Tule kursusele!

Eesti Massaaži- ja Teraapiakool on Eesti ja lähiriikide valdkonna liider ning pakume huvitavaid ja maailmapilti avardavaid kursuseid. Pakume Sulle kaasaegset õpikeskkonda, kus saatjateks on haritud ja kompetentsed õpetajad, mis viib sihile. Aitame täita Su unistusi ja suunata Sind aktiivsele tööotsingule nii kodu- kui välismaal.

Soovime Sulle suurt südant ja avatud hinge Sinu otsinguteks eluteel

Kui soovid täpsemat infot kursuste kohta, siis kirjuta e-posti aadressile kursused@massaaz.ee või helista numbril +372 6 646 190. Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu  5 €

EML liikmele kehtib soodustus kuni 10% *v.a. väliskoolitajate koolitused, spetsialiseerumised, loomamassööri õpe ja osteopraktika. Täpsemalt küsi infot koolitusjuhilt!

M.I. Massaažikool on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Eesti Massaaži-ja Teraapiakool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner!

KursusKoolitajaToimumisaegHind
102985EestiPeamassaaž idamaiste mõjutustegaTiina Kreitsvald
31.01.2023109€

Mis on? Peamassaaž on valdavalt klassikalise massaaži võtetega tehtav pea-, kaela- ja turjapiirkonna massaaž kuhu on lisatud  Tai joogamassaaži võtteid. Hea abinõu pingepeavalude ennetamiseks või nende leevendamiseks.
Kuidas mõjub?  Peamassaaž mõjub turgutavalt immuunsüsteemile, parandab pea verevarustust, ajutööd, aktiviseerib juuksekasvu ja kutsub esile sügava lõõgastuse. Läbi akupunktuuri punktide mõjutamise, mis on rahustava ja lõõgastava toimega, saab peamassaažiga leevendada suurest töökoormusest tingitud pingeid ja stressi.
Kursusel õpid kasutama erinevaid massaaži võtteid pea-, kaela- ja õlavöötme piirkonnas rahustava ja lõõgastava massaaži tegemiseks stressi ja peavalu puhul. Eriti sobilik inimestele, kes istuvad arvuti taga sundasendis.
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid pakkuda oma lähedastele midagi erilist läbi uute õpitud teadmiste ja oskuste.

Toimumisaeg: 31.01.2023 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel

103437EestiKosmeetilise näomassaaži kursusOlga Petrova
03.02.2023-05.02.2023229€

Mis on? Klassikaline näomassaaž sobib hästi ealiste muutuste ennetamiseks. Protseduur parandab lümfidrenaaži ja mikrovereringet, suurendab rakkude varustatust hapnikuga, tõstab lihaste toonust ja ennetab vananemisilmingute nagu kortsud, topeltlõug, tuhmunud jume, lõtvunud nahk.
Kuidas mõjub? Klassikaline näomassaaž muudab näonaha värskeks ja säravaks, lõõgastab ning mõjutab kõige selle koosmõjul ka hingelist tasakaalu ja rahulolutunnet.
Kursus on suures osas praktiline ja toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Toimumisaeg:

03.02.2023 kell 17:30-21:00
04.02.2023 kell 10:00-18:30
05.02.2023 kell 10:00-18:30
Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

103949EestiNäo ja kaela kosmeetiline kinesioteipimineLily Hindrea
03.02.2023129€

Mis on? Kosmeetiline kinesioteipimine on suhteliselt uus näohooldus viis, mis on viimastel aastatel kogunud laialdast populaarsust. Eriliseks teeb teibi ja selle paigaldamise oskuse see, et teibile on antud inimnahale sarnane venivus.
Mida õpid? Oskuslikult paigaldama ja eemaldama nahalt teipi, erinevate teipide toimet, teipide nahale kandmise erinevaid skeeme, hindama kliendi naha seisundit lähtudes näidustustest ja vastunäidustustest.
Kuidas mõjub? Teipimine on väga tõhus vahend võitluses tursete vastu, aitab siluda kortse kuna käivitab intensiivse lümfi liikumise. Pärast pealekandmist tagab see elastne teip nahka tõstva efekti, mis avaldab suurt mõju vere- ja lümfivoolule Nahale paigutatud teip parandab naha funktsioone mõjutades naha aluskihtide talitlust.
Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes massööri-, kosmeetiku- või iluteenindajana ning soovid omandada täiendavaid oskusi iluteibi kasutamise võimalustest. Sulle kes sa soovid leida aega iseendale ja parandada näonaha üldist välimust loomulikul ning ohutul viisil.
Toimumisaeg: 03.02.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

104158EestiReflektoorse kehamassaaži kursus (Gua Sha tehnika)Boriss Galtsov
06.02.2023-07.02.2023179€

Mis on? On naha tsoonide mõjutamise tehnika, mille kaudu on võimalik mõjutada lihaste, liigeste ja siseorganite tööd. Tehnika on kasutatav ka siis, kui kliendil on vastusnäidustused teiste massaaži liikide kasutamiseks. Sarnase toimega tehnikaid on maailma praktikas kasutatud ka varem, näiteks Saksamaal, kus tehnikat nimetati „Headi tsoonid“ ja Idamaades „Gua Sha“.
Tsoonide reflektoorse toime esilekutsumiseks tekitatakse naha hüpereemia spetsiaalse õli ja kaabitsaga.
Kuidas mõjub? Rakendatud tehnika mõjutab läbi naha retseptorite ja kesknärvisüsteemi erinevaid organeid ja organsüsteeme. Erinevus segmentmassaažist on spetsiaalse õli kasutamine. Rakendatav tehnika lülitab sisse organismi iseeneslikud tervendamise protsessid.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid selgeks tehnikad ja nende toimeid mõjutatavate elundite kaudu. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid omandada refletoorse kehamassaaži (Gua Sha tehnika) tegemise baasoskused ja -teadmised.
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.

