Tule kursusele!

Eesti Massaaži- ja Teraapiakool on Eesti ja lähiriikide valdkonna liider ning pakume huvitavaid ja maailmapilti avardavaid kursuseid. Pakume Sulle kaasaegset õpikeskkonda, kus saatjateks on haritud ja kompetentsed õpetajad. Aitame täita Sinu unistusi ja suunata Sind aktiivsele tööotsingule nii kodu- kui välismaal.

M.I. Massaažikool OÜ on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

EML liikmele kehtib soodustus kuni 10% *v.a. väliskoolitajate koolitused, spetsialiseerumised, loomamassööri õpe. Täpsemalt küsi infot täiendusõppejuhilt.

Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu 5 €.

Eesti Massaaži-ja Teraapiakool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Võta ühendust Lisainfo kursuste kohta
 +372 6 646 190, +372 53 53 0287 aleksandra.azarova@massaaz.ee

KursusKoolitajaToimumisaegHind
112592EestiAyurveda massaaž AbhyangaTiina Kreitsvald
27.06.2024119€

Mis on? Ayurveda on iidne raviviis, mis osaliselt on ammu unustatud, osaliselt veel säilinud ning teatud osas uuesti, vanade käsikirjade järgi taastatud. Ayurveda kuulus alaliiki panchakarma, mis seisnes ravimtaimede keeduvee manustamises ja hilisemas nn ayurveda massaažis – Abhyangas. Abhyanga on pehme, kogu keha õlimassaaž, mis omab tervendavat mõju tasakaalustades keha ja meelt ning on tõestanud oma efektiivsust paljude haiguste ravimisel.
Kuidas mõjub? Õlid tasakaalustavad, rahustavad ja puhastavad naha kaudu organismi ja massaaž on suurepärase lümfidrenaaži toimega. Nii massaaž kui ka õlid elavdavad vereringet, mõjuvad kogu kehale noorendavalt ning aitavad organismist eemaldab mürkaineid, vähendada stressi ning  toetada organismi kaalulangetamise perioodil.
Mida sa õpid? Kursusel omandad kogu keha Abhyanga massaaži tegemise oskused ja saad teadmised massaaži efektiivsusest ning toimetest.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör ja soovid oma teadmisi avardada, kuid abhyangat võib õppida ka siis, kui varasem massaažitegemise oskus puudub.

Toimumisaeg: 27.06.2024 kell 10:00-18:30
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Grupi suurus: 16 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

111229EestiLaste kõnnianalüüs. Liikumise abivahendid, hindamine ja soovitamineHille Maas
28.06.2024159€

Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada täiendavaid teadmisi ja oskusi lastemassaažiteraapiast. Isikud, kes soovivad taastõendada Lastemassaažiterapeut, tase 6 kutset (B.1 Kutse struktuur).

Nõuded õpingute alustamiseks: Viienda kvalifikatsiooni taseme massööri kutse

Õppe eesmärk: Õpetusega taotletakse, et õppijal on teadmised, oskused kliendi/patsiendi organismi häirunud funktsioonide (kõnnihäirete) taastamisest, tervisehäirete ennetamisest ja leevendamisest parimal võimalikul viisil, toetades kliendi/patsiendi igapäevast elukvaliteeti, valmidus töötamiseks avatud tööturul teraapiateenuseid pakkuvates ettevõtetes või ettevõtjana ning õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks.

Õppesisu: Laste kõnnianalüüs. Liikumise abivahendid, hindamine ja soovitamine.

Õppemeetod/id: teoreetiline ja praktiline õpe, aktiivne loeng, praktilised harjutused, rühmatööd, ülesannete lahendamine, diskussioon, analüüs.

 Iseseisev töö: Praktiline töö, mõttega lugemine, harjutusvideo vaatamine

Kursuse läbimisel väljastatav dokument: täiendusõppe läbimise tunnistus – kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d, tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid

Kursus on üks osa lastemassaažiterapeudi koolitusest. Kursuse läbimise järgselt on õppijal võimalus taastõendada  Lastemassaažiterapeut, tase 6 kutsetunnistust.
Kuupäevad:
28.06.2024 kell 09:00-17:30
Grupi suurus: kuni 6 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi+3 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti keel

112232EestiPehmete kudede tehnikad (Soft Tissue Release)Anneli Albert
03.07.2024139€

Mis on? STR (Soft Tissue Release) tehnikad on pehmete kudede vabastamine koormusjärgsetest pingetest.
Kuidas mõjub? Kiire ja tõus viis taastamaks paindlikkust ning jõudu kõikides pehmetes kudedes ja liigestes.
Mida õpid? Õpid, kuidas Euroopas ja ka mujal maailmas laialt kasutatava efektiivse tehnika abil tasakaalustada lihaseid ja liigeseid.
Kursus on just Sulle, kui oled uudishimulik, õpihimuline ja soovid oma teadmisi ning oskusi täiendada millegi uue ja efektiivsega.
Toimumisaeg: 03.07.2024 kell 9:30-16:45
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112860EestiNoorendav näo- ja kaela piirkonda stimuleeriv lümfimassaažLily Hindrea
05.07.2024159€

Mis on? Lümfimassaaž on leebe ja õrnade võtetega teostatav massaaž lümfiringe stimuleerimiseks ning naha ja nahaaluskudede mõjutamiseks. Suurt tähelepanu pööratakse piirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid. Massaažiga mõjutad lümfiringet, mis tagab tervise ja heaolu ning muudab jume säravaks.
Mida õpid? Kursusel õpid lümfisüsteemi ehitust, lümfimassaaživõtteid, massaažiplaani koostamist ja harjutad praktiliselt massaaži tegemist.
Kuidas mõjub? Aeglane, õiges tempos tehtud massaaž parandab lümfivoolu, ergutab näonaha ainevahetust, vähendab turseid ja lihaspingeid. Näomassaaž mõjub lõõgastavalt  aidates vähendada stressi ja esimesi vananemismärke ning vähendab kortse. Parandades naha toonust, jumet ning vähendab silmaaluste turseid.
Kursus on täpselt sulle, kui oled algaja või spetsialist, kes huvitub lümfisüsteemi mõjutamise meetoditest ja erinevatest tehnikatest ning soovib oma teadmisi täiendada.

Kursuse toimumise aeg: 05.07.2024 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend
Õppekeel: eesti keel

114039EestiLiigeste mobilisatsioon Constantine Berman (Leedu)
05.07.2024-07.07.2024279€

Selle kursuse eripäraks on mobilisatsioonitüüpide ja -meetodite peen ja täpne eristamine, selge arusaam peamistest mobilisatsioonimeetoditest ning mobilisatsioonitõuke suuna teadlik valik sõltuvalt piirangu olemusest. Füsioterapeudid, kiropraktikud ja massaažiterapeudid kasutavad mobilisatsioonitehnikaid ägedate ja krooniliste liigeste liikumispiirangute raviks.

Millistele küsimustele saab sellel kursusel vastused?
1. Kuidas töötada intraartikulaarsete blokeeringutega? Ägeda perioodi jooksul võib liigese ümber hõõrumine olla mitte ainult ebaefektiivne, vaid ka kahjulik.
2. Millised tõmbetüübid (venitus) ja millistes asendites on terapeutilised ja millised traumaatilised? Millisel perioodil on liigeste venitamine absoluutselt vastunäidustatud? Millal on lubatud?
3. Paljude massööride arvates tähendab mobiliseerimine liigese väänamist ja tõmbamist eri suundades, sageli läbi valu. Mõnikord need aitavad, kuid sagedamini põhjustavad kahju kui kasu.

Vähesed inimesed mõistavad, et liigeste mobiliseerimine peab toimuma väga kindlas suunas, mille arvutamisel tuleb lähtuda vigastuse iseloomust. Sama kehtib ka mobilisatsiooni amplituudi ja intensiivsuse astme kohta.

Kursusel:

 1. Mobilisatsiooni põhisuunad. Maitlandi lähenemine ja Kaltenborni koolkond.
 2. Artrokinemaatiliste liigutuste tüübid.
 3. Mõjutasand ja kumer-nõgusa kuldreegel.
 4. Mobilisatsiooni astmed intensiivsuse järgi.
 5. Mobilisatsiooni vastunäidustused.
 6. Praktiline väljaõpe paarismobilisatsioonitehnikates.

