Tule kursusele!

Eesti Massaaži- ja Teraapiakool on Eesti ja lähiriikide valdkonna liider ning pakume huvitavaid ja maailmapilti avardavaid kursuseid. Pakume Sulle kaasaegset õpikeskkonda, kus saatjateks on haritud ja kompetentsed õpetajad, mis viib sihile. Aitame täita Su unistusi ja suunata Sind aktiivsele tööotsingule nii kodu- kui välismaal.

Soovime Sulle suurt südant ja avatud hinge Sinu otsinguteks eluteel

Kui soovid täpsemat infot kursuste kohta, siis kirjuta e-posti aadressile kursused@massaaz.ee või helista numbril +372 6 646 190. Kursuste eest, mis on kallimad kui 150 € on võimalik tasuda lepingu alusel osade kaupa. Lepingu sõlmimistasu  5 €

EML liikmele kehtib soodustus kuni 10% *v.a. väliskoolitajate koolitused, spetsialiseerumised, loomamassööri õpe ja osteopraktika. Täpsemalt küsi infot koolitusjuhilt!

M.I. Massaažikool on positiivselt läbinud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri lävendipõhise kvaliteedi hindamise.

Eesti Massaaži-ja Teraapiakool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner!

KursusKoolitajaToimumisaegHind
103953EestiTriggerpunkti teraapia (Ravimassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Anneli Albert
20.03.2023129€

Mis on? Triggerpunktid – tundlikud ja üliärrituvad kohad lihastes või neid ümbritsevates fastsiates. Tekitajaks ainevahetuslik protsess lihases, mis omakorda võib olla tingitud erinevatest põhjustest, näiteks äge ülepingutus, krooniline ülepingutus, külmetus, trauma, stress, B,C-grupi vitamiinivaegus, hormonaalsed häired. Tulemuseks on kiirgav valu ning funktsioonihäire.
Kuidas mõjub? Triggerpunkti teraapia abil on võimalik triggerpunkte vabastada, taastada piirkonna normaalne ainevahetus ja vabaneda piinavast valust. Seega taastada elu kvaliteet.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised triggerpunktide tekke põhjustest, nende enamlevinud lokalisatsiooni piirkondadest ja tehnikaid, kuidas triggerpunkte leida ja neid vabastada. Praktiline õppetöö toimub paarides.
Kursus on täpselt sulle, kui oled kokku puutunud klassikalise massaažiga. Tunned huvi ja oled elus edasipüüdlik ning empaatiavõimega inimene. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel, või oled spetsialist, kes soovib oma oskusi täiendada.

Kuupäev: 20.03.2023 kell 09:30-16:45
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: kursus on eesti keeles vene keelse tõlkega.

104706EestiK-teipimise baaskursus, I osaHille Maas
24.03.2023129€

Mis on? K-teipimine (kinesioteipimine) on jaapanlase Kase poolt väljatöötatud erilise praktiliselt igale nahatüübile sobiva teibi paigaldamise kunst. Eriliseks teeb teibi ja selle paigaldamise oskuse see, et teibile on antud inimnahale sarnane venivus. Nahale paigutatud teip parandab naha funktsioone mõjutades naha aluskihtide, lihaste ja liigeste talitlust.
Kuidas mõjub? Oskuslikult paigaldatud teip soodustab nii mobilisatsiooni kui stabilisatsiooni vastavalt vajadusele. Veel tagab teip nahas ja naha aluskihtides temperatuuri säilimise, mis avaldab haigele kohale lokaalset terapeutilist toimet.

Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes terapeudina või massöörina meditsiini/spordi valdkonnas, Sul on teadmised funktsionaalsest anatoomiast ning soovid täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit k-teipimise tehnikatega.

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab k-teipimise läbiviimiseks baasteadmised ja -oskused, teipides lähtub eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,   kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Õppija:

 • mõistab k-teipimise kontseptsiooni, teibi omadusi, selle kasutamise ja funktsionaalse hindamise põhimõtteid;
 • rakendab teadmisi ja oskusi kliendi k-teipimisel, vastavalt juhendile ja hindab k-teipimise tulemust.

Õppesisu:

 • anatoomilis-füsioloogiline kontseptsioon k-teipimisel,
 • teipimise põhjendatus, võimalused,
 • töökoha ettevalmistamine,
 • anamneesi kogumine,
 • hügieen,
 • organismi vastureaktsioonid (allergia, karvasus, jne)
 • soovitused kliendile teipimisejärgselt 

Kuupäevad:
24.03.2023 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

104157EestiSiiami punktmassaaž Boriss Galtsov
25.03.2023-26.03.2023159€

Sihtgrupp:

Isikud, kes on eelnevalt läbinud tai massaaži I osa (algkursuse) ja soovivad omandada täiendavaid oskusi ja -teadmisi zenpunkti teraapias .

Nõuded õpingute alustamiseks:

Tai massaaž, I osa, teadmised idamaa meditsiini filosoofia alustest ja inimkeha ehitusest ning talitlusest. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab siiami punktmassaaži tegemiseks oskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.

Õppesisu:

 • Siiami punktmassaaži filosoofia
 • punktmassaaživõtete ja -tehnikate õppimine
 • punktmassaaži skeemide koostamine
 • punktmassaaži tegemine lähtudes erinevatest haigusseisunditest
 • näidustused ja vastunäidustused
 • töökoht ja töövahendid
 • kutse-eetika
 • tööohutus

Kuupäevad:
25.03.2023 kell 10:00-17:15 
26.03.2023 kell 10:00-17:15 

Grupi suurus: kuni 16 inimest

Õppekeel: eesti keel/vene keel

Lõpetamisel väljastatavad dokumendid: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

100498EestiTai massaaž II (jätkukursus)Tiina Kreitsvald
01.04.2023-02.04.2023199€