Kuupäevad:
06.02.2023 kell 10:00-17:15
07.02.2023 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

104131EestiPosturoloogia. Osteopaatiline diagnostika.Roman Erokhov (Kiev, Ukraina)
07.02.2023-08.02.2023200€

Õpetaja annab koolituse läbi Zoomi keskkonna aga osalejad peavad kohal olema. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides.
Posturoloogia on osteopaatiliste düsfunktsioonide peegel ja üks viise ravi efektiivsuse hindamiseks.
Posturoloogia (ladina keelest postura – poos) on teadmiste valdkond, mis tegeleb kehahoiaku uurimise, inimkeha püstise asendi ja tasakaalu hoidmise mehhanismidega, nn püstiasendiga.
Vertikaalsel kehahoiul ja tasakaalul on inimese genotüübi tunnused. Seda mõjutavad: elukogemus, kehahoiu psühhofüsioloogilised stereotüübid, lülisamba konfiguratsioon, mis kujuneb välja juba lapseeas ja rühti mõjutavad haigused jne.
Püstine asend kõndimisel on inimkonna evolutsiooni tulemus kohandumaks Maa gravitatsiooniväljas. Nii tekkiski evolutsiooni tulemusena üks arenenumaid ja stabiilsemaid funktsionaalseid süsteeme – antigravitatsioon, mis kujundab meie keha erinevaid tegevusi:
1. Suhtlemine välismaailmaga:
– puudutus (taktiilsus);
– tundlikkus (termiline, valu jne);
– nägemine;
– kuulmine;
2. Info saamine luude, kõhrede, sidemete, kõõluste, lihaste retseptoritelt.
3. Kõrgem närvitegevus (väikeaju, aju), mis teostab:
– vestibulo-mootor
– vestibulo-vistseraalne
– vestibulo-vaskulaarsed reaktsioonid.
Tasakaalu kaotus või asenditasakaalu rikkumine viib taastumismehhanismide aktiveerumiseni retseptori, refleksi aktiivsuse, lihas-toonilise ja vestibulaarse aparaadi kaudu.
KURSUSE SISU:
1. Kahejalgsus ja evolutsioon.
2. Gravitatsioon. Raskusjõud ja tõmbejõud.
3. Teisaldatavad ja kinnisasjad.
4. Toetuse mõiste. Toetus ühele või kahele jalale.
5. Barre vertikaal.
6. Poosi sisestamine. Posturaalsed ja plantaarsed andurid.
7. Jala evolutsioon ja areng.
8. Lihased – fastsiaketid.
9. Pingutusketid.
10. Jalaosa korrigeerimine.
11. Lamedad jalad, jalgade pehmendus.
12. Kliinilise stabiilsuse testid.
13. Jalaosa mehaaniline korrigeerimine.
14. Kohanemise koridor.
15. Demonstratsioon.
16. Poosi ja emotsioonide suhtlemine.
17. Närimisorgani anatoomia ja evolutsioon:
– Temporomandibulaarse liigese struktuur ja funktsioonid
– Ülemine/alumine lõualuu
– hammustus (oklusioon)
— Hammustuse mõju kehahoiakule
– mõiste “hammustuse kõrgus”
— Lihased ja oklusioon
Kuupäevad:
07.02.2023 kell 11:00-16:00
08.02.2023 kell 11:00-16:00
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.

103845EestiKäte massaaž sundasenditest tingitud pingete ja kahjustuste korralLily Hindrea
10.02.2023119€

Mis see on ja kuidas mõjub? Käte massaaž on manuaalselt teostatav teraapia, mis aitab leevendada töö iseloomust tulenevatest asenditest („Hiirekäsi“) tingitud valusid ja lihaspingeid kätes (küünarvars, õlavars ja labakäsi). Teraapia aitab taastuda traumadest, operatsioonijärgselt ja ülekoormusests tingitud lihaspingetest ning liigesjäikustest. Klassikaline pehmete kudede massaaž sisaldab ka manuaalseid lihas-, kõõlusvenitusi, liigeste mobiliseerimisi. Tursete korral on edukalt rakendatav käte lümfimassaaž.
Mida õpid ? Kursuse käigus õpid õlapiirkonna ja käte anatoomiat ning erinevate massaaži- ja terapeutiisi võtteid käte liikumisvõime taastamiseks. Õpimise käigus õpid juurde uusi praktilisi võtteid ja tunned nende mõju enda peal.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid oma kliente ja lähedasi abistada kätega seotud vaevuste korral.
Kursus toimub:
10.02.2023 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

102369EestiAroomimassaaži kursusTiina Nellis-Randi
11.02.2023-15.04.2023179€

Mis on? Aroomimassaaž on baasõlisse segatud aroomiõlidega teostatav sujuvaid ja silitavaid massaaživõtteid kasutav massaaž, mis sobib stressi, vaimse ja füüsilise ülekoormuse leevendamiseks.
Kuidas mõjub? Massaaž mõjub otseselt läbi naha ja kaudselt läbi meeleorganite lõõgastavalt ja stressi alandavalt. Aroomiõlide imendumine on selektatiivne, sõltuvalt inimese nahatüübist ja seisundist.
Mida sa õpid? Kursusel õpid erinevate aroomiõlide saamise meetodeid, toimeid ja kasutamise võimalusi. Õpid tegema aroomimassaaži. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled lõhnade suhtes vastuvõtlik ja soovid proovida midagi uut või pakkuda midagi põnevat lähedastele või klientidele.
Kuupäevad:
11.02.2023 kell 09:00-13:00
10.03.2023 kell 13:30-17:30
11.03.2023 kell 13:30-17:30
13.04.2023 kell 13:30-17:30
14.04.2023 kell 13:30-17:30
15.04.2023 kell 13:30-17:30
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi + 22 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: 6
Õppekeel: eesti keel

103637EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusMihhail Goidov
11.02.2023-26.02.2023229€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
11.02.2023 kell 10:00-18:30
12.02.2023 kell 09:00-17:30
25.02.2023 kell 10:00-18:30
26.02.2023 kell 09:00-17:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

103769EestiKupumassaaži kursus-kupud hinna seesBoriss Galtsov
11.02.2023129€

Mis on? Kupumassaaž on kogu organismi mõjutamine kuppude abil naha kaudu.
Kuidas mõjub? Kuppude poolt tekitatud tugev vaakum kutsub esile hüpereemia (nahaõhetuse), mille tulemusena nahas paiknevad retseptorid käivitavad selle naha piirkonnaga seotud organsüsteemi tervendavad protsessid. Intensiivistunud vere- ja lümfiringe mõjutab tselluliidi ainevahetust ja tõstab nahatoonust.
Mida sa õpid? Kursusel õpid kuppude kasutamise ajalugu Eestist Hiinani, erisuurusega kuppude kasutamist ning nende rakendamist massaaži tegemisel. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppimiseks vajalik kuppude komplekt sisaldub kursuse hinnas!
Kursus on täpselt sulle, kui soovid kasutada kuppudes peituvat vaakumi jõudu oma töö kergendamiseks või soovid parandada kuppude abil oma naha toonust.
Kuupäev: 11.02.2023 kell 10:00-16:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 7 akadeemilist tundi
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.