Selle seminari põhiidee on anda arusaamine liigese biomehaanikast, mobilisatsiooni põhimõtetest, tõmbe- ja võnketehnikate gradatsioonist ning kõigi keha suurte liigeste mõjutamise tehnikate uurimisest.

05.07.2024 10:00-17:15
06.07.2024 10:00-17:15
07.07.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112587EestiRasedusaegne massaaži kursusTiina Kreitsvald
10.07.2024-11.07.2024169€

Mis on? Rasedusaegne massaaž on loodud koostöös Eesti Ämmaemandate Ühinguga ja saanud nendepoolse heakskiidu. Põhineb Tai massaaži tehnikatel, mis on kohandatud raseda vajaduste järgi. Arvestades rasedate eripära tehakse massaaži mati peal kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua väga mugavaid asendeid raseda jaoks. Lisaks kasutatakse holistilist lähenemist, ehk mõjutades inimest läbi viie meele.
Kuidas mõjub? Meeldiv rituaal aitab vähendada titaootel ema lihaspingeid, parandada und ja tõsta meeleolu.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse rasedate anatoomilisi ja füsioloogilisi iseärasusi, näidustusi ja vastunäidustusi massaažiks. Pööratakse tähelepanu raseda jaoks ohtlikele massaaži võtetele ja riskifaktoritele. Käsitletakse massaaži füsioloogilist ja psühholoogilist mõju rasedatele.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või füsioterapeut ja soovid oma klientidele pakkuda massaaži ka rasedusperioodil. Eelnevad Tai massaaži oskused tulevad kasuks, kuid ei ole nõutavad.
Toimumisaeg:
10.07.2024 kell 10:00-17:15
11.07.2024 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: 12 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112484EestiLomi-lomi massaaži kursusEdite Martinsone
12.07.2024-14.07.2024279€

Lomi lomi- (armastuse vool kätest) on Havai traditsiooniline massaaž, mida praktiseerisid kohalikud šamaanid ehk kahunad templites, üleminekuriitustel uude eluetappi siirdumisel või enne tähtsaid sündmusi. Lomi lomi ei ole lihtsalt massaaž – see on sügavalt lõõgastav, pingeid maandav, elujõudu andev ja meeli ergastav kogemus.
Õpid kasutama hingamise rütmi ja pikki voolavaid liigutusi üle kogu keha koos rohke õliga, jäljendades vee voolamist. Õpid tundma palve jõudu ja seda rakendama lomi lomi massaaži käigus. Õpid suunama inimese eluenergiat.
Kursus on kõigile, kellele meeldib osata ise teistele midagi eksootilist pakkuda või kogeda midagi tõeliselt kauget ja põnevat ja laadida end uue energiaga.
Kuupäevad:
12.07.2024 kell 12:00-19:00 
13.07.2024 kell 10:00-18:30 
14.07.2024 kell 09:00-17:30 
Kursuse maht: 28 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112679EestiÕPI MEISTRILT: Klassikaline massaažMartin Ilves
12.07.2024-20.07.2024229€

Koolitust viib läbi EMTK koolidirektor ja klassikalise massaaži õpiku kaasautor Martin Ilves.

Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.
Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:
Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
12.07.2024 kell 10:00-17:15
13.07.2024 kell 10:00-17:15
19.07.2024 kell 10:00-17:15
20.07.2024 kell 10:00-17:15

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 32 akadeemilist tundi + 10 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti
Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

113091EestiKURSUSELE REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD! Koera ja kassi massaaži kursus (huvilistele)Irina Bukk
12.07.2024-14.07.2024169€

Mis on? Koera ja kassi massaaži kursusel omandad tarkused, kuidas oma armastatud lemmiklooma eest paremini hoolitseda.
Kuidas mõjub? Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on mõjutatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.
Mida sa õpid? Kursusel õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid. Saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel. Saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest. Õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid terviseprobleeme. Praktiline õppetöö toimub koos Sinu neljajalgse sõbraga (ainult koeraga). Kui endal neljajalgset sõpra pole, siis leiame Sulle ajutise sõbra.
Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga.
Kuupäevad:
12.07.2024 kell 17:00-19:45 (teooria)
13.07.2024 kell 10:00-16:00 (teooria+praktiline õpe)
14.07.2024 kell 10:00-16:00 (teooria+praktiline õpe)

Kursuse maht: 18 akadeemilist tundi + 2 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: 14 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112200EestiIndia peamassaaži kursusTiina Nellis-Randi
13.07.2024129€

Mis on? Käed osavaks ühe päevaga! India peamassaaž pakub selleks parimaid võimalusi. See on osa iidsest Ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama.
Kuidas mõjub? Massaaž aitab saavutada emotsionaalset tasakaalu, aktiviseerib pea verevarustust, lõõgastab pinges lihaseid ning vähendab unehäireid.
Mida õpid? Õpid erinevaid massaaživõtteid pea-, näo-, kaela- ja õlgade piirkonnas (ilma õlita).
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid pakkuda oma lähedastele midagi erilist läbi uute õpitud teadmiste ja oskuste.
Toimumisaeg: 13.07.2024 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti

114409EestiEsteetilise näomassaaži kursusLily Hindrea
17.07.2024-19.07.2024237€

Mis on? Esteetiline näomassaaž keskendub näo, kaela ja dekoltee piirkondadele. Selle massaaži peamised eesmärgid on:

 • Vere- ja lümfiringe parendamine
 • Naha toonuse ja elastsuse tõstmine
 • Näolihaste toniseerimine
 • Üldine lõõgastumine

Mida õpid? Kursusel õpid näo anatoomiat, nahahoolduse põhimõtteid, massaaži mõju nahale ning erinevaid massaaživõtteid esteetilise näomassaaži tegemiseks. Saad teada, millised on massaaži näidustused, vastunäidustused, tööohutuse ja isikliku hügieeni nõuded.
Kuidas mõjub? Massaaž stimuleerib vereringet näo piirkonnas, mis omakorda toob nahale rohkem hapnikku ja toitaineid, andes nahale tervisliku sära. Lümfivoolu aktiviseerimisel aitab massaaž vähendada turseid.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oma praktilisi oskusi ja teadmisi ning oled huvitatud esteetilise näomassaaži praktiseerimisest. Soovid pakkuda kliendile tulemuslikku ja meeldivat näomassaaži kogemust.

Toimumise aeg:
17.07.2024 kell 10:00-17:15
18.07.2024 kell 10:00-17:15
19.07.2024 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi, s.h 24 kontakttundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

114042EestiValu neurofüsioloogia ja taastumisstrateegiadConstantine Berman (Leedu)
19.07.2024109€

Valu on tunne, mida tunnevad kõik. Aga kas me mõistame seda? Kas me teame, kuidas sellega toime tulla? Mis on valu kaasaegse teaduse seisukohast? Ja kuidas saab massaažispetsialist neid teadmisi oma praktikasse kohandada?
Teen ettepaneku kaaluda valu probleemi laiaulatuslikult ja kõikehõlmavalt vaatenurgast.

Küsimused, millele saad selge ja konkreetse vastuse:⠀⠀
– Miks “see teeb haiget”?⠀⠀
– Miks püsib valu pärast ammust vigastust pikka aega?⠀⠀⠀
– Mis peaks olema rehabilitatsiooniprogrammis ja mis mitte?
– Mida saate ise teha, et valu vähendada?⠀
Käsitletavad teemad:
– Valu füsioloogia⠀
– Valu tüübid: tunnused, erinevused
– Juhtumid praktikast

19.07.2024 10:00-15:00

Kursuse maht: 6 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 30 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113555EestiIdamaine laavakivi massaaži kursusTiina Ormisson
20.07.2024-21.07.2024169€

Mis on? Laavakivi massaaž on Eesti inimeste jaoks segu iidsest talutarkusest, kus parimaks valu leevendajaks oli pliidil soojas olev kivi, mis mähiti linase riide sisse ning asetati valutavale kohale. Erinevus laavakivi ja tavalise maakivi vahel peitub soojusmahtuvuses, kuna ülikuum tardunud laava sisaldab ka palju metalle, mistõttu on tema soojusmahtuvus maakivi omast palju suurem.
Kuidas mõjub? Massaaž mõjub lõõgastavalt ja meeli rahustavalt, soe aroomiõli ja soojad kivid avavad tšakrad ja panevad „liblikad“ kõhus lendama.
Mida sa õpid? Kursusel õpid tundma laavakivide energeetikat, erinevate aroomiõlide toimeid ning nende koosmõju organismile. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid oma klientidele ja lähedastele pakkuda veidi salapära ja eksootikat läbi uute õpitud teadmiste ning oskuste.