Mis on? Tai massaaž on iidne praktika, mis põhineb kümne energiakanali filosoofial, mida mööda eluenergia inimkehas voolab. Traditsioonilises Tai meditsiinis ei tähenda hea tervis mitte üksnes haiguste puudumist, vaid üldist füüsilist, mentaalset, sotsiaalset ja spirituaalset heaolu, mis saab eksisteerida üksnes eluenergia tasakaalus hoidmisel.
Mida sa õpid? Kursusel õpid teostama lihtsaid, ohutuid, kuid tõhusaid Tai massaaži võtteid külili ja istuvas asendis. Õpid teostama massaaži läbi riiete massaažimatil, kasutades pöidlaid, käsi, küünarvarsi ja jalalabasid. Tai massaažis kasutatavad venitused ja punktvajutused on tõhusad vahendid füüsiliste ja vaimsete pingete vähendamiseks. Hingamisrütmis teostatud massaaž paneb seiskunud energia kehas liikuma, taastab lihaste anatoomilise pikkuse ning parandab üldiselt inimese enesetunnet. Praktilise õppetöö käigus saad olla nii massaaži tegija ehk andja kui ka kliendi ehk saaja rollis.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid täiendada oma praktilisi teadmisi ning oskusi Tai massaažis ja õppida juurde massaaživõtteid, mis hoiavad keha virgena ja hinge noorena.
Kuupäevad:
01.04.2023 kell 10:00-17:15

02.04.2023 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti /vene

104705EestiIndia peamassaaži kursusTiina Nellis-Randi
01.04.2023119€

Mis on? Käed osavaks ühe päevaga! India peamassaaž pakub selleks parimaid võimalusi. See on osa iidsest Ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama.
Kuidas mõjub? Massaaž aitab saavutada emotsionaalset tasakaalu, aktiviseerib pea verevarustust, lõõgastab pinges lihaseid ning vähendab unehäireid.
Mida õpid? Õpid erinevaid massaaživõtteid pea-, näo-, kaela- ja õlgade piirkonnas (ilma õlita).
Kursus on täpselt Sulle, kui soovid pakkuda oma lähedastele midagi erilist läbi uute õpitud teadmiste ja oskuste.
Toimumisaeg: 01.04.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti

104823EestiEfektiivsed lihaslõõgastus tehnikad (lihaste postisomeetriline relaksatsioon PIR)Anneli Albert
03.04.2023129€

Mis on? PIR on manuaalne lihaste efektiivne lõõgastamise meetod, mis põhineb inimese füsioloogia omapäral, et tööle rakendatud lihas soojeneb ilma pikkust muutmata, mis võimaldab lihast efektiivselt venitada kutsudes esile lihases ainevahetuse intensiivistumise ja lihastöö efektiivsuse tõusu. Lühenenud lihase korral vähendab/võtab ära müofastsiaalse valu.
Kuidas mõjub? Lühenenud lihaste korral vähendab lihastoonust ja vähendab/võtab ära müofastsiaalse valu, nõrkade lihaste puhul omab lihastele treenivat efekti ja aitab saavutada tasakaalu vastaskülje lihastega.
Mida õpid? Kursusel saad ülevaate sagedamini esinevatest pehmete kudedega (lihased, kõõlused, sidemed) seotud probleemidest ja nende kõrvaldamise meetoditest. Kursus koosneb teooriast ja praktilisest harjutamisest.
Kursus on täpselt sulle, kui hoolid oma klientidest ja soovid nende abistamisel rakendada peale massaaži ka muidu efektiivseid meetodeid, et saavutada paremat tulemust.

Toimumisaeg: 03.04.2023 kell 09:30-16:45
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

105423EestiSüvakudede massaaž. Anatoomiliste rongide kontseptsioon T. MyersConstantine Berman (Leedu)
03.04.2023-06.04.2023259€

Millest me räägime?
Asend… staatiline koormus… mitte optimaalne motoorne stereotüüp.. valud kaelas, põlves või alaseljas… Nendel teemadel on kirjutatud köiteid kirjandust, tehtud sadu uuringuid, tohutu hulk kiropraktikuid , nende probleemidega tegelevad osteopaadid, kinesioloogid, massöörid.

Kõigi manuaalse meditsiini erinevate valdkondade metodoloogiliste ja terminoloogiliste erinevustega on neil sama eesmärk – tuvastada valu/liikumispiiratuse põhjus.
Erinevate ravimeetoditega (manipulatsioon, massaaž, füsioteraapia, osteopaatiline ravi jne) püütakse neid probleeme lahendada. Kõigi terapeutiliste lähenemisviiside ja strateegiate mitmekesisusega, ilma nende väärikust ja kõlblikkust vähendamata, tõstan esile Tom Myersi ja tema müofastsiaalsete meridiaanide kontseptsiooni. See samanimelises raamatus kajastatud kontseptsioon paljastab anatoomilise seose müofastsiaalsete ahelate erinevate lülide vahel ja nende osalemise kõik- võimalike motoorsete ja asendimustrite kujunemises. Ja mis tahes kehaosas lokaliseeritud pinge kandub müo-fastsia teatud struktuuride kaudu teistesse piirkondadesse, provotseerides valu ja mitmesuguseid funktsionaalseid häireid. Muidugi on valu keeruline nähtus, kuid biomehaaniline panus selle esinemisse on sage.

Tuleb mõista, et kontseptuaalselt on “anatoomilised lingud” anatoomia. See on kaart, marsruudid, mida mööda kogu meie liikumiste mitmekesisus toimub. Ja rakendades seda kaarti maastikul, mida nimetatakse “inimkehaks”, saavutate teraapias häid tulemusi, parandada konkreetse liikumise kvaliteeti ja taastate õige liigutusmustri.

Kuidas töötame?
Kursusel õpime erinevaid tehnikaid, keskendudes igale struktuurile, mis moodustab konkreetse müofastsiaalse meridiaani.
1. Otsime mustreid. Otsime ja leiame muutuseid müofastsiaalsetes struktuurides (pinge, lühenemne).
2. Teeme kindlaks tuvastatud stressikolde ja konkreetsesse müofastsiaalsesse meridiaani kuulumise võimaliku seose.
3. Töötame seda läbi erinevate spetsiifiliste tehnikate, püüdes viia see tasakaalukamasse olekusse.

Keha on üks ja igasugune liikumine on müo-skeleti-fastsiaalne-neuro-vedelik. Arvestades liikuvuse ja valu halvenemist konkreetse lihase probleemi seisukohast, näeme ainult kitsast ja väikest osa kogu keerulisest ja mastaapsest nähtusest. On aeg minna kaugemale.