103640EestiTriggerpunkti teraapia (Ravimassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Mihhail Goidov
17.02.2023129€

Mis on? Triggerpunktid – tundlikud ja üliärrituvad kohad lihastes või neid ümbritsevates fastsiates. Tekitajaks ainevahetuslik protsess lihases, mis omakorda võib olla tingitud erinevatest põhjustest, näiteks äge ülepingutus, krooniline ülepingutus, külmetus, trauma, stress, B,C-grupi vitamiinivaegus, hormonaalsed häired. Tulemuseks on kiirgav valu ning funktsioonihäire.
Kuidas mõjub? Triggerpunkti teraapia abil on võimalik triggerpunkte vabastada, taastada piirkonna normaalne ainevahetus ja vabaneda piinavast valust. Seega taastada elu kvaliteet.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised triggerpunktide tekke põhjustest, nende enamlevinud lokalisatsiooni piirkondadest ja tehnikaid, kuidas triggerpunkte leida ja neid vabastada. Praktiline õppetöö toimub paarides.
Kursus on täpselt sulle, kui oled kokku puutunud klassikalise massaažiga. Tunned huvi ja oled elus edasipüüdlik ning empaatiavõimega inimene. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel, või oled spetsialist, kes soovib oma oskusi täiendada.

Kuupäev: 17.02.2023 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.

103792EestiMeistriklassi kursus teemal: “Längus õlad, küfootiline kehahoidConstantine Berman (Leedu)
20.02.2023139€

Meistriklassi kursus teemal: “Längus õlad, küfootiline kehahoid.

Kursus aitab Teil hinnata oma kliendi kehahoidu ja seda analüüsida. Kursus on kasulik ka neile, kes tegelevad näomassaažiga, V. Dahl on kunagi kirjutanud, “ilma ilusa kehahoiuta hobune on lehm.”

Programm:

 1. Ülakeha lihaskonna (õlavöötme, kaela, rindkere) anatoomia.
 2. Probleemide biomehaaniline analüüs. Millised muutused toimuvad skeleti, kudede ja fastsiatega?
 3. Samm-sammult abistamise strateegiad ja taktikad.
 4. Lihtne ja arusaadav vastavate tsoonide massaaž.
 5. Kordame üle süvakudede massaaži kursusel õpitud oskusi ning müofastsiaalsete liinide töötlemisel

Toimumisaeg: 20.02.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

KUI OSALETE KAHES KONSTANTIN BERMANI KURSUSES – 1 KURSUSE HIND 119,00 EUR

KUI OSALETE KOLMES KONSTANTIN BERMANI KURSUSES – 1 KURSUSE HIND 100,00 EUR

103793EestiMeistriklassi kursus teemal: NutikaelConstantine Berman (Leedu)
21.02.2023139€

Meistriklassi kursus teemal: Nutikael

Veel üks õppetund levinud kehahoiakuprobleemidest.

Kursus aitab pöörata kliendi kehahoiule fokusseeritumat tähelepanu.

 1. Kaela piirkonna lihassüsteemi anatoomia.
 2. Probleemide biomehaaniline analüüs. Mis juhtub skeleti kudede ja fastsiatega?
 3. Samm-sammult abistamise strateegiad ja taktikad.
 4. Tehniliselt lihtne ja reprodutseeritav tsoonide massaaž.
 5. Kordame üle süvakudede massaaži kursusel õpitud oskusi ning müofastsiaalsete liinide töötlemisel

Toimumisaeg: 21.02.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

KUI OSALETE KAHES KONSTANTIN BERMANI KURSUSES – 1 KURSUSE HIND 119,00 EUR

KUI OSALETE KOLMES KONSTANTIN BERMANI KURSUSES – 1 KURSUSE HIND 100,00 EUR

103794EestiMüofastsiaalne lähenemine näomassaažis.Constantine Berman (Leedu)
22.02.2023139€

Müofastsiaalne lähenemine näomassaažis.

Kursusel õpitav lähenemisviisi ja idee on originaalne ja intuitiivne.  Kasutame ainult ainult “kuiv” tehnika.

Programmis:

 1. Vasomotoorse aktiivsuse ja rakuhingamise põhiprintsiibid.
 2. Veresoonte komponentide anatoomilis- ja füsioloogilised omadused. (aktiivne ja passiivne)
 3. Sidekoe koostis ja omadused.
 4. Lümfisüsteem.
 5. Harjutus:

– diafragma mobiliseerimise tehnikad;

– pea pehmete kudede ja luustruktuuride töötlus.