Toimumisaeg:
19.07.2024 10:00-17:15
20.07.2024 10:00-17:15

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112591EestiKõhumassaaži kursusTiina Kreitsvald
25.07.2024129€

Mis on? Kõhumassaaž on abiks erinevate probleemide lahendamisel: rasvumine, lihaste pinge ja nõrkus, ainevahetushäired (aeglane soolte töö), lümfisüsteemi aktiveerimine.
Kuidas mõjub? Massaaž parandab ainevahetust ja soolte tööd (peristaltikat). Kõhulihaste mõjutamisel kiirenevad närviimpulsid, rasvkude väheneb ning lümfisüsteem aktiveerub.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpitakse tundma kõhu anatoomiat ja füsioloogiat ning erinevaid massaaživõtteid rasvkoe, lihaste, seedeelundkonna ja lümfisüsteemi mõjutamiseks.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oskusi ja teadmisi kõhumassaažist ja sul on kliente, kes vajavad korralikku kõhumassaaži.

Toimumisaeg: 25.07.2024 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: 16 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112681EestiÕPI MEISTRILT: Tai massaažMartin Ilves
25.07.2024-26.07.2024179€

Koolitust viib läbi EMTK koolidirektor ja kaasaegse Tai joogamassaaži õpiku kaasautor Martin Ilves.

Mis on? Tai massaaž on oma olemuselt passiivne jooga, mida tehakse matil läbi riiete. Massaaž, venitused ja koordineeritud hingamine annavad tervikliku tulemuse nii kehale kui ka hingele.
Kuidas mõjub? Erinevalt lääne massaažidest, on tai massaažis ühendatud kolm erinevat komponenti, mis annavad tervikliku tulemuse, lõõgastuse kehale ja meelerahu hingele. Venituste ja massaaži abil taastatakse lihaste ja fastsiate normaalne pikkus. Massaaž taastab nii vaimse kui ka füüsilise töövõime.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema tai massaažiseanssi rakendades hingamist, venitusi ja massaaži. Kursus baseerub meie kooli õpetajate poolt koostatud ”Kaasaegse Tai joogamassaaži õpiku”le, mis sisaldab tehnikaid meie kultuuriruumi ja meie kliimavöötme inimestele. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Osalemiseks on vajalik sportlik riietus. Õpid tegema tai massaaži matil.
Kursus on täpselt sulle, kui oled aktiivse eluhoiakuga ja soovid rakendada oma töös/lähedaste peal ökonoomseid massaaži tehnikaid eesmärgiga saavutada minimaalse tööga maksimaalne tulemus. Üks tai massaaži seanss on oma toimetelt võrdne kümne klassikalise massaaži seansiga.

Toimumisaeg:
25.07.2024 10:00-17:15
26.07.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112487EestiReiki, II sammEdite Martinsone
26.07.2024-27.07.2024470€

Mis on? Reiki on Tiibetist pärinev loomuliku tervendamise iidne meetod. Kaua aega saladuses olnud teadmised taasavastati dr Mikao Usui poolt eelmisel sajandil. Dr Mikao Usui nimetas oma meetodit õnne saavutamise sisimaks kunstiks.
Kuidas mõjub? Sõna Reiki tõlgitakse jaapani keelest kui universaalset eluenergiat, mis voolab igaühes. Reiki praktika äratab üles meis magavad anded ja talendid, integreerib valgustust erinevatesse elu aspektidesse, avab isikliku heaolu ja tervendamise võimalused, viib terviklikkuse, õnne ja õitsengu poole. Reikit saab kombineerida teiste ravi- ja tervendamise praktikatega. Reiki spetsialistid oskavad sellega aidata ka teisi inimesi.
Mida õpid? Esimese astme pühitsust võib saada iga inimene, kes on Reiki eetikaga nõus. Antud valik kohustab teda töötama eelkõige iseendaga. Alles 21 päeva pärast tohib õpilane alustada reiki seansside praktiseerimist teiste peal. Initsieerimise hetkel õpetaja on õpilasele katalüsaatoriks ja juhendajaks, kes aktiveerib ja käivitab kanalite puhastumise protsesse.
Esimesel Reiki astme võtmemomendiks on puudutus – tervendavate käte meetod. Reiki töösse on kaasatud inimese organismi loomulikud jõud ja võimalused – teadlikult, teadvuse seisundi kaudu käivituvad enesetervendamise ja noorendamise protsessid, kaovad blokeeringud, vabaneb keha ja meel.
Edasise õppimise käigus (teine ja kolmas aste) tekkivad uued võtmed –sümbolid, mis ilmutavad suuremaid võimalusi, aktsendid pannakse aina enam emotsioonide ja mentaalsfääri läbitöötamisele.
Reikiga töötav inimene peab lugu iga inimese õigusest olla terve, terviklik ja õnnelik. Ta kasutab oma teadmisi juhindudes Kõrgeima Hüvangu põhimõttest ja võtab vastutuse oma toimingute eest. Reiki on teadlikkuse Teekond iseenda poole!

Kursus toimub:
26.07.2024 kell 12:00-19:30
27.07.2024 kell 09:00-18:30
NB! OSALEJATE ARV ON PIIRATUD, MAKSIMUM 8 INIMEST!
Kursuse maht 20 ak.tundi

114584EestiHobuse massaaži kursus (huvilistele)Irina Bukk
02.08.2024-04.08.2024189€

Mis on? Hobusemassaaži kursusel omandad tarkused, kuidas oma armastatud suure lemmiklooma eest paremini hoolitseda.
Kuidas mõjub? Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on mõjutatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii looma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.
Mida sa õpid? Kursusel õpid tundma hobuse anatoomia ja füsioloogia eripärasid. Saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest hobustel. Saad lühiülevaate hobuse psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest. Õpid oma hobust masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid terviseprobleeme. Praktiline õppetöö toimub ratsabaasis/hipodroomil.
Kursus on täpselt sulle, kui hoolid suurtest neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga.

Kuupäevad:
02.08.2024 kell 17:00-19:30 (teooria Massaažikoolis)
03.08.2024 kell 10:00-12:30 (praktika Tallinna Hipodroomil) ja 15:00-18:15 (teooria Massaažikoolis)
04.08.2024 kell 10:00-12:30 (praktika Tallinna Hipodroomil) ja 15:00-18:15 (teooria Massaažikoolis)

Grupi suurus: kuni 12 inimest
Kursuse maht: 20 akadeemilist tundi, s.h teoreetiline ja praktiline õpe, millest 17 tundi kontaktõpet ja 3 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112581EestiImiku ja väikelaste (kuni 3 eluaastat) ujutamineTiina Kreitsvald
03.08.2024139€

Mis on? Väikelaste ujutamine on mänguline tegevus vees, mis pakub lapsele rõõmu. Tegevus soojas vees mõjub lõõgastavalt ja soodustab aktiivsete liigutuste sooritamist.
Kuidas mõjub? Lapse ujutamine soodustab tema arengut ning karastab ja tugevdab tema tervist. Aitab realiseerida laste eakohast arengupotensiaali.
Mida Sa õpid? Sellel kursusel õpid vee omadusi, ujumisvõtteid ja -tegevusi vees erinevate laste vanuste lõikes, lapsevanema abistamist ja ohutust.
Kursus on täpselt Sulle, kui Sa naudid vees olemist ning soovid seda teha koos lastega.

Toimumisaeg: 03.08.2024 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni  8 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112970EestiINGLISE KEELES! Classical Swedish Massage CourseMerike Parts
03.08.2024-18.08.2024229€

What is the essence? Classical massage is the most known and widespread massage type in western world. It is performed on massage table, without clothes, using oil or performed without any means.
What kind of effect it gives? Massage relaxes, reduces pain, stimulates metabolism and activates blood and lymph circulation. Massage encourages immune system and builds body`s resistance.
What will You be learning? During the course You will learn the techniques of classical massage and You will be given an overview of different opportunities and dangers that come with this activity. Practical part of the study is conducted at Estonian Massage and Therapy School, in pairs as both parts learn to perform and receive massage.
This course is for You if You ever had any ambition to learn massage, to surprise Your loved ones with new skills, to learn something exciting and enjoy massage at the same time.
Time of the training:
03.08.2024 10:00-17:15
04.08.2024 10:00-17:15
17.08.2024 10:00-17:15
18.08.2024 10:00-17:15

Course volume 32 hours
Group size: 16 people
Document issued upon completion of the course: certificate 

113564EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusTiina Ormisson
03.08.2024-01.09.2024249€

Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.

Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
03.08.2024 kell 10:00-18:30
04.08.2024 kell 10:00-18:30
31.08.2024 kell 10:00-18:30
01.09.2024 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

113945EestiMerevaiguteraapiaEdite Martinsone
03.08.2024-04.08.2024239€

Mis on? Merevaik kui iidsetel aegadel meie laiuskraadidel kasvanud okaspuude vaik on vaatamata ajakulust säilitanud okaspuu vaigule omase antibakteriaalse toime. Näitena võib tuua tänapäeval kuusevaigust valmistatud salvi häid raviomadusi. Merevaiguteraapias kasutatav merevaigupuru ja -tolm on suurepäraste abrasiivsete omadustega, mis võimaldavad nahka koorida ja avaldavad positiivset toimet nahas leiduvatele mikrohaavanditele soodustades nende paranemist.
Kuidas mõjub? Arvestades seanssi eksklusiivsust toob massaaž endaga kaasa sügava psühhosomaatilise lõõgastuse. Merevaigus sisalduvad bioaktiivsed ained mõjuvad nahale toonust tõstvalt.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse tegema merevaigumassaaži ning antakse ülevaade merevaigu toimest organismile. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled valmis pakkuma oma klientidele midagi eriti eksklusiivset.

Kuupäevad:
03.08.2024 kell 12:00-18:15
04.08.2024 kell 11:00-17:15

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 14 akadeemilist tundi
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

114307EestiTai ortopeedilise massaaži kursusBoriss Galtsov
05.08.2024-06.08.2024169€

Traditsiooniline Tai massaaž kombineerib akupressuuri tehnikaid, Ayurveda põhimõtteid ja abistavaid jooga asendeid. Tavaliselt rõhutatakse Tai massaaži kursustel venitusi ja energeetilist ravitoimet, kuid jäetakse käsitlemata Tai meditsiini ravipunktid, mille käsitlemise kaudu saab ravida hulgaliselt erinevaid füüsilisi korrapäratusi.
Tai akupressuur on taimaa füsioteraapia vorm, mida on laiaulatuslikult praktiseeritud Taimaal vähemtuntud mittetailaste hulgas.
Erinevalt tavalisest Tai kogu keha massaažist, baseeruvad Tai ravi akupressuuri meetod ja selle skeemid traditsioonilistele teraapia punktide kombinatsioonidele või formularidele, mille abil ravitakse spetsiifilisi ortopeedilisi korrapäratusi. Skeemid on loogilised ja lihtsad kasutamiseks meelde jätta.

Kuupäevad:
05.08.2024 kell 10:00-17:15 
06.08.2024 kell 10:00-17:15 

Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112229EestiSagedamini esinevad spordivigastusedAnneli Albert
09.08.2024139€

Mis on? Spordivigastusteks nimetatakse vigastusi, mis on tekkinud organiseeritud võistlustel ja planeeritud treeningutel või harrastusspordist saadud vigastused. Spordivigastused häirivad normaalset ja plaanipärast treeningut, kahjustavad sportlasi füüsiliselt ja vaimselt ning raskematel juhtudel põhjustavad isegi sportlastee katkemise.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised enamlevinud spordivigastustest ja nende tekke põhjustest, ennetamise võimalustest ning ravivõimalustest.
Kursus on täpselt sulle, kui oled omandanud teadmised inimkeha ehitusest, talitusest ning sinu ülesandeks on taastada sportlaste vaimne ja füüsiline heaolu ja läbi oskusliku lihashoolduse tagada sportlik saavutusvõime.
Kursus toimub:
09.08.2024 kell 09:30-16:45
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 30 inimest
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112861EestiNäo-, kaela- ja dekolteepiirkonna esteetiline kinesioteipimineLily Hindrea
09.08.2024159€

Mis on? Kosmeetiline kinesioteipimine on suhteliselt uus näohooldus viis, mis on viimastel aastatel kogunud laialdast populaarsust. Eriliseks teeb teibi ja selle paigaldamise oskuse see, et teibile on antud inimnahale sarnane venivus. See on tõhus meetod naha noorendamiseks ja kortsude vähendamiseks ilma süstimise või kirurgilise sekkumiseta.
Mida õpid? Oskuslikult paigaldama ja eemaldama nahalt teipi, õpid tundma erinevate teipide toimet, teipide nahale kandmise erinevaid skeeme, hindama kliendi naha seisundit lähtudes näidustustest ja vastunäidustustest.
Kuidas mõjub? Teipimine on väga tõhus vahend võitluses tursete vastu, aitab siluda kortse kuna käivitab intensiivse lümfi liikumise. Pärast pealekandmist tagab elastne teip nahka tõstva efekti, mis avaldab suurt mõju vere- ja lümfivoolule. Nahale paigutatud teip parandab naha funktsioone mõjutades naha aluskihtide talitlust.
Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes massööri-, kosmeetiku- või iluteenindajana ning soovid omandada täiendavaid oskusi iluteibi kasutamise võimalustest. Sulle, kes sa soovid leida aega iseendale ja parandada näonaha üldist välimust loomulikul ning ohutul viisil.

Toimumisaeg: 09.08.2024 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113952EestiMassaaž kontoriinimesele (On-Site massaaž)Anneli Albert
13.08.2024-14.08.2024109€

Mis on? Klassikalisel massaažil põhinev kiirmassaaž, et lõõgastada ja parendada lihaspingeid, verevarustust ja keskendumisvõimet.
Kuidas mõjub? Keskendutakse selja, õlavöötme, kaela ja käte massaažile. Viiakse läbi spetsiaalsel toolil, kestvus 15-20 minutit. Kiire ja efektiivne massaaž, vabanemaks igapäevasest pingest.
Kursus on täpselt sulle, kui oled kokku puutunud klassikalise massaažiga ning soovid õppida juurde midagi kasulikku ja praktilist.

Kuupäevad:
13.08.2024 13:30-17:30
14.08.2024 13:30-17:30

Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 5 inimest (õppetöö toimub koos kooli õppegrupiga)
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend
Kursus kuulub massööri eriala õppekavasse

112602EestiPea-ja turjamassaaži kursusTiina Kreitsvald
15.08.2024129€

Mis on? Pea-ja turjamassaaž on suurepärane viis leevendamaks valu ja pingeid pea ja kaela piirkonnas.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, parandab vereringet ja ajutööd, aitab vabaneda nii vaimsest, kui füüsilisest pingest. Koljuluu piirkonnas on tähtsad siseelundite ja süsteemide tsoonid ning punktid, mida mõjutades avaldub toime tervele organismile.
Mida sa õpid? Kursusel õpite kasutama erinevaid massaaži võtteid rahustava massaaži tegemiseks stressi, peavalu ja loiduse puhul.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid omandada väärtuslikke teadmisi ja üllatada oma lähedasi uute oskustega.

Toimumisaeg: 15.08.2024 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113298EestiMassaaž ärevushäirete korralRoman Gussev
15.08.2024-16.08.2024169€

Käesolev kursus keskendub ärevushäirete mõistmisele ja massaažiteraapia kasutamisele nende ravis. Kursus on suunatud inimestele, kes soovivad süvendada oma teadmisi ärevushäiretest ja nende leevendamise meetoditest.
Kursus koosneb järgmistest osadest:
– ärevushäirete tüübid ja sümptomid;
– ärevuse mõju kehale ja meelele;
– massaažiteraapia roll ärevushäirete ravis;
– massaaži ülesehitus ja tehnikad.
Kursuse eesmärgid:
• Anda põhjalik ülevaade ärevushäiretest ja nende mõjust inimese heaolule.
• Õpetada ärevushäiretega klientidele sobivate tehnikate kasutamist.
• Arendada osalejate teadmisi ja oskusi ärevushäiretega klientidega suhtlemisel ja nende aitamisel.
Kursus hõlmab loenguid, praktilisi töötubasid, juhtumianalüüse ja interaktiivseid arutelusid. Osalejad saavad võimaluse harjutada õpitud massaažitehnikaid reaalsetes stsenaariumides.
Kursus on mõeldud kõigile, kes on huvitatud ärevushäirete mõistmisest ja nende leevendamise meetoditest.
Toimumisaeg:
15.08.2024 kell 10:00-17:15
16.08.2024 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

114045EestiPIR (postisomeetriline lihaste lõõgastus)Constantine Berman (Leedu)
16.08.2024-18.08.2024279€

Kõigist praegu teadaolevatest manuaalsetest lihaste lõdvestamise meetoditest on kõige hõlpsamini reprodutseeritav, ohutum ja tõhusam postisomeetrilise lihasrelaksatsiooni meetod (PIR).
Meetodi olemus on lihase isomeetriline pinge ja sellele järgnev venitamine. Selle tulemusena lihastoonus normaliseerub ja esialgne valu kaob. Meetodit kasutatakse laialdaselt massaažiterapeutide, füsioterapeutide ja osteopaatide praktikas.
Kursusel käsitletakse üksikasjalikult torso, jäsemete, kaela ja pea lihaste PIR-i tehnikat. Arvesse võetakse RRR (retsiprookse pärssimise) tehnikat, aga ka sageli esinevaid stabiilseid patoloogiliste ümberjaotuste komplekse (ristsündroomid).