Kuidas see töötab?
Põhitähelepanu tehnikas on suunatud sidekoele, mida leidub peaaegu kõikjal kehas. Ja mitte ainult kohal, vaid täidab ka paljusid olulisi ja mitmekesiseid funktsioone, sealhulgas toetavat, äravoolu ja immuunsüsteemi. Sidekude saab mõjutada ainult spetsiaalsete võtetega, see ei ole tundlik tavalise sõtkumise suhtes. Kuidas selle omadused muutuvad? Kas see venib mehaaniliselt? Vaevalt. Küsimus on endiselt aruteluks avatud. Viimasel ajal kaldume aga vastusena teatud stiimulile üha enam neuroloogiliste mõjude poole. See stiimul on koe lokaalne pidev venitamine, mida hoitakse teatud aja jooksul ja viiakse läbi erilisel viisil.

Mida õpin?
Omandan järgmised oskused:
1. Integreeritud lähenemine teraapiale.
2. Müofastsiaalsed meridiaanid, nende anatoomiline analüüs.
3. Staatika ja dünaamika biomehaaniliste häirete visuaalne määratlus ja palpatsioon.
4. Lühi- ja pikaajalise korrektsioonistrateegia.
5. Süvakudede massaaži tehnikad – ohutu ja tõhus ravikontakt fastsiatega.

Süvakudede massaaž. Anatoomiliste rongide kontseptsioon T. Myers. Seminari programm.

Sellel seminaril käsitletakse fastsiasüsteemi kui ühtset pingestruktuuri, milles ühe piirkonna pinge kandub üle teistele, kombineerituna primaarsega üheks ahelaks – müofastsiaalseks meridiaaniks.
Seminaril käsitletakse üksikasjalikult anatoomiarongide kontseptsiooni ja selle rakendamise praktilisi aspekte.

1 päev:
– Pindmine seljajoon.

2 päeva:
– Pindmine esijoon.
– Külgjoon.
– Spiraaljoon.

3 päeva:
– Käe pindmised esi- ja tagajooned.
– Käe sügavad esi- ja tagajooned.

4. päev:
– Sügav esijoon.

Kuupäevad:
03.04.2023 kell 10:00-17:15
04.04.2023 kell 10:00-17:15
05.04.2023 kell 10:00-17:15
06.04.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 32 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

105412EestiOsteopaatia rasedateleRoman Erokhov (Kiev, Ukraina)
04.04.2023125€

Õpetaja annab koolituse läbi Zoomi keskkonna aga osalejad peavad kohal olema. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides.
Osteopaadid võivad leevendada paljusid naiste probleeme raseduse ajal;
– Valu seljas, tursed, peavalu, ärrituvus, õhupuudus jne.
– Seedeprobleemid, kõhukinnisus.
– Valud alakõhus, emaka toonuse tõus (raseduse katkemise oht).
– Parandada vaagnaluude liikuvus, mis on sünnitusel oluline.
– Vaagnapõhja ettevalmistamine sünnituseks, mis vähendan sünnitusjärgseid kõrvalekaldeid.
– Sünnitusjärgne siseorganite väljasopistused, seljavalud, hemorroidid, veenilaiendid, urogenitaalsüsteemi kroonilised põletikud.
Rasedad kurdavad sageli seljavalu, raskustunnet kõhus, kõrvetisi, puhitisi ja turseisd. Vaevuste põhjustajaks võib olla ülepinges diafragma. Mõnikord piisab vaevuste leevendamiseks
Diafragma on suur hingamistegevuses osalev lihas. Sissehingamisel diafragma langeb (kopsud laienevad) ja väljahingamisel tõuseb (kopsud tõmbuvad kokku).
Kasvav emakas tekitab survet kõhuõõnes ja see mõjub maksale, maole ja diafragmale. Viimaseliikumine hingamisel on piiratud. Kuna diafragma ei saa pinge tulemusel normaalset lõdvestuda võib diafragma lihaselise osa ületoonus tekitada valuaistingu seljas. Difragma piiratud liikumine mõjutab ka hingamisprotsessi, mis väljendub õhupuuduses, eriti selili lamades.
Diafragma spasmiga on häiritud söögitoru liikuvus, mis läbib diafragmat. Tulemuseks on kõrvetised, röhitsemine, iiveldus.
Diafragma pinge põhjustab ka alumise õõnesveeni spasmi. See võib põhjustada turset ja veenilaiendeid.
Kuupäevad:
04.04.2023 kell 11:00-16:00
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.

104820EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusMihhail Goidov
08.04.2023-23.04.2023229€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
08.04.2023 kell 10:00-18:30
09.04.2023 kell 09:00-17:30
22.04.2023 kell 10:00-18:30
23.04.2023 kell 09:00-17:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

104824EestiSTR (Soft Tissue Release) tehnikadAnneli Albert
10.04.2023129€

Mis on? STR (Soft Tissue Release) tehnikad on pehmete kudede vabastamine koormusjärgsetest pingetest.
Kuidas mõjub? Kiire ja tõus viis taastamaks paindlikkust ning jõudu kõikides pehmetes kudedes ja liigestes.
Mida õpid? Õpid, kuidas Euroopas ja ka mujal maailmas laialt kasutatava efektiivse tehnika abil tasakaalustada lihaseid ja liigeseid.
Kursus on just Sulle, kui oled uudishimulik, õpihimuline ja soovid oma teadmisi ning oskusi täiendada millegi uue ja efektiivsega.
Toimumisaeg: 10.04.2023 kell 9:30-16:45
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

102371EestiREGISTREERIMINE ON LÕPPENUD! Spordimassaaži kursusAnneli Albert
13.04.2023-08.06.2023229€

