Rasedate massaaž

Lapseootus on väga oluline aeg iga naise elus. Peale põneva ootusärevuse toob rasedus kaasa ka hulga muutusi naise organismis. Rasedus ise ei ole ju mingi haigus vaid iga naise normaalne füsioloogiline seisund, kuigi muutused toovad endaga kaasa hulga ebamugavusi ja tihti ka valu. Beebi kandmisest tekkinud pinged panevad nii mõnegi naise mõtlema, kuidas leida neile leevendust? Üks lihtsaid ja looduslähedasi võimalusi on massaaž. Kuna olukorrast tingituna vastutab ema nii enda, kui ka veel sündimata lapse elu eest, kerkib päevakorda eelkõige massaaži ohutus. Tegelikkuses on  massaaž lapseootel emale valdavalt ohutu ja vajalik. Kindlasti tuleb pöörduda kogenud ja kompetentse massööri poole, kes oskab arvestada raseduse kuluga ja teab valitsevaid ohte. Muus osas on asi lihtne – kui arst või ämmaemand ei ole avastanud kõrvalekaldeid raseduse normaalses kulus või tervislikus seisundis, võib julgelt tulla rasedate massaaži.

Kuidas näeb välja rasedate massaaž?

Enamus massaažiliike tehakse kõhuli asendis, kuid lapseootel naine ei saa ju ometi kõhul olla – mõtlevad paljud. See on tõsi. Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis on rasedate massaažiks spetsiaalsed massaažimatid, kott-toolid ning padjad, mis aitavad kohandada rasedale massaažiks sobiva mugava asendi.  Massaaži tehakse kas mugavas isteasendis kott-toolil või külili asendis matil.

Tavaliselt kestab massaaž maksimaalselt 45 minutit, kuid see võib sõltuda raseda enesetundest ja sünnituseni jäänud ajast. See aeg on täiesti piisav, et alandada jalgade turseid ja leida pingetele leevendust. Soovitame enne massaaži alati julgelt rääkida massöörile oma terviseseisundist ja muidugi põhjalikult täita anamnees (terviseseisundi dokument), mis annab spetsialistile põhjaliku ülevaate potentsiaalsetest riskidest.

Millal on massaažist abi?

  1. Väsinud jalad
  2. Öised jalgade krambid
  3. Jalgade tursed
  4. Veenilaiendid
  5. Alaselja väsimine ja valu
  6. Seedeprobleemid

Olulised asjad, mida silmas pidada:

Alusta massaažis käimist teisest trimestrist. Esimesel kolmel raseduskuul püsib kõrgendatud raseduse katkemise oht, seepärast soovitame alustada massaažiga teise trimestri alguses. Eriti peavad seda silmas pidama esmasünnitajad. Selleks ajaks on keha uue ilmakodaniku omaks võtnud ja raseduse katkemise ohtu ei ole. Parimate tulemuste saavutamiseks, soovitame käia massaažis kaks kuni neli korda kuus, kuid ka siin on parimaks nõuandjaks enesetunne. Normaalselt kulgeva raseduse puhul võib massaažis käia kuni raseduse lõpuni välja.

Pärast lapse sündi:

Massaaž ei pea beebi ilmale tulekuga üldse mitte lõppema. Värsked emad on oodatud meile massaaži, et korvata öist unenappust ja lisapinged, mis seotud lapse eest hoolitsemisega. Meie maja esimesel korrusel ootab beebisid bassein. Beebid on oodatud kohe, kui naba on paranenud  https://abcteraapia.ee/beebiga-ujuma/

 

Kui soovid broneerida aega, siis võta meiega ühendust 😊:

Mustamäel (Kadaka tee 4): +372 664 6192 või salong@massaaz.ee