Kursuse kava:

1 päev:
– Kehatüvelihaste PIR (painutajad, sirutajad, rotaatorid)
– Kaela lihaste PIR
– Hingamislihaste PIR
2 päev:
– Abaluu lihaste PIR
– Alajäseme PIR-lihased
3 päev:
– Ülajäseme PIR-lihased
– Pea- ja näolihaste PIR
– Käsitletava materjali kordamine ja kinnistamine

16.08.2024 10:00-17:15
17.08.2024 10:00-17:15
18.08.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112233EestiLihaste algus- ja kinnituskohad ning nende seisundi hindamineAnneli Albert
29.08.2024139€

Funktsionaalne Anatoomia :
Tugi-Liikumiselundkonna biomehaanika põhimõtted ja testimise metoodika.
Mida kursus endast kujutab:
• Luude, kui kangide ja lihaste, kui bioloogiliste mootorite koostöö keha või kehaosade liigutamisel ja seda mõjutavad tegurid.
• Lihaste algus- ja kinnituskohad kogu kinemaatilises ahelas ja nende seisundi testimise meetodid.
• Palpatsioon, kui prevaleeruv kinnituskoha seisundi testimise meetod, rakendamise võimalused ja põhimõtted.
• Palpatsiooni tehnikad ja tulemuste interpreteerimine, mida aitab lahti mõtestada kogenud õppejõud/massaažiterapeut.
Mida õpid? Õpid palpeerides ära tundma pehmete kudede ja luude kontuure, leidma üles lihaste algus- ja kinnituskohti, eristama erinevaid lihastöö faase ja dünaamilist tööd. Peale kursuse läbimist selgitad tõenduspõhiselt välja, millised lihaste kinnituskohad on kas üle koormatud või kahjustatud, ja rakendad sobivaid tehnikaid probleemi lahendamiseks.
Kursus on Sulle, kui oled praktiseeriv massöör ja soovid kunagi õpitut õpetaja juhendamisel kinnistada või soovid omandada uusi teadmisi lihastest ja nendega seotud enamlevinud probleemidest.
Kuupäevad:
29.08.2024 kell 09:30-16:45
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

111230EestiFasiliteerimine (terapeutiline käsitlus) laste füsioteraapias, pediaatrias ja neuroloogias Hille Maas
30.08.2024-31.08.2024159€

Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada täiendavaid teadmisi ja oskusi lastemassaažiteraapiast. Isikud, kes soovivad taastõendada Lastemassaažiterapeut, tase 6 kutset (B.1 Kutse struktuur).

Nõuded õpingute alustamiseks: Viienda kvalifikatsiooni taseme massööri kutse

Õppe eesmärk: Õpetusega taotletakse, et õppijal on teadmised, oskused kliendi/patsiendi organismi häirunud funktsioonide taastamisest, tervisehäirete ennetamisest ja leevendamisest parimal võimalikul viisil, toetades kliendi/patsiendi igapäevast elukvaliteeti, valmidus töötamiseks avatud tööturul teraapiateenuseid pakkuvates ettevõtetes või ettevõtjana ning õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks.

Õppemeetod/id: teoreetiline ja praktiline õpe, aktiivne loeng, praktilised harjutused, rühmatööd, ülesannete lahendamine, diskussioon, analüüs.

 Iseseisev töö: Praktiline töö, mõttega lugemine, harjutusvideo vaatamine

Kursuse läbimisel väljastatav dokument: täiendusõppe läbimise tunnistus – kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d, tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid

Kursus on üks osa lastemassaažiterapeudi koolitusest ja kursuse läbimise järgselt on õppijal võimalus taastõendada  Lastemassaažiterapeut, tase 6 kutsetunnistust
Kuupäevad:
30.08.2024 kell 10:00-13:00
31.08.2024 kell 10:00-13:00
Grupi suurus: kuni 6 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi+3 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti keel

112044EestiKlassikalise massaaži õhtune kursusTiina Nellis-Randi
04.09.2024-13.11.2024249€

Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.

Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

Kuupäevad: 04.09, 11.09, 18.09, 02.10, 09.10, 16.10, 23.10, 30.10, 06.11, 13.11  kell 17:45-21:00

Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

112483EestiTai massaaži kursus algajateleTiina Kreitsvald
04.09.2024-23.10.2024279€

Mis on? Tai massaaž on oma olemuselt passiivne jooga, mida tehakse matil läbi riiete. Massaaž, venitused ja koordineeritud hingamine annavad tervikliku tulemuse nii kehale kui ka hingele.
Kuidas mõjub? Erinevalt lääne massaažidest, on tai massaažis ühendatud kolm erinevat komponenti, mis annavad tervikliku tulemuse, lõõgastuse kehale ja meelerahu hingele. Venituste ja massaaži abil taastatakse lihaste ja fastsiate normaalne pikkus. Massaaž taastab nii vaimse kui ka füüsilise töövõime.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema tai massaažiseanssi rakendades hingamist, venitusi ja massaaži. Kursus baseerub meie kooli õpetajate poolt koostatud ”Kaasaegse tai joogamassaaži õpiku”le, mis sisaldab tehnikaid meie kultuuriruumi ja meie kliimavöötme inimestele. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Osalemiseks on vajalik sportlik riietus. Õpid tegema tai massaaži matil.
Kursus on täpselt sulle, kui oled aktiivse eluhoiakuga ja soovid rakendada oma töös/lähedaste peal ökonoomseid massaaži tehnikaid eesmärgiga saavutada minimaalse tööga maksimaalne tulemus. Üks tai massaaži seanss on oma toimetelt võrdne kümne klassikalise massaaži seansiga.

Toimumisaeg:
04.09.2024 9:00-17:30
06.09.2024 9:00-17:30
21.10.2024 9:00-17:30
22.10.2024 13:30-17:30
23.10.2024 13:30-17:30

Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 12 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: kuni 5 inimest (õppetöö toimub koos kooli õppegrupiga)
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend
Kursus kuulub massööri eriala õppekavasse

113161EestiBeebimassaažiteraapia 1-12 elukuudNadezda Pallase
05.09.2024-06.09.2024219€

Beebimassaaž on integreeritud lähenemisviis laste füüsilise arengu toetamiseks. Spetsialist suudab massaaži abil mõjutada kõiki keha funktsionaalseid süsteeme, stimuleerides närviretseptoreid ning aktiveerides kesknärvisüsteemi.
Kellele kursus on mõeldud: Massööridele, kellel on juba algoskused laste- ja klassikalise massaaži alal ning kes soovivad laiendada oma teadmisi ja oskusi töös lastega.

Kursuse teemad: 

 • Vastsündinu hindamine, tingitud ja tingimata refleksid ja nende avaldumise viisid;
 • Massaaž hüper- ja hüpotoonuse korral;
 • Lapse motoorika arenguprotsessid;
 • Lapse arengu hindamine erinevate kehaasendite korral;
 • Kaasasündinud tortikollis (kõverkaelsus), puusaliigese düsplaasia, nabasong, alatoitumus, rahhiit, kaasasündinud lampjalgsus – massaaž ja võimlemine korrektsioonivahendina;
 • Terapeutilised harjutused.