Mis on? Spordimassaaž on oluline osa sportlase treeningtsüklist, mis hõlmab spetsiifilist massaaži võistlusteks maksimaalse sportliku vormi ajatamiseks, võistlusaegset massaaži vahetult enne sooritust ja võistlusjärgset taastumist kiirendavat massaaži. Õpitavad tehnikad ja metoodikad olenevad spordialast.
Kuidas mõjub? Spordimassaaž tõstab lihase töövõimet, toetab sportlikku sooritust ning kiirendab koormuste ja traumade järgset taastumist. Spordimassaažil on ka oluline roll sportlase psüühilisele seisundile.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema erineva suunitlusega spordimassaaži, mille käigus õpetaja annab juhiseid ka erinevate spordialade eripäraga arvestamiseks. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui oled ise spordilembene või soovid panustada sportlike tulemuste saavutamisse ja oled läbinud vähemalt klassikalise massaaži kursuse.
Kuupäevad:
13.04.2023 kell 09:00-13:00
14.04.2023 kell 09:00-13:00
15.04.2023 kell 09:00-13:00
11.05.2023 kell 09:00-17:30
12.05.2023 kell 09:00-13:00
08.06.2023 kell 09:00-17:30
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

103353EestiKobido II (Jaapani terapeutiline näomassaaž)Diana Gervienė (Vilnius, Leedu)
14.04.2023-16.04.2023420€

Kobido II 
Kursuse programm : Esimese taseme tehnikate kordamine ja kinnitamine.
Näo külgosa tehnikad: silitused, nende kombineerimine ja ühendamine alalõua all, alalõual, põsel, silma ümber, kulmudel.
T-tsooni lisatehnikad;
Kesk- ja külgosa omavaheline ühendamine;
Näo üld-drenaaž;
Juuste piirkonna tehnikad;
Alalõua ja juuste piirkonna shiatsu;
Tehnikate ühendamine tervikmassaažiks;
Esimese ja teise taseme tehnikate ühendamine;
Massaaži lõpetamine;
Kobido I ja II astme läbinu oskab kombineerida ja kasutada mõlemas osas õpitud tehnikaid, et saavutada täiuslik tulemus.
Toimumisaeg:
14.04.2023 kell 10:00-18:00
15.04.2023 kell 10:00-18:00
16.04.2023 kell 10:00-18:00
Grupi suurus: kuni 12 inimest
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti/vene

104137EestiAyurveda massaaž AbhyangaTiina Kreitsvald
14.04.2023119€

Mis on? Ayurveda on iidne raviviis, mis osaliselt on ammu unustatud, osaliselt veel säilinud ning teatud osas uuesti, vanade käsikirjade järgi taastatud. Ayurveda kuulus alaliiki panchakarma, mis seisnes ravimtaimede keeduvee manustamises ja hilisemas nn ayurveda massaažis – Abhyangas. Abhyanga on pehme, kogu keha õlimassaaž, mis omab tervendavat mõju tasakaalustades keha ja meelt ning on tõestanud oma efektiivsust paljude haiguste ravimisel.
Kuidas mõjub? Õlid tasakaalustavad, rahustavad ja puhastavad naha kaudu organismi ja massaaž on suurepärase lümfidrenaaži toimega. Nii massaaž kui ka õlid elavdavad vereringet, mõjuvad kogu kehale noorendavalt ning aitavad organismist eemaldab mürkaineid, vähendada stressi ning  toetada organismi kaalulangetamise perioodil.
Mida sa õpid? Kursusel omandad kogu keha Abhyanga massaaži tegemise oskused ja saad teadmised massaaži efektiivsusest ning toimetest.
Kursus on täpselt Sulle, kui oled massöör ja soovid oma teadmisi avardada, kuid abhyangat võib õppida ka siis, kui varasem massaažitegemise oskus puudub.
Toimumisaeg:
14.04.2023 kell 09:00-17:15
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (kuni 16 vaba kohta)
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi

103446EestiAqua Tai massaažTiina Kreitsvald
16.04.2023129€

Mis on? Aqua Tai on soojas vees teostatav Tai massaaž, mis annab võimaluse sügavaks lõõgastumiseks.
Kuidas mõjub? Massaaži teostatakse vees hõljuva mati peal koos spetsiaalse soojust juhtiva tekiga. 36-37C vesi, silmaklapid ja traditsioonilised massaaživõtted tekitavad floatingu (hõljumis) efekti ning kõik mured ununevad sekunditega. Aqua Tai massaaž on loodud spetsiaalselt põhjamaisele inimesele ja arvestab meie laiuskraadi elanike suurema sooja vajadusega.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid ühendada vee ja Tai massaaži tervendavad mõjud ning soovid pakkuda oma kliendile sügavat lõõgastust.
Kuupäevad:
16.04.2023 kell 10:00-18:30
Tundidesse kaasa võtta: rätik, ujumistrikoo, plätud ja pesemisvahendid
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (8 vaba kohta)
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi

105286EestiLümfimassaaž näole koos kinesioteipimisegaLily Hindrea
21.04.2023129€

Mis on? Lümfimassaaž on leebe ja õrnade võtetega teostatav massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Kursus põhineb Saksa koolkonna lümfimassaaži võtetel.
Mida õpid? Kursusel õpitakse lümfisüsteemi anatoomiat, lümfimassaaživõtteid kaelal ja näol, kinesioteipimist taastusraviks näopiirkonnas, massaažiplaani koostamist ja harjutuste tegemist näole.
Kuidas mõjub? Lümfimassaaž alandab turseid näopiirkonnas ning ergutab näonaha ainevahetust ja lümfisüsteemi. Kinesioteipimine näopiirkonnas aitab peale iluoperatsioone kiiremini taastuda (ära suunata liigset koevedelikku ja verevalumeid).
Kursus on täpselt sulle, kui töötad massööri-, kosmeetiku- või iluteenindajana ning soovid täiendada oma oskusi lümfimassaažis, et aidata kliente näopiirkonna tursete või naha probleemide korral.
Kursus toimub eesti keeles tõlkega vene keelde.
Toimumisaeg: 21.04.2023 kell 10:00-18:00
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

104142EestiPea-ja turjamassaaži kursusTiina Kreitsvald
25.04.2023109€

Mis on? Pea-ja turjamassaaž on suurepärane viis leevendamaks valu ja pingeid pea ja kaela piirkonnas.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, parandab vereringet ja ajutööd, aitab vabaneda nii vaimsest, kui füüsilisest pingest. Koljuluu piirkonnas on tähtsad siseelundite ja süsteemide tsoonid ning punktid, mida mõjutades avaldub toime tervele organismile.
Mida sa õpid? Kursusel õpite kasutama erinevaid massaaži võtteid rahustava massaaži tegemiseks stressi, peavalu ja loiduse puhul.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid omandada väärtuslikke teadmisi ja üllatada oma lähedasi uute oskustega.
Toimumisaeg: 25.04.2023 kell 10:00-17:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel/vene keel