Toimumisaeg: 22.02.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

KUI OSALETE KAHES KONSTANTIN BERMANI KURSUSES – 1 KURSUSE HIND 119,00 EUR

KUI OSALETE KOLMES KONSTANTIN BERMANI KURSUSES – 1 KURSUSE HIND 100,00 EUR

103442EestiBandaažmähkmineOlga Petrova
25.02.2023159€

Mis on? Bandaažmähkimine on efektiivne lahendus erinevatele nahaprobleemidele ning raviva ja profülaktilise toimega. Mähkimiseks kasutatakse spetsiaalset bandaažsidet, mis tugevdab naha kudesid, suurendab nende elastsust, parandab tulemusi pärast kaalulangust ja ennetab kõrvaltoimeid. Tasakaalustab energiavoogusid ja keha üldseisundit.
Kuidas mõjub? Mähkimine on tselluliidivastase, toitva ja niisutava või trimmiva toimega, mis pingutab nii naha pindmist kihti, kui ka nahaaluskudesid. Erinevalt teistest mähkimisviisidest ei toimu selle meetodi puhul jääkainete tagasiimendumist. Efekt saavutatakse tänu poolelastsele puuvillasele bandaažsidemele, mis on välja töötatud spetsiaalselt selle protseduuri jaoks.
Mähkimise tulemusena omandab nahk vajalikud mineraalid ning toiteained, mis annavad nahale toonuse ja elastsuse ning seetõttu taastub ka naha sära.
Mähkimine on sobilik ka sünnitusejärgselt emadele kõhu pinguldamiseks.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid oma klientidele pakkuda uusi ja huvitavaid protseduure keha toonuse parandamiseks.
Kursus toimub vene keeles eestikeelse tõlkega.

Toimumisaeg: 25.02.2023 kell 11:00-18:15
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (8 vaba kohta)
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu 5 €

104157EestiSiiami punktmassaaž Boriss Galtsov
25.02.2023-26.02.2023159€

Sihtgrupp:

Isikud, kes on eelnevalt läbinud tai massaaži I osa (algkursuse) ja soovivad omandada täiendavaid oskusi ja -teadmisi zenpunkti teraapias .

Nõuded õpingute alustamiseks:

Tai massaaž, I osa, teadmised idamaa meditsiini filosoofia alustest ja inimkeha ehitusest ning talitlusest. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab siiami punktmassaaži tegemiseks oskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

Õppesisu:

 • Siiami punktmassaaži filosoofia
 • punktmassaaživõtete ja -tehnikate õppimine
 • punktmassaaži skeemide koostamine
 • punktmassaaži tegemine lähtudes erinevatest haigusseisunditest
 • näidustused ja vastunäidustused
 • töökoht ja töövahendid
 • kutse-eetika
 • tööohutus

Kuupäevad:
25.02.2023 kell 10:00-17:15 
26.02.2023 kell 10:00-17:15 

Grupi suurus: kuni 16 inimest

Õppekeel: eesti keel/vene keel

Lõpetamisel väljastatavad dokumendid: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

103445EestiŠokolaadimähkimise ja -massaaži kursusOlga Petrova
26.02.2023129€

Mis on? Šokolaadimassaaž on leebete silitavate liigutustega tehtav massaaž, kus kasutatakse ehtsat sulatatud šokolaadi või šokolaadipulbrit.
Kuidas mõjub? Kuna šokolaad sisaldab „õnnehormooni“ ehk serotoniini lähteaineid, mineraalaineid ja antioksüdante, saavad nendest massaaži käigus naha kaudu oma osa nii keha kui meel. Šokolaadi lõhn tekitab erilise heaolutunde.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid šokolaadimassaaži tehnikaid, šokolaadis sisalduvate ainete toimeid inimesele. Massaaži tehes kasutatakse ühekordseid kehakatteid ja seansi lõpus pestakse šokolaad maha. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui otsid midagi tõhusat väsimuse ja stressi vastu. Kursusele tulles palume kaasa võtta 1 suure ja 1 väikese käterätiku.
Kursus toimub vene keeles eestikeelse tõlkega.
Toimumisaeg: 26.02.2023 kell 10:00-17:30
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (8 vaba kohta)
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

103947EestiLümfimassaaž näole (algkursus)Lily Hindrea
03.03.2023119€

Mis on? Lümfimassaaž näole on leebe ja õrnade võtetega teostatav massaaž lümfiringe stimuleerimiseks ning naha ja naha aluskudede mõjutamiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid.
Mida õpid? Kursusel õpitakse lümfisüsteemi anatoomiat, lümfimassaaživõtteid kaelal ja näol, massaaži plaani koostamist ja harjutuste tegemist näole
Kuidas mõjub? Aeglane, õiges tempos tehtud massaaž parandab lümfivoolu, ergutab näonaha ainevahetust, vähendab turseid, kiirendab haavade paranemist. Näomassaaž mõjub lõõgastavalt aidates vähendada stressi ja esimesi vananemismärke ning vähendab kortse. Parandades naha toonust, jumet ning vähendab silmaaluste turseid.
Kursus on täpselt sulle, kui töötad massööri-, kosmeetiku- või iluteenindajana ning soovid täiendada oma oskusi lümfimassaažis. Omandad oskused, et aidata kliente vahetult enne ja peale näo iluoperatsioone, näopiirkonna tursete ja naha probleemide korral.
Toimumisaeg: 03.03.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

103451EestiMeemassaaži kursusTiina Nellis-Randi
04.03.2023109€

Mis on? Meemassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse kontaktainena vahustatud mett ja massaaži tegemisel rakendatakse eritehnikaid eesmärgiga anda eelkõige nahale ja selle kaudu ka kogu organismile toonust.
Kuidas mõjub? Meemassaažil kasutatavad võtted intensiivistavad oluliselt naha verevarustust ja lümfiringet, seega on meemassaaž üks parimaid profülaktilisi meetodeid vältimaks tselluliidi teket ja säilitamaks naha kollageeni ja elastiini elastsus. Massaaž meega toimib nahale sügavpuhastavalt.
Mida sa õpid? Kursusel saad ülevaate mee tervistavatest omadustest ja ka ohtudest (allergiad jt) ning õpid selgeks meemassaaži tehnikad. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Meemassaaž ei sobi inimestele, kellel masseeritavad piirkonnad on rohke karvkattega.
Kursus on täpselt sulle, kui oled teadlik ja usud mee tervendavasse mõjusse ning soovid pakkuda oma kliendile natuke looduslähedust.
Toimumisaeg: 04.03.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