Kuupäevad:
05.09.2024 kell 10:00-18:00
06.09.2024 kell 10:00-18:00

Kursuse maht: 18 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

114047EestiMüofastsiaalse valu sündroomid - Pea- ja kaelavaluConstantine Berman (Leedu)
09.09.2024-11.09.2024279€

Kursuse teema: Pea- ja kaelavalu

Müofastsiaalne valu sündroom (MFPS) on seisund, mida iseloomustab valu lihastes ja sidekoes. See on somaatilise kroonilise valu kõige levinum põhjus. MFPS-i põhjuseks peetakse käivituspunkte – lokaalse hüpertoonilisuse koldeid.

Müofastsiaalse valu sündroomi sümptomiteks võivad olla:
– valulikud punktid lihastes
– piiratud liikuvus
– valu, mis süveneb liikumisel
– lihaste väsimus
– peavalu
– valu alaseljas

Müofastsiaalse valu sündroomi ravi hõlmab venitamist, füsioteraapiat, ravimeid ja/või süstimist valupunktidesse. Lisaks võivad abiks olla elustiili muutused, sealhulgas füüsilise aktiivsuse ja dieedi suurendamine.
Triggerpunkti inaktiveerimise meetodid hõlmavad kompressiooni, postisomeetrilisi lõõgastustehnikaid ning aktiivset ja passiivset vabastamist. Neid meetodeid, tingimusi ja nende kasutamise meetodeid õpitakse kolmelkursusel, mis on pühendatud MFPS-iga patsientide ravile.

09.09.2024 10:00-17:15
10.09.2024 10:00-17:15
11.09.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113567EestiK-teipimise baaskursus, I osaPille-Riika Lepik
10.09.2024139€

Mis on? K-teipimine (kinesioteipimine) on jaapanlase Kase poolt väljatöötatud erilise praktiliselt igale nahatüübile sobiva teibi paigaldamise kunst. Eriliseks teeb teibi ja selle paigaldamise oskuse see, et teibile on antud inimnahale sarnane venivus. Nahale paigutatud teip parandab naha funktsioone mõjutades naha aluskihtide, lihaste ja liigeste talitlust.
Kuidas mõjub? Oskuslikult paigaldatud teip soodustab nii mobilisatsiooni kui stabilisatsiooni vastavalt vajadusele. Veel tagab teip nahas ja naha aluskihtides temperatuuri säilimise, mis avaldab haigele kohale lokaalset terapeutilist toimet.

Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes terapeudina või massöörina meditsiini/spordi valdkonnas, Sul on teadmised funktsionaalsest anatoomiast ning soovid täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit k-teipimise tehnikatega.

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab k-teipimise läbiviimiseks baasteadmised ja -oskused, teipides lähtub eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,   kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Õppija:

 • mõistab k-teipimise kontseptsiooni, teibi omadusi, selle kasutamise ja funktsionaalse hindamise põhimõtteid;
 • rakendab teadmisi ja oskusi kliendi k-teipimisel, vastavalt juhendile ja hindab k-teipimise tulemust.

Õppesisu:

 • anatoomilis-füsioloogiline kontseptsioon k-teipimisel,
 • teipimise põhjendatus, võimalused,
 • töökoha ettevalmistamine,
 • anamneesi kogumine,
 • hügieen,
 • organismi vastureaktsioonid (allergia, karvasus, jne)
 • soovitused kliendile teipimisejärgselt 

Kuupäevad:
10.09.2024 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

113558EestiKupumassaaži kursus-kupud hinna seesTiina Ormisson
13.09.2024139€

Mis on? Kupumassaaž on kogu organismi mõjutamine kuppude abil naha kaudu.
Kuidas mõjub? Kuppude poolt tekitatud tugev vaakum kutsub esile hüpereemia (nahaõhetuse), mille tulemusena nahas paiknevad retseptorid käivitavad selle naha piirkonnaga seotud organsüsteemi tervendavad protsessid. Intensiivistunud vere- ja lümfiringe mõjutab tselluliidi ainevahetust ja tõstab nahatoonust.
Mida sa õpid? Kursusel õpid kuppude kasutamise ajalugu Eestist Hiinani, erisuurusega kuppude kasutamist ning nende rakendamist massaaži tegemisel. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppimiseks vajalik kuppude komplekt sisaldub kursuse hinnas!
Kursus on täpselt sulle, kui soovid kasutada kuppudes peituvat vaakumi jõudu oma töö kergendamiseks või soovid parandada kuppude abil oma naha toonust.
Kuupäev: 13.09.2024 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

110210EestiSpordimassaaži kursusAnneli Albert
16.09.2024-19.11.2024249€

Mis on? Spordimassaaž on oluline osa sportlase treeningtsüklist, mis hõlmab spetsiifilist massaaži võistlusteks maksimaalse sportliku vormi ajatamiseks, võistlusaegset massaaži vahetult enne sooritust ja võistlusjärgset taastumist kiirendavat massaaži. Õpitavad tehnikad ja metoodikad olenevad spordialast.
Kuidas mõjub? Spordimassaaž tõstab lihase töövõimet, toetab sportlikku sooritust ning kiirendab koormuste ja traumade järgset taastumist. Spordimassaažil on ka oluline roll sportlase psüühilisele seisundile.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema erineva suunitlusega spordimassaaži, mille käigus õpetaja annab juhiseid ka erinevate spordialade eripäraga arvestamiseks. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled ise spordilembene või soovid panustada sportlike tulemuste saavutamisse ja oled läbinud vähemalt klassikalise massaaži kursuse.

Kuupäevad:
16.09.2024 kell 13:30-17:30
17.09.2024 kell 13:30-17:30
18.09.2024 kell 09:00-17:30
24.10.2024 kell 13:30-17:30
18.11.2024 kell 09:00-17:30
19.11.2024 kell 09:00-13:00

Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 12 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: kuni 5 inimest (õppetöö toimub koos kooli õppegrupiga)
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

114075EestiKoera ja kassi massaaži kursus (huvilistele)Irina Bukk
20.09.2024-22.09.2024169€

Mis on? Koera ja kassi massaaži kursusel omandad tarkused, kuidas oma armastatud lemmiklooma eest paremini hoolitseda.
Kuidas mõjub? Paljud lemmikloomi vaevavad/häirivad probleemid on mõjutatavad massaažiga. Massaaž avaldab positiivset mõju nii lemmiklooma füüsisele kui ka psüühikale, mõjutades tema igapäevast toimetulekut ja käitumist.
Mida sa õpid? Kursusel õpid tundma koera ja kassi anatoomia ja füsioloogia eripärasid. Saad ülevaate sagedamini esinevatest haigustest ja haigusseisunditest ning normaalse arengu kõrvalekalletest koertel ja kassidel. Saad lühiülevaate koera ja kassi psühholoogiast ja käitumist mõjutavatest teguritest ning toitmisel tehtavatest vigadest. Õpid oma neljajalgset sõpra masseerima ja lahendama massaaži abil erinevaid terviseprobleeme. Praktiline õppetöö toimub koos Sinu neljajalgse sõbraga (ainult koeraga). Kui endal neljajalgset sõpra pole, siis leiame Sulle ajutise sõbra.
Kursus on täpselt sulle, kui hoolid neljajalgsetest sõpradest ja soovid oma hoolimist neile näidata massaažiga.
Kuupäevad:
20.09.2024 kell 17:00-19:45 (teooria)
21.09.2024 kell 10:00-16:00 (teooria+praktiline õpe)
22.09.2024 kell 10:00-16:00 (teooria+praktiline õpe)

Kursuse maht: 18 akadeemilist tundi + 2 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: 14 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113162EestiLaste enesemassaaž looduslike vahenditegaNadezda Pallase
21.09.2024129€

Laste enesemassaaž looduslike vahenditega on massaaž, mida teeb laps endale täiskasvanu juhendamisel, kasutades selleks erinevaid looduslikke vahendeid (oksad, pulgad, käbid, tõrud, kastanid, terad ja kivikesed jm.). Selle massaaži peamisteks eelisteks on vahendite lihtne kättesaadavus ja keskkonnasõbralikkus.

Lapse jaoks on see õpetlik, huvitav ja lõbus tegevus. Selline tegevus suurendab lapse motoorset aktiivsust, liigutuste arengut, mõjutab positiivselt emotsionaalset seisundit, parandab keskendumist ja vähendab hüperaktiivsust. Arendades erinevate tegevuste kaudu lapse motoorikat soodustatakse kõne ja kirjutamise arengut. Paraneb tundlikkus.