105281EestiKosmeetilise näomassaaži kursusOlga Petrova
28.04.2023-30.04.2023229€

Mis on? Klassikaline näomassaaž sobib hästi ealiste muutuste ennetamiseks. Protseduur parandab lümfidrenaaži ja mikrovereringet, suurendab rakkude varustatust hapnikuga, tõstab lihaste toonust ja ennetab vananemisilmingute nagu kortsud, topeltlõug, tuhmunud jume, lõtvunud nahk.
Kuidas mõjub? Klassikaline näomassaaž muudab näonaha värskeks ja säravaks, lõõgastab ning mõjutab kõige selle koosmõjul ka hingelist tasakaalu ja rahulolutunnet.
Kursus on suures osas praktiline ja toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Toimumisaeg:

28.04.2023 kell 17:30-21:00
29.04.2023 kell 10:00-18:30
29.04.2023 kell 10:00-18:30
Kursuse maht: 24 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

105001EestiKupumassaaži kursus-kupud hinna seesBoriss Galtsov
29.04.2023129€

Mis on? Kupumassaaž on kogu organismi mõjutamine kuppude abil naha kaudu.
Kuidas mõjub? Kuppude poolt tekitatud tugev vaakum kutsub esile hüpereemia (nahaõhetuse), mille tulemusena nahas paiknevad retseptorid käivitavad selle naha piirkonnaga seotud organsüsteemi tervendavad protsessid. Intensiivistunud vere- ja lümfiringe mõjutab tselluliidi ainevahetust ja tõstab nahatoonust.
Mida sa õpid? Kursusel õpid kuppude kasutamise ajalugu Eestist Hiinani, erisuurusega kuppude kasutamist ning nende rakendamist massaaži tegemisel. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Õppimiseks vajalik kuppude komplekt sisaldub kursuse hinnas!
Kursus on täpselt sulle, kui soovid kasutada kuppudes peituvat vaakumi jõudu oma töö kergendamiseks või soovid parandada kuppude abil oma naha toonust.
Kuupäev: 29.04.2023 kell 10:00-16:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 7 akadeemilist tundi
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.

105003EestiMeemassaaži kursusBoriss Galtsov
30.04.2023109€

Mis on? Meemassaaž on massaažiliik, kus kasutatakse kontaktainena vahustatud mett ja massaaži tegemisel rakendatakse eritehnikaid eesmärgiga anda eelkõige nahale ja selle kaudu ka kogu organismile toonust.
Kuidas mõjub? Meemassaažil kasutatavad võtted intensiivistavad oluliselt naha verevarustust ja lümfiringet, seega on meemassaaž üks parimaid profülaktilisi meetodeid vältimaks tselluliidi teket ja säilitamaks naha kollageeni ja elastiini elastsus. Massaaž meega toimib nahale sügavpuhastavalt.
Mida sa õpid? Kursusel saad ülevaate mee tervistavatest omadustest ja ka ohtudest (allergiad jt) ning õpid selgeks meemassaaži tehnikad. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama. Meemassaaž ei sobi inimestele, kellel masseeritavad piirkonnad on rohke karvkattega.
Kursus on täpselt sulle, kui oled teadlik ja usud mee tervendavasse mõjusse ning soovid pakkuda oma kliendile natuke looduslähedust.
Toimumisaeg: 30.04.2023 kell 10:00-16:15
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 7 akadeemilist tundi
Kursuse keel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

105421EestiK-teipimise baaskursus, I osaHille Maas
03.05.2023129€

Mis on? K-teipimine (kinesioteipimine) on jaapanlase Kase poolt väljatöötatud erilise praktiliselt igale nahatüübile sobiva teibi paigaldamise kunst. Eriliseks teeb teibi ja selle paigaldamise oskuse see, et teibile on antud inimnahale sarnane venivus. Nahale paigutatud teip parandab naha funktsioone mõjutades naha aluskihtide, lihaste ja liigeste talitlust.
Kuidas mõjub? Oskuslikult paigaldatud teip soodustab nii mobilisatsiooni kui stabilisatsiooni vastavalt vajadusele. Veel tagab teip nahas ja naha aluskihtides temperatuuri säilimise, mis avaldab haigele kohale lokaalset terapeutilist toimet.

Kursus on just Sulle, kui omad praktilisi kogemusi tegutsedes terapeudina või massöörina meditsiini/spordi valdkonnas, Sul on teadmised funktsionaalsest anatoomiast ning soovid täiendada oma teadmiste- ja oskuste pagasit k-teipimise tehnikatega.

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab k-teipimise läbiviimiseks baasteadmised ja -oskused, teipides lähtub eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest,   kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Õppija:

 • mõistab k-teipimise kontseptsiooni, teibi omadusi, selle kasutamise ja funktsionaalse hindamise põhimõtteid;
 • rakendab teadmisi ja oskusi kliendi k-teipimisel, vastavalt juhendile ja hindab k-teipimise tulemust.

Õppesisu:

 • anatoomilis-füsioloogiline kontseptsioon k-teipimisel,
 • teipimise põhjendatus, võimalused,
 • töökoha ettevalmistamine,
 • anamneesi kogumine,
 • hügieen,
 • organismi vastureaktsioonid (allergia, karvasus, jne)
 • soovitused kliendile teipimisejärgselt 

Kuupäevad:
03.05.2023 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

105288EestiKäte massaaž sundasenditest tingitud pingete ja kahjustuste korralLily Hindrea
05.05.2023119€

Mis see on ja kuidas mõjub? Käte massaaž on manuaalselt teostatav teraapia, mis aitab leevendada töö iseloomust tulenevatest asenditest („Hiirekäsi“) tingitud valusid ja lihaspingeid kätes (küünarvars, õlavars ja labakäsi). Teraapia aitab taastuda traumadest, operatsioonijärgselt ja ülekoormusests tingitud lihaspingetest ning liigesjäikustest. Klassikaline pehmete kudede massaaž sisaldab ka manuaalseid lihas-, kõõlusvenitusi, liigeste mobiliseerimisi. Tursete korral on edukalt rakendatav käte lümfimassaaž.
Mida õpid ? Kursuse käigus õpid õlapiirkonna ja käte anatoomiat ning erinevate massaaži- ja terapeutiisi võtteid käte liikumisvõime taastamiseks. Õpimise käigus õpid juurde uusi praktilisi võtteid ja tunned nende mõju enda peal.
Kursus on täpselt sulle, kui soovid oma kliente ja lähedasi abistada kätega seotud vaevuste korral.
Kursus toimub:
05.05.2023 kell 10:00-17:15

Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

105005EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusMihhail Goidov
06.05.2023-21.05.2023229€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
06.05.2023 kell 10:00-18:30
07.05.2023 kell 09:00-17:30
20.05.2023 kell 10:00-18:30
21.05.2023 kell 09:00-17:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

105285EestiTselluliidimassaaži kursus (St. Peterburgi koolkond)Olga Petrova
06.05.2023-07.05.2023139€

Mis on? Tselluliidimassaaž on tõhus hooldus kogu kehale, mille eesmärgiks on nahaaluse rasvkoe vähendamine, figuuri korrigeerimine, organismi puhastamine ja kogu keha lõõgastamine.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab ja võrreldes teiste tselluliidimassaaži liikidega ei ole valulik. Oluline efekti püsimiseks on ka õige toitumine. Spetsiaalsete massaaživõtetega ja vajadusel eeterlike õlide abiga taastatakse probleemse piirkonna naha elastsus, ainevahetus ning elavdatakse vereringet. Kauni tulemuse saavutamiseks on vajalik läbida pikem ravikuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.
Mida sa õpid? Tehnikad on kombineeritud lümfimassaaži võtetega. Efekti on tunda juba esimesest seansist. Parima tulemuse saavutamiseks antakse ülevaade tselluliidi põhjustest. Eelduseks on klassikalise massaaži võtete oskus.
Kuupäevad:
06.05.2023 kell 11:00-18:15
07.05.2023 kell 10:00-17:15
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
NB! Kursusel osalejate arv piiratud (max. 20 inimest)
Kursuse maht 16 akadeemilist tundi

102374EestiReflektoorne massaaž
12.05.2023-10.06.2023209€

Mis on? Refleks tähendab peegeldust ja refleksoteraapia organismi ja organsüsteemide peegeldust keha erinevatel osadel. Teraapia seisneb spetsiaalse pulga abil peegeltsooni mõjutamises, et lülitada sisse organismis peituvad iseeneslikud tervendavad protsessid.
Kuidas mõjub? Teraapia mõjub terviseprobleeme ennetavalt. Reflektoorsete organitsoonide töötlemine annab kerguse ja värskustunde.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised refleksoteraapia spetsiifikast, tsoonide paiknemisest jalalabal, nende kaudu organite ja organsüsteemide mõjutamise võimalustest ning toimemehhanismidest (stimuleerimine või pärssimine). Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse massaaži tegema üksteise peal.
Kursus on täpselt sulle, kui tunned huvi alternatiivmeditsiini vastu refleksoteraapia valdkonnas ja soovid omandada oskused kiirelt ja efektiivselt ning toetada oma lähedaste või klientide tervenemist.

Kuupäevad:
12.05.2023 kell 13:30-17:30 
13.05.2023 kell 09:00-17:30 
09.06.2023 kell 13:30-17:30 
10.06.2023 kell 13:30-17:30
Kursuse maht: 25 akadeemilist tundi

Grupis vabu kohti: 4
Õppekeel: eesti keel

105416EestiTai jalamassaaži kursusBoriss Galtsov
14.05.2023119€

Mis on? Tai jalamassaaž kätkeb endas erilist hoolitsust Sinu alajäsemetele varvastest põlveni. Hoolitsus algab kosutava kompressiga, millele järgneb massaaž ravisalviga ning jala bioaktiivsete punktide mõjutamine.
Kuidas mõjub? Massaaž mõjub kogu kehale lõõgastavalt ja tekib tunne, et jalgadele on kasvanud „tiivad“.
Mida sa õpid? Kursuse käigus õpid tegema massaažiseanssi, mis koosneb kolmest erinevast osast. Esimene keskendub jalgade kompressile, teine osa – massaažile ravisalviga, kolmas – bioaktiivsete punktide leidmisele ja nende mõjutamisele. Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui töötad pediküürijana või soovid oma massaažiklientidele pakkuda midagi uut ja lõõgastavat.
Toimumisaeg: 14.05.2023 kell 10:00-16:15
Kursuse maht: 7 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: eesti keel/vene keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

105008EestiTriggerpunkti teraapia (Ravimassaažiterapeudi spetsialiseerumise õppekava osa)Mihhail Goidov
19.05.2023129€

Mis on? Triggerpunktid – tundlikud ja üliärrituvad kohad lihastes või neid ümbritsevates fastsiates. Tekitajaks ainevahetuslik protsess lihases, mis omakorda võib olla tingitud erinevatest põhjustest, näiteks äge ülepingutus, krooniline ülepingutus, külmetus, trauma, stress, B,C-grupi vitamiinivaegus, hormonaalsed häired. Tulemuseks on kiirgav valu ning funktsioonihäire.
Kuidas mõjub? Triggerpunkti teraapia abil on võimalik triggerpunkte vabastada, taastada piirkonna normaalne ainevahetus ja vabaneda piinavast valust. Seega taastada elu kvaliteet.
Mida sa õpid? Kursusel omandad teadmised triggerpunktide tekke põhjustest, nende enamlevinud lokalisatsiooni piirkondadest ja tehnikaid, kuidas triggerpunkte leida ja neid vabastada. Praktiline õppetöö toimub paarides.
Kursus on täpselt sulle, kui oled kokku puutunud klassikalise massaažiga. Tunned huvi ja oled elus edasipüüdlik ning empaatiavõimega inimene. Oled avatud ümbritsevate muredele ja soovid leevendada või koguni kõrvaldada neid piinavad valud uute omandatud teadmiste ja oskuste teel, või oled spetsialist, kes soovib oma oskusi täiendada.

Kuupäev: 19.05.2023 kell 10:00-17:15
Kursuse maht: 8 akadeemilist tundi
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Õppekeel: kursus on vene keeles eesti keelse tõlkega.

