradega ja kõrvaldada neid muutusi enne välja arenenud haigustunnuste tekkimist. Samal ajal, lisaks sellele, et osteopaatia korrigeerib juba tekkinud muutuseid, selgitab ta nende muutuste tekke põhjuseid.
Osteopaatia põhiliseks ravimõjuks on organismi enesekontrolli mehhanismide stimulatsioon. Peamiseks diagnoosimis- ja töövahendiks on osteopaadi käed. Puudutades patsienti, osteopaat skanneerib tema keha ning selgitab välja probleemsed piirkonnad ja disfunktsioonaalsed tsoonid. Spetsiaalsete testide ja võtete abil otsitakse üles algpõhjused, mis mõjutavad kogu organismi disharmoonilist tööd. Väga tihti võib juhtuda, et haigusliku protsessi põhjus asub patsiendi poolt näidatud piirkonnast hoopis kaugemal. Sellepärast ongi tähtis leida üles haiguse tekitaja ning vabastada kogu patoloogiliste häirete ahel.
Strukturaalne osteopaatia on väga efektiivne tugi-liikumisaparaadi haiguste ja traumade ennetamiseks, organismi taastamiseks peale treeninguid, raskeid füüsilisi koormusi, stressi ja teisi füsioloogilisi seisundeid (sealhulgas ka raseduseperioodil).

Kursuse teemad:
Vaagen, vaagna biomehhaanika.
Ristluu ja õndraluu.
Niudeluud.
Puusaliiges ja reieluu.
Põlveliiges ja põlvekeder.
Sääreluu ja pindluu.
Hüpeliiges.
Kontsluu.
Jalalaba, ehitus ja biomehhaanika.
Jalalaba deformatsioonide liigid.
Tehnikad perifeersetel närvidel.
Posturaalne tasakaal.
Kursus toimub:
11.01.2022 kell 10:00-18:00
12.01.2022 kell 10:00-18:00
13.01.2022 kell 10:00-18:00
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (max.20 inimest)
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi

Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu 5 €

80142EestiZen-Shiatsu massaaži kursus, II osa (edasijõudnutele)Vlada Tsarenko
22.01.2022-23.01.2022179€

Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:
Isikud, kes on eelnevalt läbinud Zen-Shiatsu massaaži I osa (algajatele) ja soovivad omandada täiendavaid oskusi ja -teadmisi Zen-Shiatsu massaažis.
Nõuded õpingute alustamiseks: Zen-Shiatsu massaaži kursus, I osa (algajatele), teadmised inimkeha ehitusest ja talitlusest.
Õppe eesmärk:
Õpetusega taotletakse, et õppija omandab Zen-Shiatsu massaaži tegemiseks täiendavad teadmised ja -oskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.
Õppesisu:
1) Zen-Shiatsu teraapia põhimõtted,
2) Idamaine inimese terviseseisundi ja iseloomu diagnostika üldprintsiibid, eripära
3) Meridiaanide diagnostika
4) Zen-Shiatsu teraapia tehnikad erinevate haigusseisundite korral
5) stressi ja psühho-emotsionaalsete blokeeringute teraapia
6) baaspraktikad terapeudi enda füüsika, psüühika ja energeetika toeks ja korrastamiseks
7) näidustused ja vastunäidustused
8) töökoht ja töövahendid
9) kutse-eetika
10) tööohutus

Zen-Shiatsu kursuse 2.osa põhineb 1.osas saadud teadmistel ja oskustel (vt Zen-Shiatsu 1.osa kirjeldus kursuste kavas) ning on pühendatud idamaa diagnostikale ja teraapia strateegiale.
Mida õpime?
Diagnostika kui teraapilise strateegia valimise ja seansi ülesehitamise instrument. Idamaine diagnostika eeldab, et inimest hakatakse diagnoosima juba uksest sisenemise hetkest – ning ka meie õpime seda tegema. Meridiaanide hetkeseisu diagnoosimine kõhu ja selja järgi. Kehakonstitutsioon, näojooned, rüht, käte ja jalgade kuju ja asend, küünte, juuste, silmade seisund ja palju muud on meie vaatluse objektiks. Õpime keha lugema ja meridiaane teraapiaks valima. Klassikaliste akupressuurpunktide valiku ja mõjutamise põhimõtted.
Mõlemate moodulite kavas on ka baaspraktikad terapeudi enda füüsika, psüühika ja energeetika toetamiseks ja korrastamiseks.
Lisaks teadmiste ja oskuste värskendamisele saavad varemaid Zen-Shiatsu kursusi lõpetanud palju uut süstematiseeritud infot ja kogemust diagnoosimise vallast.