Tutvutakse ka laste näo, käte ja sõrmede enesemassaaži võtetega, mis ei nõua vahendite kasutamist.

Kellele kursus on mõeldud:

 • Kooli- ja lasteaia õpetajad
 • Logopeedid
 • Psühholoogid
 • Massöörid
 • Lastemassaažiterapeudid
 • Lapsevanemad

Kuupäevad:
21.09.2024 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

114311EestiGua Sha teraapiaBoriss Galtsov
21.09.2024-22.09.2024169€

Mis on? On naha tsoonide mõjutamise tehnika, mille kaudu on võimalik mõjutada lihaste, liigeste ja siseorganite tööd. Tehnika on kasutatav ka siis, kui kliendil on vastusnäidustused teiste massaaži liikide kasutamiseks. Sarnase toimega tehnikaid on maailma praktikas kasutatud ka varem, näiteks Saksamaal, kus tehnikat nimetati „Headi tsoonid“ ja Idamaades „Gua Sha“.
Tsoonide reflektoorse toime esilekutsumiseks tekitatakse naha hüpereemia spetsiaalse õli ja kaabitsaga.
Kuidas mõjub? Rakendatud tehnika mõjutab läbi naha retseptorite ja kesknärvisüsteemi erinevaid organeid ja organsüsteeme. Erinevus segmentmassaažist on spetsiaalse õli kasutamine. Rakendatav tehnika lülitab sisse organismi iseeneslikud tervendamise protsessid.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid selgeks tehnikad ja nende toimeid mõjutatavate elundite kaudu. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid omandada Gua Sha tegemise baasoskused ja -teadmised.

Kuupäevad:
21.09.2024 kell 10:00-16:15
22.09.2024 kell 10:00-16:15

Kursuse maht: 14 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113568EestiK-teipimise kursus edasijõudnutelePille-Riika Lepik
10.10.2024139€

Õppe eesmärk: Õpetusega taotletakse, et õppija omandab täiendavaid teadmisi ja oskusi  k-teipimise rakendamise võimalustest erinevates teraapiates kliendi seisundi parendamiseks erinevate luu-lihaskonna haigusseisundite puhul. Teipides lähtub kliendi eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,  massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

Sihtgrupp: terapeudid või massöörid, kes tegutsevad meditsiini/spordi valdkonnas, on läbinud K-teipimise baaskursuse ning soovivad täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit uute k-teipimise tehnikatega.

Õppesisu:

 • pea- ja    kaelapiirkonna teipimise näidustused ja vastunäidustused;
 • naha ja nahasegmentide teipimine;
 • lihas- ja ligamenttehnikad ülajäsemetel, lülisamba kaelaosas ja  kehatüvel neuroloogiliste haigusseisundite sümptomaatika puhul;
 • mini-teipide kasutus verevalumitel ja haavadel;
 • tursete alandamiseks lümfiteipimise tehnikad lülisamba kaela osas, näol ja kaelal;
 • väikelaste ja eakate inimeste teipimine;
 • diafragma ja hingamislihaste teipimise erinevad tehnikad;
 • teibi pinge rakendamine vajaduspõhiselt aplikatsioonide juures;
 • 6 korrektsiooni tehnikat (mehhaaniline korrektsioon, fastsia korrektsioon, “ruumi tekitamise” korrektsioon, ligamendi/ kõõluse korrektsioon, funktsionaalne korrektsioon, lümfi korrektsioon).

Toimumisaeg: 10.10.2024 kell 10:00-18:30 

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

113565EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusTiina Ormisson
12.10.2024-27.10.2024249€

Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.

Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
12.10.2024 kell 10:00-18:30
13.10.2024 kell 10:00-18:30
26.10.2024 kell 10:00-18:30
27.10.2024 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

114063EestiSüvakudede massaaž. T. Myersi müofastsiaalsete lihaslingude kontseptsioonConstantine Berman (Leedu)
24.10.2024-27.10.2024300€

Millest me räägime?
Vaatamata kõigile manuaalmeditsiini eri valdkondade metodoloogilistele ja terminoloogilistele erinevustele, on neil sama eesmärk – tuvastada valu/piiranguid põhjustav biomehaaniline rike, et see erinevaid meetodeid kasutades kõrvaldada.
Kasutatakse (manipulatsioone, massaaži, füsioteraapiat, osteopaatilist ravi jne). Soovin siinkohal esile tõsta Tom Myersi ja tema anatoomiliste rongide – müofastsiaalsete lihaslingude – kontseptsiooni. Samanimelises raamatus kajastatud kontseptsioon paljastab anatoomilise seose müofastsiaalsete ahelate vahel ja nende osalemise kõikvõimalike motoorsete ja asendimustrite kujunemises.
Kontseptuaalselt käsitleb “Anatoomilised rongid” peamiselt anatoomiat. See on kaart, marsruudid, mida mööda kogu meie liikumiste mitmekesisus läbi viiakse. Ja rakendades seda kaarti piirkonnale, mida nimetatakse “inimkehaks”, võite saavutada teraapias häid tulemusi, parandada konkreetsete liigutuste kvaliteeti ja tagastada inimesele kehalise „vabadus“ kõige laiemas tähenduses.

Millega töötame?
Kursusel harjutame erinevaid massaažiga mõjutamise võimalusi, keskendudes igale konkreetsele müofastsiaalset lingu moodustavale struktuurile, mis võib olla seotud teatud tasakaalustamatusega.

Tehniline teostus:

 1. Otsige mustreid. Otsime ja leiame müofastsiaalseid struktuure, millel on pingekolded – lühenemine.
 2. Teeme kindlaks pingepiirkondade võimaliku seose ja nende kuuluvuse konkreetsesse müofastsiaalsesse meridiaani/lingu.
 3. Töötleme seda erinevate spetsiifiliste tehnikatega, püüdes viia see tasakaalustad.

Kuidas see töötab?
Tehnika põhirõhk on sidekoel, mida leidub peaaegu kõikjal kehas.

Millised võiksid olla oodatavad tulemused?

 1. Integreeritud lähenemine teraapiale.
 2. Müofastsiaalsed meridiaanid. Üksikasjalik anatoomilis-füsoioloogiline analüüs.
 3. Staatiliste ja dünaamiliste biomehaaniliste häirete visuaalne ja palpatoorne tuvastamine.
 4. Lühi- ja pikaajaliste korrektsioonistrateegiate väljatöötamine.
 5. Süvakudede massaaži tehnikad – ohutu ja tõhus fastsiaalsete kudede mõjutamine.

Kursuse kava: Kursusel õpitakse analüüsima fastsiate süsteemi kui ühtset pingestruktuuri, milles ühe piirkonna pinge kandub üle teistele.

1 päev:
– Pindmine selja ling.
2 päev:
– Pindmine esiling.
– Külgling.
– Spiraalling.
3 päev:
– Käe pindmised esi- ja tagalingud.
– Sügavad käe esi- ja tagalingud.
4 päev:
– Sügav esiling.

24.10.2024 10:00-17:15
25.10.2024 10:00-17:15
26.10.2024 10:00-17:15
27.10.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 32 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

112785EestiMeemassaaži kursusTiina Nellis-Randi
26.10.2024119€

Mis on? Meemassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse kontaktainena vahustatud mett ja massaaži tegemisel rakendatakse eritehnikaid eesmärgiga anda eelkõige nahale ja selle kaudu ka kogu organismile toonust.
Kuidas mõjub? Meemassaažil kasutatavad võtted intensiivistavad oluliselt naha verevarustust ja lümfiringet, seega on meemassaaž üks parimaid profülaktilisi meetodeid vältimaks tselluliidi teket ja säilitamaks naha kollageeni ja elastiini elastsus. Massaaž meega toimib nahale sügavpuhastavalt.
Mida sa õpid? Kursusel saad ülevaate mee tervistavatest omadustest ja ka ohtudest (allergiad jt) ning õpid selgeks meemassaaži tehnikad. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Meemassaaž ei sobi inimestele, kellel masseeritavad piirkonnad on rohke karvkattega.
Kursus on täpselt sulle, kui oled teadlik ja usud mee tervendavasse mõjusse ning soovid pakkuda oma kliendile natuke looduslähedust.
Toimumisaeg: 26.10.2024 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113556EestiIdamaine laavakivi massaaži kursusTiina Ormisson
08.11.2024-09.11.2024169€

Mis on? Laavakivi massaaž on Eesti inimeste jaoks segu iidsest talutarkusest, kus parimaks valu leevendajaks oli pliidil soojas olev kivi, mis mähiti linase riide sisse ning asetati valutavale kohale. Erinevus laavakivi ja tavalise maakivi vahel peitub soojusmahtuvuses, kuna ülikuum tardunud laava sisaldab ka palju metalle, mistõttu on tema soojusmahtuvus maakivi omast palju suurem.
Kuidas mõjub? Massaaž mõjub lõõgastavalt ja meeli rahustavalt, soe aroomiõli ja soojad kivid avavad tšakrad ja panevad „liblikad“ kõhus lendama.
Mida sa õpid? Kursusel õpid tundma laavakivide energeetikat, erinevate aroomiõlide toimeid ning nende koosmõju organismile. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid oma klientidele ja lähedastele pakkuda veidi salapära ja eksootikat läbi uute õpitud teadmiste ning oskuste.