105419EestiBoriss Galtsov`i meistriklass "Tai massaaž laual"Boriss Galtsov
27.05.2023129€

Kursusel omandatakse teadmisi Tai massaaži kasulikkusest ja õpitakse teostama Tai massaaži massaažilaual (erinevad tehnikad, võtted, venitused) ning kuidas neid kombineerida teiste massaažiliikidega.
*Oma massaažialaseid oskuseid ning kogemusi jagab õpetaja ja tegevmassöör Boriss Galtsov.
Kursus sobib neile, kes omavad algteadmisi Tai massaažist ja soovivad neid täiendada.

Toimumisaeg:
27.05.2023 kell 10:00-16:15

Kursuse maht: 7 akadeemilist tundi

Grupi suurus: kuni 20 inimest
Õppekeel: eesti/vene
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

105009EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusMihhail Goidov
03.06.2023-18.06.2023229€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
03.06.2023 kell 10:00-18:30
04.06.2023 kell 09:00-17:30
17.06.2023 kell 10:00-18:30
18.06.2023 kell 09:00-17:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.

104976EestiKraniosakraalne teraapiaVadims Puharts (Läti, Riia)
01.07.2023-02.07.2023239€

Mis see on? Kraniosakraalne teraapia termin „kraniosakraalne“ tuleneb ladinakeelsetest sõnadest cranium e kolju ja sacrum e ristluu. Kraniosakraalne teraapia põhineb arusaamal, et inimestena oleme terviklikud ning meie erinevaid aspektid, struktuurid ja funktsioonid on omavahel tihedalt seotud, nii meie füüsilise, vaimse kui emotsionaalse aspektiga.
Kuidas mõjub? See teraapia mõjub nii füüsilisel, emotsionaalsel kui vaimsel tasandil. Ta toetab strukturaalseid muutusi kehas. Kraniosakraalset teraapiat saab kasutada paljude organsüsteemide mõjutamiseks positiivses suunas.
Mida sa õpid? Õpid hindama kraniosakraalse süsteemi seisundit. Omandad erinevaid tehnikaid, millega saab korrigeerida kraniosakraalset süsteemi.
Kursus on täpselt Sinule, kui Sa soovid kasutada osteopaatilist lähenemist, olla edukas oma klientide toetamisel tervenemise teel.
NB! Soovituslikud eelteadmised anatoomiast ja füsioloogiast.
Kursus toimub vene keeles tõlkega eesti keelde.
Kuupäevad:
01.07.2023 kell 9:00-17:00
02.07.2023 kell 9:00-16:00
Kursuse maht: 19 akadeemilist tundi

105429EestiDENEMS ® (Arengu neuromotoorne stimulatsioon)Anna Gogola (Poola)
Rafał Gnat (Poola)
01.07.2023-03.07.2023420€

DENEMS ® meetodi omadused (Anna Gogola, Rafal Gnat)
Arengu neuromotoorne stimulatsioon (DENEMS ®) pole mitte ainult füsioterapeutiline meetod, vaid ennekõike viis integreeritud lähenemine laste ja noorukite teraapiaprotsessile. DENEMS-i lähenemises mängivad olulist rolli kolm parameetrit: vanus, puude aste, domineeriv lihastoonuse tüüp (hüper-, hüpotoonus) ja liikumishäired (hüperkinees).
Selle lähenemisviisi sihtrühmaks on kasvuuealised inimesed – sünnist kuni kasvuprotsesside lõpuni, st kuni luustiku täieliku luustumiseni, sealhulgas inimesed, kellel on erinevad närvisüsteemi talitlushäired, geneetilised sündroomid.
Sensoornerakendus, posttraumaatilises ja postoperatiivses seisundi ja defektse kehahoiu korral. Meetodi rakendus eesmärgiks on säilitada terapeutilise protsessi järjepidevus ja tugineks järjekindlalt arenevatele ravieesmärkidele. DENEMS ® võib klassifitseerida neurofüsioloogiliseks ja neuroarenguliseks lähenemisviisiks.
Kompleksne neuroarengu diagnostika erinevas vanuses lastele.

(DENEMS ® I)
Inimarengu protsessi diagnoosimine on keeruline, kuna see hõlmab inimese psühhomotoorse käitumise suurt varieeruvust. Patsientide vanuse laia diapasooni tõttu on diagnoosid erinevad.
DENEMS ® eristab 3-earenguperioodi (noorem laps, üleminekuiga, vanem laps), mis mõjutavad sobivate diagnostiliste testide ja seejärel ravimeetodite valikut. DENEMS ® diagnostikaprotsessis on oluline määrata liikumispuude olemus, lihastoonuse tüüp (hüper-, hüpotoonilisus), liikumine (hüperkinees) ja sensoorne teraapia.
Probleemi kaardistamise eesmärk on tuvastada lapse põhiprobleem ja määrata teraapia lähtepunkt ehk nn starter. Starteri selge määratlus annab teavet patsiendi jaoks konkreetsete harjutuste valiku kohta.
Kursuse kava:
1 päev
DENEMS ® kontseptsiooni tutvustus.
Lihastoonuse ja liikumishäirete klassifikatsioon lähtuvalt DENEMSi kontseptsioonist.
Väikelapse (sünnist kuni 3 aastani) liikumismustrite arengu analüüs.
Väikelaste läbivaatus. Arutelu kaardistamise viisi üle.
2. päev
Kaardistatu seos harjutuste valikuga väikelastel .
Vanemate laste läbivaatus. Arutelu kaardistamise viisi üle.
Lihastoonuse hindamine.
3. päev
Vanemate laste uurimine: lokaalsed ja globaalsed motoorsed testid, kõnnitestid.
Kaardistatud probleemide korrelatsioon harjutuste valikuga vanematele lastel. (alustaja “lihaste funktsioon”).
Terapeutilise protsessi planeerimine DENEMS ®.
Kuupäevad:
01.07.2023 kell 10:00-18:00
02.07.2023 kell 10:00-18:00
03.07.2023 kell 10:00-18:00
Grupi suurus: kuni 20 inimest
Kursuse maht: 30 akadeemilist tundi
Õppekeel: eesti/vene keel
Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