Kuupäevad:
22.01.2022 kell 10:00-18:00
23.01.2022 kell 10:00-18:00
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 22 akadeemilist tundi, s.h teoreetiline ja praktiline õpe, millest 20 tundi kontaktõpet ja 2 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus – kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d, tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid

82702EestiKeha hiromassaažRoman Makarov (St. Peterburgist)
24.01.2022-27.01.2022289€

Mis on? Keha hiromassaaž on massaažitehnika, mis mõjutab lihaste süsteemi ja selle põhifunktsioone.
Kuidas mõjub? Selle meetodi abil on võimalik saavutada erinevaid efekte – sügava lihaspinge leevendamine, lihaste lõdvestamine, lihaste tooniseerimine, lihasmassi elastsuse tagamine.
Kursus on just Sulle, kui hoolid oma kehast, või soovid oma kliente või lähedasi üllatada millegi uuega.

Kursuse programm:

1. päev
Hiromassaaži ajalugu ja teke. Tutvumine Enrique Kastells Garise projektiga «Inmaster». Projekti programm, erisused ja eripärad. Tutvumine terminoloogiaga: õpime selgeks massaaži ja massaaži tehnika terminid, põhilised ja lisamanipulatsioonid. Hiromassaaži näidustused ja vastunäidustused, keha ergonoomika.
2. päev
Sissejuhatus põhimanipulatsioonidesse. Manipulatsioonide õpe erinevate keha piirkondade peal. Tempo ja tugevuse mõju tulemusele. Manipulatsioonide liitmine massaažiskeemidesse. Erinevate aspektide sügavam uurimine. Õpitud materjalide arutelu, küsimused-vastused.
3. päev
Põhimanipulatsioonide jätkuõpe. Skeemide loomine ja töötlemine erinevates hiromassaaži olukordades. Töö jalgade ja kõhuga. Selja ja jalgade ühendamine hiromassaaži skeemidesse. Individuaalsete skeemide loomise kriteeriumid. Kliendi lihaste toniseerimine ja lõõgastuse saavutamise lähenemised.
4. päev
Alajäsemete rakendamise võimalusi selili ja kõhuli asendites. Kaela, käte ja rinna piirkonna manipuleerimisvõtted. Kliendi asendite õppimine. Õpitud materjali kokkuvõte, arutelu. Lokaalse ja globaalse hiromassaazi lähenemisvõtted täisskeemi järgi. Keeruliste kohtade detailvaade, küsimused-vastused.
Kursus toimub:
24.01.2022 kell 10:00-18:30
25.01.2022 kell 10:00-18:30
26.01.2022 kell 10:00-18:30
27.01.2022 kell 10:00-18:30
Kursuse maht 40 ak. tundi

82699EestiKosmeetiline facelifting (Näo hiromassaaži baaskursus)Margarita Starodubtseva (välisõpetaja, Sankt-Peterburg)
01.03.2022-04.03.2022289€

Mis on? Hispaanlase Enrique Castell Garcia poolt välja töötatud näo- ja kehamassaaži metoodika, mis hõlmab endas kudesid, lihaseid ja liigeseid. Mõjub korrigeerivalt keha- ja näo kujule ning on eriti efektiivne naha toonuse tõstmiseks.
Kuidas mõjub? Intensiivistab näo- ja dekoltee piirkonna vere- ja lümfiringet, mille tulemusel paraneb kudede ainevahetus. Nahk omandab noorema jume ja vanus on nagu peoga pühitud.
Mida õpid? Koolitusel saad ülevaate hiromassaaži tekkeloost ja metoodikast. Õpid näo-, kaela- ja dekoltee piirkonna massaažitehnikaid. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui töötad kosmeetikuna, massöörina ning soovid oma kliente üllatada millegi uue ja huvitavaga.
Kursust annab sertifitseeritud õpetaja Margarita Starodubtseva (Sankt-Peterburg)
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Kursuse maht 40 akadeemilist tundi.
Kuupäevad:
01.03.2022 kell 10:00-18:00
02.03.2022 kell 10:00-18:00
03.03.2022 kell 10:00-18:00
04.03.2022 kell 10:00-18:00

Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu 5 €

82698EestiMüofastsiaalsed lingud. Töö fastsiategaRoman Erokhov (Ukraina)
22.03.2022-24.03.2022289€

Sihtgrupp:

Isikud, kellel on läbitud kursused „Strukturaalne osteopaatia. Ülemine ruut“ ja „Strukturaalne osteopaatia. Alumine ruut“.