Toimumisaeg:
08.11.2024 10:00-17:15
09.11.2024 10:00-17:15

Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113961EestiSegmentmassaaži kursusTiina Ormisson
19.11.2024-10.01.2025229€

Mis on? Segmentmassaaž on sihtotstarbeline ravimassaaž, mille toime põhineb keha segmentaarsel ehitusel, kus iga inimkehal paiknev nahasegment on läbi seljaaju segmentide seotud konkreetse siseorgani, lihase või liigesega.
Kuidas mõjub? Massaažiga mõjutatakse läbi seljaaju siseelundi, lihase või liigese talitlust.
Mida sa õpid? Kursus õpetab segmentmassaaži võtetega vähendama valu ja lülitama sisse organismi iseeneslikud tervendavad protsessid. Kursuse käigus õpid leevendama segmentmassaažiga erinevaid tervise häireid (näiteks astma jt). Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui Sinus on peidus soov lähedasi terviseprobleemide puhul aidata ning Sul on eelteadmised inimorganismi ehitusest ja talitlusest ja läbitud vähemalt klassikalise massaaži kursus.

Toimumisaeg:
19.11.2024 kell 13:30-17:30
20.11.2024 kell 09:00-17:30
21.11.2024 kell 09:00-13:00
18.12.2024 kell 09:00-17:30
20.12.2024 kell 09:00-13:00
10.01.2025 kell 09:00-13:00

Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 5 inimest (õppetöö toimub koos kooli õppegrupiga)
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend
Kursus kuulub massööri eriala õppekavasse

114059EestiMüofastsiaalse valu sündroomid - Valu ülaseljas, õlavöötmes ja ülajäsemetesConstantine Berman (Leedu)
25.11.2024-27.11.2024279€

Kursuse teema: Valu ülaseljas, õlavöötmes ja ülajäsemetes

Müofastsiaalne valu sündroom (MFPS) on seisund, mida iseloomustab valu lihastes ja sidekoes. See on somaatilise kroonilise valu kõige levinum põhjus. MFPS-i põhjuseks peetakse käivituspunkte – lokaalse hüpertoonilisuse koldeid.

Müofastsiaalse valu sündroomi sümptomiteks võivad olla:
– valulikud punktid lihastes
– piiratud liikuvus
– valu, mis süveneb liikumisel
– lihaste väsimus
– peavalu
– valu alaseljas

Müofastsiaalse valu sündroomi ravi hõlmab venitamist, füsioteraapiat, ravimeid ja/või süstimist valupunktidesse. Lisaks võivad abiks olla elustiili muutused, sealhulgas füüsilise aktiivsuse ja dieedi suurendamine.
Triggerpunkti inaktiveerimise meetodid hõlmavad kompressiooni, postisomeetrilisi lõõgastustehnikaid ning aktiivset ja passiivset vabastamist. Neid meetodeid, tingimusi ja nende kasutamise meetodeid õpitakse kolmelkursusel, mis on pühendatud MFPS-iga patsientide ravile.

25.11.2024 10:00-17:15
26.11.2024 10:00-17:15
27.11.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113958EestiLümfimassaaži kursusAnneli Albert
16.12.2024-22.01.2025299€

Mis on? Lümfimassaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid.
Kuidas mõjub? Aeglane, õiges tempos tehtud massaaž parandab lümfivoolu, ainevahetust, kiirendab jääkainete väljumist organismist, vähendab turseid, kiirendab haavade paranemist ning tõstab immuunsust, vähendab armide teket, pidurdab kortsude teket.
Kursus on täpselt Sulle, kui omad baasteadmisi anatoomiast ja soovid täiendada oskusi massaaži vallas.

Kuupäevad:
16.12.2024 kell 09:00-17:30
17.12.2024 kell 09:00-17:30
19.12.2024 kell 09:00-17:30
08.01.2025 kell 13:30-17:30
09.01.2025 kell 13:30-17:30
22.01.2025 kell 09:00-17:00

Kursuse maht: 49 akadeemilist tundi + 16 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: kuni 5 inimest (õppetöö toimub koos kooli õppegrupiga)
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend
Kursus kuulub massööri eriala õppekavasse

114061EestiMüofastsiaalse valu sündroomid - Nimmepiirkonna valu ja valu alajäsemetesConstantine Berman (Leedu)
16.12.2024-18.12.2024279€

Kursuse teema: Nimmepiirkonna valu ja valu alajäsemetes

Müofastsiaalne valu sündroom (MFPS) on seisund, mida iseloomustab valu lihastes ja sidekoes. See on somaatilise kroonilise valu kõige levinum põhjus. MFPS-i põhjuseks peetakse käivituspunkte – lokaalse hüpertoonilisuse koldeid.

Müofastsiaalse valu sündroomi sümptomiteks võivad olla:
– valulikud punktid lihastes
– piiratud liikuvus
– valu, mis süveneb liikumisel
– lihaste väsimus
– peavalu
– valu alaseljas

Müofastsiaalse valu sündroomi ravi hõlmab venitamist, füsioteraapiat, ravimeid ja/või süstimist valupunktidesse. Lisaks võivad abiks olla elustiili muutused, sealhulgas füüsilise aktiivsuse ja dieedi suurendamine.
Triggerpunkti inaktiveerimise meetodid hõlmavad kompressiooni, postisomeetrilisi lõõgastustehnikaid ning aktiivset ja passiivset vabastamist. Neid meetodeid, tingimusi ja nende kasutamise meetodeid õpitakse kolmelkursusel, mis on pühendatud MFPS-iga patsientide ravile.

16.12.2024 10:00-17:15
17.12.2024 10:00-17:15
18.12.2024 10:00-17:15

Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 16 inimest
Õppekeel: vene keeles tõlkega eesti keelde
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

113963EestiLastemassaaži kursusTriinu Spriit
15.02.2025-16.03.2025239€

Mis on? Lastemassaaž parandab koordinatsiooni ja lihaste elastsust, suurendab liikuvust ja oskust lõdvestuda. Massaaž stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab mõju ainevahetusele. Massaaž lõõgastab keha ja meelt, ennetab pingete kogunemist ja parandab une kvaliteeti.
Mida õpid? Kursusel õpid laste anatoomiat-füsioloogiat, sensomotoorset arengut, lastemassaaži võtteid ning võimlemist massaaži toetuseks (sünnist kuni 7 nda eluaastani).
Kellele kursus mõeldud? Kõigile, kes tunnevad huvi lastemassaaži vastu, massöörid, pereõed, füsioterapeudid ja ämmaemandad.
Nõuded õpingute alustamiseks (eeldusained): massaaži põhialused, klassikaline massaaž.

Kuupäevad:
15.02.2025 kell 09:00-17:30
16.02.2025 kell 09:00-17:30
16.03.2025 kell 09:00-13:00

Kursuse maht: 25 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: kuni 5 inimest (õppetöö toimub koos kooli õppegrupiga)
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend
Kursus kuulub massööri eriala õppekavasse


  Eesnimi

  Perekonnanimi

  Isikukood

  Telefoninumber

  E-Posti aadress

  Aadress

  Linn/Asula

  Postiindeks

  Vali sobiv:

  Sooduskupong või maksja andmed(eraisik, ettevõte, töötukassa)

  Nõustun tingimustega

  Kui teil ei õnnestu registreerimine mingil põhjusel, siis võtke ühendust: kursused@massaaz.ee või helistage   +372 664 6190