102375EestiSegmentmassaaži kursusTiina Ormisson
24.08.2023-20.10.2023229€

Mis on? Segmentmassaaž on sihtotstarbeline ravimassaaž, mille toime põhineb keha segmentaarsel ehitusel, kus iga inimkehal paiknev nahasegment on läbi seljaaju segmentide seotud konkreetse siseorgani, lihase või liigesega.
Kuidas mõjub? Massaažiga mõjutatakse läbi seljaaju siseelundi, lihase või liigese talitlust.
Mida sa õpid? Kursus õpetab segmentmassaaži võtetega vähendama valu ja lülitama sisse organismi iseeneslikud tervendavad protsessid. Kursuse käigus õpid leevendama segmentmassaažiga erinevaid tervise häireid (näiteks astma jt). Praktiline õppetöö toimub kohapeal moodustatud paarides, mille käigus õpitakse nii massaaži tegema, kui ka saama.
Kursus on täpselt sulle, kui Sinus on peidus soov lähedasi terviseprobleemide puhul aidata ning Sul on eelteadmised inimorganismi ehitusest ja talitlusest ja läbitud vähemalt klassikalise massaaži kursus.
Toimumisaeg:
24.08.2023 kell 09:00-13:00
26.08.2023 kell 09:00-17:30
27.08.2023 kell 09:30-13:00
23.09.2023 kell 09:00-17:30
20.10.2023 kell 09:00-17:30
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: 4
Õppekeel: eesti keel
Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus või tõend

102379EestiREGISTREERIMINE ON LÕPPENUD! Lümfimassaaži kursusAnneli Albert
25.08.2023-23.11.2023299€

Mis on? Lümfimassaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid.
Kuidas mõjub? Aeglane, õiges tempos tehtud massaaž parandab lümfivoolu, ainevahetust, kiirendab jääkainete väljumist organismist, vähendab turseid, kiirendab haavade paranemist ning tõstab immuunsust, vähendab armide teket, pidurdab kortsude teket.
Kursus on täpselt Sulle, kui omad baasteadmisi anatoomiast ja soovid täiendada oskusi massaaži vallas.
Kuupäevad:
25.08.2023 kell 09:00-17:30
21.09.2023 kell 09:00-17:30
22.09.2023 kell 09:00-17:30
19.10.2023 kell 09:00-17:30
23.11.2023 kell 09:00-17:00
Kursuse maht: 49 akadeemilist tundi
Grupis vabu kohti: 3
Õppekeel: eesti keel

KursusKoolitajaToimumisaegHind
104141EestiKlassikalise massaaži nädalavahetuse kursusTiina Kreitsvald
08.04.2023-07.05.2023239€

Mis on? Klassikaline massaaž on läänemaailmas kõige tuntum ja levinum massaažiliik, mida teostatakse massaažilaual, paljale kehale, kas kreemiga või ilma.
Kuidas mõjub? Massaaž lõõgastab, vähendab valusid, ergutab ainevahetust ning aktiveerib vere- ja lümfiringet. Massaaž turgutab immuunsüsteemi ja suurendab organismi vastupanuvõimet haigustele.
Kursus on täpselt sulle, kui oled mõelnud kas või hetkeks õppida massaaži, soovid üllatada oma lähedasi uute oskustega, õppida midagi põnevat ja sealjuures nautida ka ise massaaži.
Sihtgrupp: Isikud, kes soovivad omandada klassikalise massaaži baasoskused ja -teadmised.

Nõuded õpingute alustamiseks puuduvad. 

Õppe eesmärk:

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab klassikalise massaaži tegemiseks baasoskused, massaaži tehes lähtub kliendi näidustustest/vajadustest, vastunäidustustest, soovidest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast. 

Õpiväljundid:

Kursuse lõpuks õppija

 • koostab klassikalise massaaži läbiviimiseks kava, arvestades kliendi seisundit ja soove, kasutades erinevaid suhtlusviise ning valmistab ette töökoha massaažiks;
 • teeb klassikalist massaaži rakendades teadmisi ja oskusi massaažiliigi põhialustest, spetsiifikast ja anatoomiast vastavalt massaažiliigi seansi kavale, töötervishoiu ja ohutuse, hügieeni nõuetele, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja vajadusel multikultuursust;
 • nõustab ja juhendab klienti edasisteks tegevusteks ning kasutades infotehnoloogilisi vahendeid analüüsib tehtud massaaži tulemusi ja ennast massöörina.

Õppesisu:

 • massaaži põhireeglid (võtete teostamise suund, surve tugevus ja tempo)
 • massaaži eesmärk
 • klassikalise massaaži toimed (mehhaaniline, neuroreflektoorne, humoraalne, psühholoogiline)
 • näidustused ja vastunäidustused
 • massaaži otsesed (massaaži ajal) ja kaudsed  (peale massaaži) toimed
 • soovitused peale massaaži
 • organismi vastureaktsioonid (ortostaatiline, vasomotoorne toime)
 • massööri ergonoomika ja keha-asendid, massaažilaua kõrgus ja massööri liigutused
 • klassikalise massaaži põhi- ja lisavõtete eesmärk ja toimed

Kuupäevad:
08.04.2023 kell 10:00-18:30
09.04.2023 kell 10:00-18:30
06.05.2023 kell 10:00-18:30
07.05.2023 kell 10:00-18:30
Grupi suurus: kuni 16 inimest
Kursuse maht: 40 akadeemilist tundi + 20 tundi iseseisvat tööd
Õppekeel: eesti/vene keel

Lõpetamisel väljastatav dokument: täienduskoolituse läbimise tunnistus (kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi) või tõend (kui õppija ei saavutanud õpiväljundit).

Kõik osalejad saavad kaasa Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli õpetajate poolt koostatud klassikalise massaaži õpiku.


  Eesnimi

  Perekonnanimi

  Isikukood

  Telefoninumber

  E-Posti aadress

  Aadress

  Linn/Asula

  Postiindeks

  Vali sobiv:

  Sooduskupong või maksja andmed(eraisik, ettevõte, töötukassa)

  Nõustun tingimustega

  Kui teil ei õnnestu registreerimine mingil põhjusel, siis võtke ühendust: kursused@massaaz.ee või helistage   +372 664 6190