Nõuded õpingute alustamiseks:

Anatoomia, füsioloogia, patoloogia, funktsionaalne anatoomia 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab kursusel õpitud müofastsiaalsed tehnikad ning teraapiat tehes lähtub eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest, terapeudi kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

Õppesisu:

 • Müofastsiaalsete ahelate anatoomia ja histoloogia.
 • Müofastsiaalsete ahelate vajadus
 • Tagumine pindmine müofastsiaalne ahel ja eesmine frontaal müofastsiaalne ahel. Ehitus. Funktsioon. Omavaheline suhe. Nende ahelate roll rinnaküfoosi, kukekannuse, lumbago, osteokondroosi tekkimisel. Diagnoosimine. Korrigeerimise- ja ravi viisid. Ahelate „võtmed“.
 • Külg ja süva lihaste-fastsiaalsed ahelad. Ehitus. Funktsioon. Omavaheline suhe. Nende ahelate roll piki-lampjalgsuse ja koksartrsoosi arenemisel. Jalgade X ja O-deformatsioonid.
 • Hingamise häired. Süvalihaste-fastsiaalsed ahelad ja mõju teiste ahelate talitlusele. Diagnoosimine. Korrigeerimise ja ravi viisid. Ahelate „võtmed“.
 • Spiraalsed ja funktsionaalsed müofastsiaalsed ahelad. Ehitus. Funktsioon. Omavaheline suhe. Nende ahelate roll lumboishialgia, risti-lampjalgsuse, Hallux valguse, vaagna ja rinnakorvi deformatsioonide arenemisel. Diagnoosimine. Korrigeerimise ja ravi viisid. Ahelate“ võtmed“.

Õppemeetod/id: teoreetiline ja praktiline õpe

Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus- kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d,  tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid

Kursus toimub:

22.03.2022 kell 10:00-18:00

23.03.2022 kell 10:00-18:00

24.03.2022 kel0 10:00-18:00

KursusKoolitajaToimumisaegHind
81548EestiGua Sha teraapia-kaabits ja õli hinna sees!Tiina Kreitsvald
30.10.2021-31.10.2021189€

Mis on? Gua Sha on iidne idamaine ravimeetod, millel on sarnasus segmentaarmassaažiga, kus keha segmente hõõrutakse kuivalt käega, kuid Gua Sha teraapias spetsiaalse õliga ning kaabitsaga.
Kuidas mõjub? Gua Sha tehnikatega mõjutatud naha retseptorid mõjutavad läbi kesknärvisüsteemi erinevaid organeid ja organsüsteeme (näiteks kopsu piirkonna töötlemine kergendab astmat). Erinevalt segmentmassaažist tugevdab Gua Sha toimet spetsiaalne raviomadustega õli.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid selgeks kraapimise tehnikad ja gua sha toimed mõjutatavate elundite kaudu. Gua sha abil õpid leevendama valusid, bronhiiti, astmat ja ennetama külmetushaiguseid lülitades sisse organismi iseeneslikud tervendamise protsessid. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppima tulles peab arvestama, et õppimise käigus tekivad hematoomid, mis kaovad umbes nädalaga.
Kursus on täpselt sulle, kui tunned huvi idamaiste ravikunstide vastu ja soovid õppida midagi kasulikku ja praktilist.
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Kuupäevad:
30.10.2021 kell 10:00-17:15
31.10.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82783EestiKupumassaaži kursus-kupud hinna seesTiina Ormisson
05.11.2021129€

Mis on? Kupumassaaž on kogu organismi mõjutamine kuppude abil naha kaudu.
Kuidas mõjub? Kuppude poolt tekitatud tugev vaakum kutsub esile hüpereemia (nahaõhetuse), mille tulemusena nahas paiknevad retseptorid käivitavad selle naha piirkonnaga seotud organsüsteemi tervendavad protsessid. Intensiivistunud vere- ja lümfiringe mõjutab tselluliidi ainevahetust ja tõstab nahatoonust.
Mida sa õpid? Kursusel õpid kuppude kasutamise ajalugu Eestist Hiinani, erisuurusega kuppude kasutamist ning nende rakendamist massaaži tegemisel. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppimiseks vajalik kuppude komplekt sisaldub kursuse hinnas!
Kursus on täpselt sulle, kui soovid kasutada kuppudes peituvat vaakumi jõudu oma töö kergendamiseks või soovid parandada kuppude abil oma naha toonust.
Kuupäev: 05.11.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