103448EestiPea-ja turjamassaaži kursusTiina Kreitsvald
09.03.2023109€

Mis on? Pea-ja turjamassaaž on suurepärane viis leevendamaks valu ja pingeid pea ja kaela piirkonnas.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, parandab vereringet ja ajutööd, aitab vabaneda nii vaimsest, kui füüsilisest pingest. Koljuluu piirkonnas on tähtsad siseelundite ja süsteemide tsoonid ning punktid, mida mõjutades avaldub toime tervele organismile.
Mida sa õpid? Kursusel õpite kasutama erinevaid massaaži võtteid rahustava massaaži tegemiseks stressi, peavalu ja loiduse puhul.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid omandada väärtuslikke teadmisi ja üllatada oma lähedasi uute oskustega.
Toimumisaeg: 09.03.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel/vene keel

102370EestiKinesioloogiaAnneli Albert
10.03.2023-11.03.2023119€

Mis on? Kinesioloogia on teadus inimese liikumisest, mis uurib inimese motoorikat (liigutustegevuse ja kehahoiaku mehhanisme). Terminis “kinesioloogia” (kr. kinesis, liikumine + logos, õpetus, ingl. kinesioloogia) on kesksel kohal liigutustegevuse (spordis, kehalises kasvatuses, tantsus, tööprotsessis jms.) uurimise, motoorika juhtimise ja motoorse arengu ning motoorsete oskuste õpetamise probleemid.
Mida õpid? Õpid tundma inimese liigutuste sooritamise seaduspära ja koordineerima enda ja oma ümbritsevate kehahoidu.
Kursuse teemad:
● inimese keha kui liikumisaparaat ja temale mõjuvad jõud – üldiseloomustus
● luude ja liigeste mehaanilised omadused
● lihaskontraktsiooni biomehaanika
● liikumisaparaadi deformatsioonid
● keha tasakaal ja raskuskese seosed rühiga (kangisüsteem)
● harjumuspärase liigutustegevuse analüüs
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid olla erinevates liigutustega seonduvates tegevustes senisest edukam.
Kasuks tulevad eelnevad teadmised funktsionaalsest anatoomiast
Kuupäevad:
10.03.2023 kell 09:00-13:00
11.03.2023 kell 09:00-13:00
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi+3 tundi iseseisvat tööd
Grupis vabu kohti: kuni 6
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

102396EestiK-teipimise kursus edasijõudnuteleHille Maas
10.03.2023139€

Mis on? K-Taping International Academy (Saksamaa) poolt koostatud tõenduspõhised k-teipimise tehnikad ja mudelid, mida saab rakendada kliendi seisundi parendamisel erinevate luu-lihaskonna haigusseisundite puhul.
Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes terapeudina või massöörina meditsiini/spordi valdkonnas, oled läbinud K-teipimise baaskursuse ning soovid täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit uute k-teipimise tehnikatega.

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab täiendavaid teadmisi ja oskusi  k-teipimise rakendamise võimalustest erinevates teraapiates, teipides lähtub kliendi eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,  massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

 Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija:

 • teab enamesinevate haiguste, traumade ja kahjustuste tekkemehhanisme ning oskab seostada elastset teipimist konkreetse seisundiga;
 • oskab hinnata skriiningtestide, lihastestide ja funktsionaalsete testide abil enamesinevaid ala-ja ülajäseme, lülisamba traumadest ja ülekoormusest tulenevaid haigusi, seisundeid ja nendest tulenevaid tegevuspiiranguid ning oskab teostada teibi aplikatsioone antud seisundite puhul;
 • rakendab haigusest, traumast või kahjustusest tuleneva seisundi ennetamiseks/parandamiseks skriining- ja lihasteste, funktsionaalseid  teste ning valib ja teostab lihas-,  korrektsiooni või turseaplikatsioonid;
 • oskab hinnata ja rakendada aplikatsioone  tegevuspiirangute korral kõndimisel, istumisel, seismisel, valu ja tursete leevendamisel, tunneb elastse teipimise vastunäidustusi.

Õppesisu:

 • pea- ja    kaelapiirkonna teipimise näidustused ja vastunäidustused;
 • naha ja nahasegmentide teipimine;
 • lihas- ja ligamenttehnikad ülajäsemetel, lülisamba kaelaosas ja  kehatüvel neuroloogiliste haigusseisundite sümptomaatika puhul;
 • mini-teipide kasutus verevalumitel ja haavadel;
 • tursete alandamiseks lümfiteipimise tehnikad lülisamba kaela osas, näol ja kaelal;
 • väikelaste ja eakate inimeste teipimine;
 • diafragma ja hingamislihaste teipimise erinevad tehnikad;
 • teibi pinge rakendamine vajaduspõhiselt aplikatsioonide juures;
 • 6 korrektsiooni tehnikat (mehhaaniline korrektsioon, fastsia korrektsioon, “ruumi tekitamise” korrektsioon, ligamendi/ kõõluse korrektsioon, funktsionaalne korrektsioon, lümfi korrektsioon).

Kuupäevad:
10.03.2023 kell 10:00-18:30 

Grupi suurus: kuni 16 inimest

103352EestiKobido I (Jaapani terapeutiline näomassaaž)Diana Gervienė (Vilnius, Leedu)
10.03.2023-12.03.2023420€

Kobido I
Jaapani terapeutiline näomassaaž.

Õrnad silitused, vajutused, venitused, vibratsioon ja koputused on valdavad elemendid jaapani terapeutilises näomassaažis. Kobido massaaži näol on tegemist unikaalse massaažiga, mis nõuab teostajalt nõtkust ja head tunnetust. Massaaži tulemusel mõjutatakse inimese kogu psühho-somaatikat ja emotsioone. Massaaži tegemisel kasutatakse õli.
Väljatöötatud massaažitehnika põhineb Jaapani Anma massaaži tehnikatel.
Kogu kompleks koosneb:
– osteopaatilistest
– neurosedatiivsetest
– müofastsiaalsetest
– lümfidrenaaži
– inimkehale suunatud psühhoteraapilistest
– shiatsu
tehnikatest.