81549EestiPea-ja turjamassaaži kursusTiina Kreitsvald
16.11.2021119€

Mis on? Pea-ja turjamassaaž on suurepärane viis leevendamaks valu ja pingeid pea ja kaela piirkonnas.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, parandab vereringet ja ajutööd, aitab vabaneda nii vaimsest, kui füüsilisest pingest. Koljuluu piirkonnas on tähtsad siseelundite ja süsteemide tsoonid ning punktid, mida mõjutades avaldub toime tervele organismile.
Mida sa õpid? Kursusel õpite kasutama erinevaid massaaži võtteid rahustava massaaži tegemiseks stressi, peavalu ja loiduse puhul.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid omandada väärtuslikke teadmisi ja üllatada oma lähedasi uute oskustega.
Toimumisaeg: 16.11.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti

81550EestiRasedusaegne massaaži kursusTiina Kreitsvald
03.12.2021-04.12.2021149€

Mis on? Rasedusaegne massaaž on loodud koostöös Eesti Ämmaemandate Ühinguga ja saanud nendepoolse heakskiidu. Põhineb Tai massaaži tehnikatel, mis on kohandatud raseda vajaduste järgi. Arvestades rasedate eripära tehakse massaaži mati peal kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua väga mugavaid asendeid raseda jaoks. Lisaks kasutatakse holistilist lähenemist, ehk mõjutades inimest läbi viie meele.
Kuidas mõjub? Meeldiv rituaal aitab vähendada titaootel ema lihaspingeid, parandada und ja tõsta meeleolu.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse rasedate anatoomilisi ja füsioloogilisi iseärasusi, näidustusi ja vastunäidustusi massaažiks. Pööratakse tähelepanu raseda jaoks ohtlikele massaaži võtetele ja riskifaktoritele. Käsitletakse massaaži füsioloogilist ja psühholoogilist mõju rasedatele.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või füsioterapeut ja soovid oma klientidele pakkuda massaaži ka rasedusperioodil. Eelnevad Tai massaaži oskused tulevad kasuks, kuid ei ole nõutavad.
Toimumisaeg:
03.12.2021 kell 10:00-17:15
04.12.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

KursusKoolitajaToimumisaegHind
82778EestiJalalaba probleemid ja nende leevendamise võimalusedTiina Ormisson
30.09.202198€

Mis on? Kursus annab ülevaate jalalaba probleemidest ning võimalustest neid erinevate harjutuste, massaaži- või teraapiavõtetega ennetada ja leevendada.
Mida õpid? Kursusel õpid jalalaba anatoomiat, füsioloogiat, konkreetseid harjutusi ning erinevate masaaži- ja teraapialiikide võtteid jalalaba vaevustega toimetulekuks.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid õppida midagi praktilist ja kasulikku. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel.
Toimumisaeg: 30.09.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

82358EestiKupumassaaži kursus-kupud hinna sees!Õnnela Hanson
02.10.2021129€

Mis on? Kupumassaaž on kogu organismi mõjutamine kuppude abil naha kaudu.
Kuidas mõjub? Kuppude poolt tekitatud tugev vaakum kutsub esile hüpereemia (nahaõhetuse), mille tulemusena nahas paiknevad retseptorid käivitavad selle naha piirkonnaga seotud organsüsteemi tervendavad protsessid. Intensiivistunud vere- ja lümfiringe mõjutab tselluliidi ainevahetust ja tõstab nahatoonust.
Mida sa õpid? Kursusel õpid kuppude kasutamise ajalugu Eestist Hiinani, erisuurusega kuppude kasutamist ning nende rakendamist massaaži tegemisel. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppimiseks vajalik kuppude komplekt sisaldub kursuse hinnas!
Kursus on täpselt sulle, kui soovid kasutada kuppudes peituvat vaakumi jõudu oma töö kergendamiseks või soovid parandada kuppude abil oma naha toonust.
Kuupäev: 02.10.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

82359EestiMeemassaaži kursusÕnnela Hanson
03.10.2021109€

Mis on? Meemassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse kontaktainena vahustatud mett ja massaaži tegemisel rakendatakse eritehnikaid eesmärgiga anda eelkõige nahale ja selle kaudu ka kogu organismile toonust.
Kuidas mõjub? Meemassaažil kasutatavad võtted intensiivistavad oluliselt naha verevarustust ja lümfiringet, seega on meemassaaž üks parimaid profülaktilisi meetodeid vältimaks tselluliidi teket ja säilitamaks naha kollageeni ja elastiini elastsus. Massaaž meega toimib nahale sügavpuhastavalt.
Mida sa õpid? Kursusel saad ülevaate mee tervistavatest omadustest ja ka ohtudest (allergiad jt) ning õpid selgeks meemassaaži tehnikad. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Meemassaaž ei sobi inimestele, kellel masseeritavad piirkonnad on rohke karvkattega.
Kursus on täpselt sulle, kui oled teadlik ja usud mee tervendavasse mõjusse ning soovid pakkuda oma kliendile natuke looduslähedust.
Toimumisaeg: 03.10.2021 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