Baastehnikaid teostatakse mõlema käega, mis töötavad üheaegselt, kuid erinevas rütmis.
Tulemused:
Jaapani terapeutiline massaaž mõjub näo nahale toniseerivalt ja pingutab näo lihaseid, aktiveerub verevarustus, kiireneb rakkude uuenemine ning nägu lööb särama.
Massaaž stimuleerib jääkainete ja toksiinide eemaldamist, parandab niiskustasakaalu, mis omakorda pidurdab näonaha vananemist. Massaaž kutsub esile kogu organismi sügava lõõgastuse, reflektoorsete tsoonide ja meridiaanide mõjutamine aktiveerib siseorganite talitlust.
Jaapani terapeutiline massaaž hõlmab endas tööd meridiaanidega ja bioaktiivsete punktidega, mis taastab tasakaalu keha ja emotsioonide vahel.

Eelised:
– tehnikate lai valik
– tehnikate omavaheline sobivus
– integreerimine muude massaažidega
– loovus

Kursuse kava:
1.tase
Jaapani terapeudilise massaaži mõiste.
Spetsialisti ettevalmistus.
Kliendi ettevalmistus.
Kaela piirkonna olulisus.
Massaaži teostamise eripärad (näidustused ja vastunäidustused, järjekord, ettevalmistav skeem)
Massaaži teostamise järjekord:
Silitamise tehnikad ja nende kombinatsioonid;
Silitamise tehnikate ühendamine ;
Kaela tagumine pind;
Kaela eesmine pind;
T-tsooni tehnikad:
-lõua all
– lõua ja alalõua peal
-huuled
-põsed
– kõrvade eesmine ja tagumine osa
– nina-suu volt ja nina
– kulmud
– laup
– T-tsooni tehnikate ühendamine
Toimumisaeg:
10.03.2023 kell 10:00-18:00
11.03.2023 kell 10:00-18:00
12.03.2023 kell 10:00-18:00
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti/vene

104144EestiMerevaiguteraapiaEdita Ivannikova (välisõpetaja, Läti)
11.03.2023-12.03.2023149€

Mis on? Merevaik kui iidsetel aegadel meie laiuskraadidel kasvanud okaspuude vaik on vaatamata ajakulust säilitanud okaspuu vaigule omase antibakteriaalse toime. Näitena võib tuua tänapäeval kuusevaigust valmistatud salvi häid raviomadusi. Merevaiguteraapias kasutatav merevaigupuru ja -tolm on suurepäraste abrasiivsete omadustega, mis võimaldavad nahka koorida ja avaldavad positiivset toimet nahas leiduvatele mikrohaavanditele soodustades nende paranemist.
Kuidas mõjub? Arvestades seanssi eksklusiivsust toob massaaž endaga kaasa sügava psühhosomaatilise lõõgastuse. Merevaigus sisalduvad bioaktiivsed ained mõjuvad nahale toonust tõstvalt.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse tegema merevaigumassaaži ning antakse ülevaade merevaigu toimest organismile. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled valmis pakkuma oma klientidele midagi eriti eksklusiivset.
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Maht: 14 akadeemilist tundi
Kuupäevad:
11.03.2023 kell 12:00-19:15
12.03.2023 kell 10:00-17:15

103952EestiSeljamassaaž edasijõudnutele. Anneli Alberti meistriklassAnneli Albert
13.03.2023129€

Mis on? Kõverast lülisambast põhjustatud terviseprobleemid vaevavad paljusid inimesi. Ebaselge põhjusega seljavalud on problemaatika ka massööridele. Kursusel õpetab kogenud massaažiterapeut leidma enamlevinud hädadele lahendust.
Mida õpid? Kursusel õpitakse uusi võtteid, lisaks alg- ja jätkukursusel õpitule. Eriline tähelepanu on suunatud õlavöötme, õlaliigese, alaselja ja liigeste töötlemisele erinevate massaaživõtetega. Lisaks naha- ja lihastehnikale õpetatakse liigeste massaaži. Kursus on praktiline!
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või omad kogemusi klassikalise massaaži teostamisel ning soovid saada midagi uut ja põnevat igapäevatöösse.
Toimumisaeg: 13.03.2023 kell 09:30-16:45
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

104139EestiRasedusaegne massaaži kursusTiina Kreitsvald
16.03.2023-17.03.2023129€

Mis on? Rasedusaegne massaaž on loodud koostöös Eesti Ämmaemandate Ühinguga ja saanud nendepoolse heakskiidu. Põhineb Tai massaaži tehnikatel, mis on kohandatud raseda vajaduste järgi. Arvestades rasedate eripära tehakse massaaži mati peal kasutades spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad luua väga mugavaid asendeid raseda jaoks. Lisaks kasutatakse holistilist lähenemist, ehk mõjutades inimest läbi viie meele.
Kuidas mõjub? Meeldiv rituaal aitab vähendada titaootel ema lihaspingeid, parandada und ja tõsta meeleolu.
Mida sa õpid? Kursusel õpitakse rasedate anatoomilisi ja füsioloogilisi iseärasusi, näidustusi ja vastunäidustusi massaažiks. Pööratakse tähelepanu raseda jaoks ohtlikele massaaži võtetele ja riskifaktoritele. Käsitletakse massaaži füsioloogilist ja psühholoogilist mõju rasedatele.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör või füsioterapeut ja soovid oma klientidele pakkuda massaaži ka rasedusperioodil. Eelnevad Tai massaaži oskused tulevad kasuks, kuid ei ole nõutavad.
Toimumisaeg:
16.03.2023 kell 10:00-17:15
17.03.2023 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

103953EestiTriggerpunkti teraapia (Ravimassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Anneli Albert
20.03.2023129€

Mis on? Triggerpunktid – tundlikud ja üliärrituvad kohad lihastes või neid ümbritsevates fastsiates. Tekitajaks ainevahetuslik protsess lihases, mis omakorda võib olla tingitud erinevatest põhjustest, näiteks äge ülepingutus, krooniline ülepingutus, külmetus, trauma, stress, B,C-grupi vitamiinivaegus, hormonaalsed häired. Tulemuseks on kiirgav valu ning funktsioonihäire.
Kuidas mõjub? Triggerpunkti teraapia abil on võimalik triggerpunkte vabastada, taastada piirkonna normaalne ainevahetus ja vabaneda piinavast valust. Seega taastada elu kvaliteet.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised triggerpunktide tekke põhjustest, nende enamlevinud lokalisatsiooni piirkondadest ja tehnikaid, kuidas triggerpunkte leida ja neid vabastada. Praktiline õppetöö toimub paarides.
Kursus on täpselt sulle, kui oled kokku puutunud klassikalise massaažiga. Tunned huvi ja oled elus edasipüüdlik ning empaatiavõimega inimene. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel, või oled spetsialist, kes soovib oma oskusi täiendada.