81545EestiKõhumassaaži kursusTiina Kreitsvald
26.10.2021119€

Mis on? Kõhumassaaž on abiks erinevate probleemide lahendamisel: rasvumine, lihaste pinge ja nõrkus, ainevahetushäired (aeglane soolte töö), lümfisüsteemi aktiveerimine.
Kuidas mõjub? Massaaž parandab ainevahetust ja soolte tööd (peristaltikat). Kõhulihaste mõjutamisel kiirenevad närviimpulsid, rasvkude väheneb ning lümfisüsteem aktiveerub.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpitakse tundma kõhu anatoomiat ja füsioloogiat ning erinevaid massaaživõtteid rasvkoe, lihaste, seedeelundkonna ja lümfisüsteemi mõjutamiseks.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oskusi ja teadmisi kõhumassaažist ja sul on kliente, kes vajavad korralikku kõhumassaaži.
Toimumisaeg: 26.10.2021 kell 10:00-17:15
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (max.16 inimest)
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

81546EestiRasedusaegne massaaži kursusTiina Kreitsvald
12.11.2021-13.11.2021149€

Mis on? Rasedusaegne massaaž on loodud koostöös Eesti Ämmaemandate Ühinguga ja saanud nendepoolse heakskiidu. Põhineb Tai massaaži tehnikatel, mis on kohandatud raseda vajaduste järgi. Arvestades rasedate eripära tehakse massaaži mati peal kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua väga mugavaid asendeid raseda jaoks. Lisaks kasutatakse holistilist lähenemist, ehk mõjutades inimest läbi viie meele.
Kuidas mõjub? Meeldiv rituaal aitab vähendada titaootel ema lihaspingeid, parandada und ja tõsta meeleolu.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse rasedate anatoomilisi ja füsioloogilisi iseärasusi, näidustusi ja vastunäidustusi massaažiks. Pööratakse tähelepanu raseda jaoks ohtlikele massaaži võtetele ja riskifaktoritele. Käsitletakse massaaži füsioloogilist ja psühholoogilist mõju rasedatele.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või füsioterapeut ja soovid oma klientidele pakkuda massaaži ka rasedusperioodil. Eelnevad Tai massaaži oskused tulevad kasuks, kuid ei ole nõutavad.
Toimumisaeg:
12.11.2021 kell 10:00-17:15
13.11.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

81547EestiGua Sha teraapia-kaabits ja õli hinna sees!Tiina Kreitsvald
17.12.2021-18.12.2021189€

Mis on? Gua Sha on iidne idamaine ravimeetod, millel on sarnasus segmentaarmassaažiga, kus keha segmente hõõrutakse kuivalt käega, kuid Gua Sha teraapias spetsiaalse õliga ning kaabitsaga.
Kuidas mõjub? Gua Sha tehnikatega mõjutatud naha retseptorid mõjutavad läbi kesknärvisüsteemi erinevaid organeid ja organsüsteeme (näiteks kopsu piirkonna töötlemine kergendab astmat). Erinevalt segmentmassaažist tugevdab Gua Sha toimet spetsiaalne raviomadustega õli.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid selgeks kraapimise tehnikad ja gua sha toimed mõjutatavate elundite kaudu. Gua sha abil õpid leevendama valusid, bronhiiti, astmat ja ennetama külmetushaiguseid lülitades sisse organismi iseeneslikud tervendamise protsessid. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppima tulles peab arvestama, et õppimise käigus tekivad hematoomid, mis kaovad umbes nädalaga.
Kursus on täpselt sulle, kui tunned huvi idamaiste ravikunstide vastu ja soovid õppida midagi kasulikku ja praktilist.
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Kuupäevad:
17.09.2021 kell 10:00-17:15
18.09.2021 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend


  Eesnimi
  Perekonnanimi
  Isikukood
  Telefoninumber
  E-Posti aadress
  Aadress
  Linn/Asula
  Postiindeks
  Vali sobiv:
  Sooduskupong või maksja andmed(eraisik, ettevõte, töötukassa)
  Nõustun tingimustega

  Kui teil ei õnnestu registreerimine mingil põhjusel, siis võtke ühendust: kursused@massaaz.ee või helistage   +372 664 6193