Kuupäev: 20.03.2023 kell 09:30-16:45
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: kursus on eesti keeles vene keelse tõlkega.

100498EestiTai massaaž II (jätkukursus)Tiina Kreitsvald
01.04.2023-02.04.2023199€

Mis on? Tai massaaž on iidne praktika, mis põhineb kümne energiakanali filosoofial, mida mööda eluenergia inimkehas voolab. Traditsioonilises Tai meditsiinis ei tähenda hea tervis mitte üksnes haiguste puudumist, vaid üldist füüsilist, mentaalset, sotsiaalset ja spirituaalset heaolu, mis saab eksisteerida üksnes eluenergia tasakaalus hoidmisel.
Mida sa õpid? Kursusel õpid teostama lihtsaid, ohutuid, kuid tõhusaid Tai massaaži võtteid külili ja istuvas asendis. Õpid teostama massaaži läbi riiete massaažimatil, kasutades pöidlaid, käsi, küünarvarsi ja jalalabasid. Tai massaažis kasutatavad venitused ja punktvajutused on tõhusad vahendid füüsiliste ja vaimsete pingete vähendamiseks. Hingamisrütmis teostatud massaaž paneb seiskunud energia kehas liikuma, taastab lihaste anatoomilise pikkuse ning parandab üldiselt inimese enesetunnet. Praktilise õppetöö käigus saad olla nii massaaži tegija ehk andja kui ka kliendi ehk saaja rollis.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oma praktilisi teadmisi ning oskusi Tai massaažis ja õppida juurde massaaživõtteid, mis hoiavad keha virgena ja hinge noorena.
Kuupäevad:
01.04.2023 kell 10:00-17:15

02.04.2023 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti /vene

104137EestiAyurveda massaaž AbhyangaTiina Kreitsvald
04.04.2023119€

Mis on? Ayurveda on iidne raviviis, mis osaliselt on ammu unustatud, osaliselt veel säilinud ning teatud osas uuesti, vanade käsikirjade järgi taastatud. Ayurveda kuulus alaliiki panchakarma, mis seisnes ravimtaimede keeduvee manustamises ja hilisemas nn ayurveda massaažis – Abhyangas. Abhyanga on pehme, kogu keha õlimassaaž, mis omab tervendavat mõju tasakaalustades keha ja meelt ning on tõestanud oma efektiivsust paljude haiguste ravimisel.
Kuidas mõjub? Õlid tasakaalustavad, rahustavad ja puhastavad naha kaudu organismi ja massaaž on suurepärase lümfidrenaaži toimega. Nii massaaž kui ka õlid elavdavad vereringet, mõjuvad kogu kehale noorendavalt ning aitavad organismist eemaldab mürkaineid, vähendada stressi ning  toetada organismi kaalulangetamise perioodil.
Mida sa õpid? Kursusel omandad kogu keha Abhyanga massaaži tegemise oskused ja saad teadmised massaaži efektiivsusest ning toimetest.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör ja soovid oma teadmisi avardada, kuid abhyangat võib õppida ka siis, kui varasem massaažitegemise oskus puudub.
Toimumisaeg:
04.04.2023 kell 09:00-17:15
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (kuni 16 vaba kohta)
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

102371EestiSpordimassaaži kursusAnneli Albert
13.04.2023-08.06.2023229€

Mis on? Spordimassaaž on oluline osa sportlase treeningtsüklist, mis hõlmab spetsiifilist massaaži võistlusteks maksimaalse sportliku vormi ajatamiseks, võistlusaegset massaaži vahetult enne sooritust ja võistlusjärgset taastumist kiirendavat massaaži. Õpitavad tehnikad ja metoodikad olenevad spordialast.
Kuidas mõjub? Spordimassaaž tõstab lihase töövõimet, toetab sportlikku sooritust ning kiirendab koormuste ja traumade järgset taastumist. Spordimassaažil on ka oluline roll sportlase psüühilisele seisundile.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema erineva suunitlusega spordimassaaži, mille käigus õpetaja annab juhiseid ka erinevate spordialade eripäraga arvestamiseks. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled ise spordilembene või soovid panustada sportlike tulemuste saavutamisse ja oled läbinud vähemalt klassikalise massaaži kursuse.
Kuupäevad:
13.04.2023 kell 09:00-13:00
14.04.2023 kell 09:00-13:00
15.04.2023 kell 09:00-13:00
11.05.2023 kell 09:00-17:30
12.05.2023 kell 09:00-13:00
08.06.2023 kell 09:00-17:30
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

103353EestiKobido II (Jaapani terapeutiline näomassaaž)Diana Gervienė (Vilnius, Leedu)
14.04.2023-16.04.2023420€

Kobido II 
Kursuse programm : Esimese taseme tehnikate kordamine ja kinnitamine.
Näo külgosa tehnikad: silitused, nende kombineerimine ja ühendamine alalõua all, alalõual, põsel, silma ümber, kulmudel.
T-tsooni lisatehnikad;
Kesk- ja külgosa omavaheline ühendamine;
Näo üld-drenaaž;
Juuste piirkonna tehnikad;
Alalõua ja juuste piirkonna shiatsu;
Tehnikate ühendamine tervikmassaažiks;
Esimese ja teise taseme tehnikate ühendamine;
Massaaži lõpetamine;
Kobido I ja II astme läbinu oskab kombineerida ja kasutada mõlemas osas õpitud tehnikaid, et saavutada täiuslik tulemus.
Toimumisaeg:
14.04.2023 kell 10:00-18:00
15.04.2023 kell 10:00-18:00
16.04.2023 kell 10:00-18:00
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti/vene

103446EestiAqua Tai massaažTiina Kreitsvald
16.04.2023129€

Mis on? Aqua Tai on soojas vees teostatav Tai massaaž, mis annab võimaluse sügavaks lõõgastumiseks.
Kuidas mõjub? Massaaži teostatakse vees hõljuva mati peal koos spetsiaalse soojust juhtiva tekiga. 36-37C vesi, silmaklapid ja traditsioonilised massaaživõtted tekitavad floatingu (hõljumis) efekti ning kõik mured ununevad sekunditega. Aqua Tai massaaž on loodud spetsiaalselt põhjamaisele inimesele ja arvestab meie laiuskraadi elanike suurema sooja vajadusega.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid ühendada vee ja Tai massaaži tervendavad mõjud ning soovid pakkuda oma kliendile sügavat lõõgastust.
Kuupäevad:
16.04.2023 kell 10:00-18:30
Tundidesse kaasa võtta: rätik, ujumistrikoo, plätud ja pesemisvahendid
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (8 vaba kohta)
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi

104142EestiPea-ja turjamassaaži kursusTiina Kreitsvald
25.04.2023109€

Mis on? Pea-ja turjamassaaž on suurepärane viis leevendamaks valu ja pingeid pea ja kaela piirkonnas.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, parandab vereringet ja ajutööd, aitab vabaneda nii vaimsest, kui füüsilisest pingest. Koljuluu piirkonnas on tähtsad siseelundite ja süsteemide tsoonid ning punktid, mida mõjutades avaldub toime tervele organismile.
Mida sa õpid? Kursusel õpite kasutama erinevaid massaaži võtteid rahustava massaaži tegemiseks stressi, peavalu ja loiduse puhul.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid omandada väärtuslikke teadmisi ja üllatada oma lähedasi uute oskustega.
Toimumisaeg: 25.04.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel/vene keel

102374EestiReflektoorne massaaž
12.05.2023-10.06.2023209€

Mis on? Refleks tähendab peegeldust ja refleksoteraapia organismi ja organsüsteemide peegeldust keha erinevatel osadel. Teraapia seisneb spetsiaalse pulga abil peegeltsooni mõjutamises, et lülitada sisse organismis peituvad iseeneslikud tervendavad protsessid.
Kuidas mõjub? Teraapia mõjub terviseprobleeme ennetavalt. Reflektoorsete organitsoonide töötlemine annab kerguse ja värskustunde.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised refleksoteraapia spetsiifikast, tsoonide paiknemisest jalalabal, nende kaudu organite ja organsüsteemide mõjutamise võimalustest ning toimemehhanismidest (stimuleerimine või pärssimine). Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema üksteise peal.
Kursus on täpselt sulle, kui tunned huvi alternatiivmeditsiini vastu refleksoteraapia valdkonnas ja soovid omandada oskused kiirelt ja efektiivselt ning toetada oma lähedaste või klientide tervenemist.

Kuupäevad:
12.05.2023 kell 13:30-17:30 
13.05.2023 kell 09:00-17:30 
09.06.2023 kell 13:30-17:30 
10.06.2023 kell 13:30-17:30
Kursuse maht: 25 akadeemilist tundi

Grupis vabu kohti: 4
Õppekeel: eesti keel

102375EestiSegmentmassaaži kursusTiina Ormisson
24.08.2023-20.10.2023229€

Mis on? Segmentmassaaž on sihtotstarbeline ravimassaaž, mille toime põhineb keha segmentaarsel ehitusel, kus iga inimkehal paiknev nahasegment on läbi seljaaju segmentide seotud konkreetse siseorgani, lihase või liigesega.
Kuidas mõjub? Massaažiga mõjutatakse läbi seljaaju siseelundi, lihase või liigese talitlust.
Mida sa õpid? Kursus õpetab segmentmassaaži võtetega vähendama valu ja lülitama sisse organismi iseeneslikud tervendavad protsessid. Kursuse käigus õpid leevendama segmentmassaažiga erinevaid tervise häireid (näiteks astma jt). Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui Sinus on peidus soov lähedasi terviseprobleemide puhul aidata ning Sul on eelteadmised inimorganismi ehitusest ja talitlusest ja läbitud vähemalt klassikalise massaaži kursus.
Toimumisaeg:
24.08.2023 kell 09:00-13:00
26.08.2023 kell 09:00-17:30
27.08.2023 kell 09:30-13:00
23.09.2023 kell 09:00-17:30
20.10.2023 kell 09:00-17:30
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: 4
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

102379EestiLümfimassaaži kursusAnneli Albert
25.08.2023-23.11.2023299€

Mis on? Lümfimassaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid.
Kuidas mõjub? Aeglane, õiges tempos tehtud massaaž parandab lümfivoolu, ainevahetust, kiirendab jääkainete väljumist organismist, vähendab turseid, kiirendab haavade paranemist ning tõstab immuunsust, vähendab armide teket, pidurdab kortsude teket.
Kursus on täpselt Sulle, kui omad baasteadmisi anatoomiast ja soovid täiendada oskusi massaaži vallas.
Kuupäevad:
25.08.2023 kell 09:00-17:30
21.09.2023 kell 09:00-17:30
22.09.2023 kell 09:00-17:30
19.10.2023 kell 09:00-17:30
23.11.2023 kell 09:00-17:00
Kursuse maht: 49 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: 3
Õppekeel: eesti keel

KursusKoolitajaToimumisaegHind
104141EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusTiina Kreitsvald
08.04.2023-07.05.2023239€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
08.04.2023 kell 10:00-18:30
09.04.2023 kell 10:00-18:30
06.05.2023 kell 10:00-18:30
07.05.2023 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.


  Eesnimi

  Perekonnanimi

  Isikukood

  Telefoninumber

  E-Posti aadress

  Aadress

  Linn/Asula

  Postiindeks

  Vali sobiv:

  Sooduskupong või maksja andmed(eraisik, ettevõte, töötukassa)

  Nõustun tingimustega

  Kui teil ei õnnestu registreerimine mingil põhjusel, siis võtke ühendust: kursused@massaaz.ee või helistage   +372 664 6190